Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mindennap étteremben enni...

Mindennap étteremben enni miért luxus?

Figyelt kérdés

Ma egy ismerősöm nekem esett, hogy micsoda luxusban élek, hogy naponta étteremben eszek.


Úgy gondolom, hogy a délben a meleg étel nagyon fontos.

A megmikrózott kirántott húst nem bírom megenni,rossz íze lesz.


Persze nem az Arany Kaviár étteremben eszek, hanem vagy menüt szoktam enni, vagy egy nagy kebabot.De, van, amikor kiugrok egy salátatálért.


A mi cégünknél, teljesen elfogadott dolog, hogy délben kimennek az emberek enni.

Ebédszünet mindenkinek jár, elhagyhatja a munkahelyét is akár.

Külföldön is dolgoztam, ott meg teljesen magától értetődik.Fel is akasztanák azt a vezetőt, aki ezt ellenzi.


2017. jan. 29. 14:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
58%
mindennap azért fizetni hogy más készítse el nekem az ételt az luxusnak számít, inkább ezt kellet volna kérdezned
2017. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
81%

1200-1600 ft között 2-3 fogásos napi menüt lehet enni az Andrássy út környékén is elég sok helyen akár.

Ezek azért nem épp a kifőzde kategóriába esnek, pl:

[link]

[link]

[link]

[link]


Nem az a hó de olcsó kategória, az itthoni fizetések mellett, de nem is annyira baromi elszállt és luxus.

2017. jan. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
72%

# 22/22 Időpont ma 15:31


Hogy ne lenne már az? Havi 26-35 ezret elkölteni csak ebédre? Nem kéne annak lennie, de ezt a túlnyomó többség nem engedheti meg magának.

2017. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
92%
1200 forint napi szinten nem luxus, de ez is relatív. Számoljunk 20 munkanappal, és tegyük fel hétvégén otthon főz. Az egy embernek havi 24 000 forint. Sajnos az a szomorú, hogy vannak akiknek ennyi plusz kiadás már nem fér bele, mert havi 80 ezerért dolgozik.
2017. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
58%
Mert DRÁGA!!!
2017. jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
81%

Ki pontoz le mindenkit? :D

Azért aki már járt egy önkiszolgáló menzán meg egy igényes étteremben, az tudja a különbséget a kettő között.

2017. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá pénzed, neked, nem luxus. Akinek nincs, az nyilván annak érzi.
2017. jan. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Kebabozni nem étterem, de a kifőzde sem jut eszembe az étterem szó hallatán.


Valóban, bekapni egy gyors kaját sok esetben olcsóbb is lehet mint otthon főzőcskézni. Feleségem irodában dolgozik, ők is kijárnak büfébe, de ez nem étterem a szó szoros értelmében.


Rendes, beülős, pincéres étterem azért nem olcsó, két főnek leves, második, desszert, kávé már borsos lehet, ilyen helyekre azért inkább alkalmakkor megy az ember. Én is ettem már a Gundelban, Mátyás Pincében, Nobu - ban stb. De azért törzsvendég nem leszek ezekben.


Amellett valaki említette az adagokat. Igen, ez is gond, tudom maradi magyar tulok vagyok, de jó az étvágyam, nekem rendes adagot adjanak, a sok felkapott étteremben meg nem lehet rendesen jóllakni, valami kis maszat egy marha nagy tányér közepén, inkább ételköltemények ezek, semmint rendes ebéd/vacsora.

2017. jan. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!