Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan működik egy kollégium...

Hogyan működik egy kollégium feljelentése azért, mert több pontban is megszegi a szükségletek biztosítására vonatkozó törvényeket, és még az igazgatóság is telibe letojja az egészet?

Figyelt kérdés
2016. dec. 7. 14:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
20%
Mit is mondhatnék, viszlát. Nagyon fogsz hiányozni.
2016. dec. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 mannnocska ***** válasza:
19%

"Nem sikerült felfogni. Engem nem a társasági része érdekel egy kollégiumnak, nekem ez egy ideiglenes lakhely ameddig elvégzem az egyetemet. Én ide nem bulizgatni jöttem. "

Akkor rosszul csinálod. ;)


Ennél rosszabb koliban is voltam, és nem is egyszer.


JUJ FÉL NAPIG NEM VOLT VÍZ? brühühühühü

Gonosz koli direktbe elzárta! 60 forintos ásványvíz meg luxus biztos.


Gondolom gólya vagy. Majd rájössz hogy szorgalmi időszakban nem fogsz úgyse tanulni első 4-8 hétben. Utána kockásra ülöd a popid, és éjszakázol, de addig bulizni kell. Ráérsz vaskalaposkodni 30 fölött, életed legszebb éveit pazarlod el.

2016. dec. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
20%

Bármilyen szakos is vagy, szó mi szó, elég csapnivalóan fogalmazol. Harminc-negyven évvel ezelőtt ilyen tudással csak a marxista-leninista esti egyetemre lehetett bejutni. :)


A kollégium meg nem szálloda, hanem szociális szolgáltatás. Kedvezményes áron lakhatsz, de cserébe le kell adnod az elvárásaidból. Senki nem tiltja meg, hogy szállodába költözz.


Először különben azt hittem, hogy egy középsulis panaszkodik de egy felnőtt (???) egyetemistától ez a hiszti elég durva. Sírd ki magad anyuka szoknyáján.

2016. dec. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 árokpart ***** válasza:
53%
Kérdező! Kérlek ne húzd fel magad a hozzászólók csak ugrattak téged. Természetesen tehetsz hivatalos panaszt dr. Székely László ombudsman Úrnál hivatalos eljárásban. Díjmentes, digitálisan is meg tudod oldani és ezért jogilag és mentálisan sem érhet hátrány az egyetem részéről, mert ez alkotmányos jogod. Továbbá a különböző jogvédő szervezetekhez is fordulhatsz, de az sokkal lassabb és csak bizonyos jogsértés kivizsgálása csak a céljuk. Ha az ombudsman nem tud, illetve nem kíván ez ügyben ajánlást tenni, illetve hivatalosan eljárni akkor a Köztársasági Elnök Úrhoz van lehetőséged fordulni. Jó ha tudod, hogy ez is azért időigényes és kb. jövő májusra lesz belőle döntés. Ha pozitív az ajánlás, akkor ezt az intézménynek nagyon rövid időn belül orvosolni kell.
2016. dec. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

"Mindenesetre köszönöm az olyan válaszokat, amire számíthattam: Nem érdemes jelezni senkinek, mert ez az ország egy lepratelep, és itt csak tűrni és viselni érdemes. Mindenesetre bízom benne, hogy amint végre kiköltöztem, szép lassan összeomlik az egész, és felvásárolják a külföldiek,"


Büdös sz.rrágó kis proli vagy. :P

2016. dec. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
20%

Kicsit magadba szállatnál kérdező..


Véletlenül nem államilag finanszírozott szakra jársz? Gondolom de. A kollégiumért 10 ezer forint körül fizetsz egy hónapban, gondolom érzed hogy ez sem reális költség, állam bácsi tesz hozzá rendesen. Diákbérleted van? Az 50% kedvezményt szintén az állam állja, ahogy a tb-det is. Szidod itt az országot hogy mekkora patkányjuk, pedig jelenleg diákként semmit nem teszel be a közösbe, csak elveszel, aztán persze pattansz.

2016. dec. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
20%

Te az én pénzemen tanulsz, és az országomat szeméttelepnek nevezed, ráadásul alamizsnáért héderelsz?

A jó édes anyádat! Kapd össze magad büdös kölök! Mit akarsz? Tálcán sült fácánt havi pár ezerért? Ha nem tetszik, vegyél ki havi nyolcvanezerért egy albérletet!

2016. dec. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
67%

10 ezer koliért? A legótvarabb világvégi luk is minimum 15 felénk.

Én sem egy luxus koliban lakok, de ha nem lesz víz mert karbantartanak akkor előző nap képesek kinyomtatni kb 10db lapot amit minden emelet ajtajára és a liftekbe kiraknak és szépen világosan leírja, hogy "ettől-eddig nem lesz víz, áram stb" Akkor úgy készül az ember. Megfőz előre, vesz magának ásványvizet. Meg mondjuk enged a felmosóvödörbe/kádba hogy legyen mivel leönteni a budit. Nem pedig arra megy haza, hogy nem hogy egy teát nem tud csinálni de a kezét sem moshatja meg.

2016. dec. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#16: Aha, bármit vásárol, fizeti Európa legnagyobb áfáját. Még a kedvezményes bérlet után is. Nem rak bele semmit a közösbe, hogyne.

A kérdésre válaszolva, a koleszok többsége sajnos ilyen Magyarországon. Ha nem tudsz albérletbe költözni, magánkollégiummal lehet érdemes próbálkoznod, olcsóbb mint az albi, de drágább mint az egyetemi koleszok, de mégis normálisabbak.

2018. febr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Amúgy meg elég szomorú olvasni hogy sokaknak az egyetem a bulizásról és a piálásról szól. Nem mindenki ilyen proli ám.
2018. febr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!