Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit tettek eddig a cigányok...

Mit tettek eddig a cigányok az országért?

Figyelt kérdés
Komolyan kíváncsi vagyok, mert egyszerűen nem jut eszembe semmi.
2010. máj. 7. 15:19
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
azt nem lehet nézni, hogy a melegek vagy kék szeműek mit tettek, de azt elég szépen összes lehet mérni, hogy a cigányok mit tettek idáig. a sok-sok ember közvetlen tapasztalata velük szemben eléggé mérvadó.
2010. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

1, nem vagyok jobbikos, nem is vagyok oda a politikáért, csak szájtépés az egész


2, van értelme a kérdésnek, mert szeretném tudni, hogy a kisebbség (vagy így sem lehet nevezni?) hogyan járul hozzá az ország/társadalom építéséhez. Azért teszem fel itt a kérdést, mert attól, hogy én nem látom, lehet hogy van ilyen.

2010. máj. 7. 15:59
 13/40 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a cigányság valamivel egységesebb kategória, mint a kék szeműek, de ahhoz még mindig túl tág, hogy egy kalap alá lehetne venni mindenkit. És az is elég kétséges, hogy mi az az ország sorsáért tevés.
2010. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
0%

Ááááh, nem unalmas még ez a folytonos cigányozás?

Igen, itt vannak és 90 %-uk semmit nem tett az országért. Elismerem.

És ott van az a 10%, amelyik normálisan él, vagy legalábbis megpróbálna normálisan élni, ha kapna rá lehetőséget.

És te ezt elismered?

Miért kell egyfolytában általánosítani? A románok meg azt mondják, hogy te egy hülye magyar vagy, aki anno folyton elnyomta a kisebbségetek. Akkor te most egy hülye magyarnak érzed magad, aki folyton elnyomta a kisebbségeket?

2010. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Mit tett eddig a cigányság 90%-a az országért?


tessék...

2010. máj. 7. 16:04
 16/40 A kérdező kommentje:
tudósok nevét, híres emberét, feltaláló nevét várnám stb stb
2010. máj. 7. 16:05
 17/40 anonim ***** válasza:

Annak idején ők voltak a kubikosok. Török tatár időkben ők is ugyanúgy kivették a részüket a harcokban. Ami meg a legfontosabb hogy zenéjükkel világhírűek lettek, és úgy mint magyar cigány zene, és nem simán cigány zene.

Amúgy ami ma itt van hogy mindent a szájukba tezsünk az felháborító. Mióta ez megy azóta csak szemét rajromákkal árasztották el az országot, és a normálisabb része haldoklóban van.

2010. máj. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
a zenészeken kívül nem igazán bővült a lista:S akkor nem csalt a szemem eddig sem, köszi a normálisaknak a segítséget!
2010. máj. 7. 16:23
 19/40 anonim ***** válasza:
25%
Azért az ország építéséhez nem csak a híres művészek meg tudósok járulnak hozzá, hanem azok is, akik gyereket szülnek és nevelnek, kézműves munkát végeznek, jó hangulatot teremtenek másoknak stb. A hasznosság sokkal átfogóbb kategória mint a híresség. Ezért is mondom továbbra is, hogy így nincs értelme a kérdésnek, pláne, ha ennyire leszűkítjük. Vagy mondok egy más példát. Ott vannak az intelligenciatesztek. A szegény emberek, az elmaradott népcsoportok tagjai rendszerint alulteljesítenek, mert nem ismerik az intelligenciateszt fogalomrendszerét, kategóriáit sem. De ilyen alapon nem lehet azt mondani, hogy ők kevésbé intelligensek, csak azt, hogy őket nem méri megfelelően a teszt. A társadalmi hasznosság sem szűkíthető le formálisan elismert kiemelkedő teljesítményekre. A szegényeknek, a hátrányos helyzetű csoportoknak eleve nincs esélyük rá, hogy ebbe a körbe bekerüljenek. De ebből marhaság azt levonni, hogy ők haszontalanok.
2010. máj. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

16:31 Egyetértek, hogy nehéz megfogni a dolgot, de azért szerintem a nagyságrendet lehet rézékeltetni ezzel. (nem vagyok se náci se semmi).


Nyilván nem lehet személy szerint kiemelni lakatos pistát, mert azt sem tudom ki az.

Szerintem az sem véletlen, hogy a börtöntöltelékek 90%-a cigány.

2010. máj. 7. 16:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!