Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nyugdíjfolyósító Igazgatóság!...

Nyugdíjfolyósító Igazgatóság! Értelmezési probléma, mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

A problémám röviden annyi, hogy árvaellátásban vagyok részes.


18 évesen nem kaptam nevemre szolgáló papírt, hogy adjak meg saját számlát, vagy hozza a postás. Most küldtem egy ilyen "módosítási papírt", mint ahogy kell, el is fogadták de a következő probléma áll fenn:


A levél anyám nevére szól, úgy írják, mintha ő lenne a kedvezményezett, miközben a számlaszám és a törzsszám jogosan és helyesen az enyém.


Írtam egy e-mailt nekik de lehet 1 hónap mire visszaírnak (22 munkanap). Lehet ebből valami nagy kavarodás, hogy nem az én nevemre szól a dolog?


Minden passzol, csak anyám neve helyett kellett volna a sajátomat írniuk.


2013. máj. 8. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Az árvaellátás, ahogy a családi pótlék is annak a nevére szól, aki neveli az ellátottat. Hiszen ő kapja a pénzt az eltartáshoz segítségként.
2013. máj. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bátyám is volt tanuló, ő is kapott ilyet, 18 éves korában kapott egy papírt, hogy szülő számlájára nem mehet.


Vagy csinál egy sajátot, vagy postán veheti csak fel.


Ez nem olyan mint a családi, hogy szülőt támogassák, hogy gyereket nevel és taníttat. Osztálytársam, aki egyszer bukott, szintén árvaellátásban részesül, de nem lakik a szülejével, mert összevesztek.


Egyébként a papíron is rajta van (amit nekem elfelejtettek küldeni, de letöltöttem és beküldtem), hogy csak akkor kérhetem számlára, ha megegyezik a nevemmel, vagy ha társtulajdonos vagyok.


18. év alatt, csak a szülő vehet fel.

2013. máj. 8. 15:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Kaptál egy levelet. Rajta ügyszám, ügyintéző neve, telefonszám.Egy telefonnal gyorsabban dűlőre jutnál.
2013. máj. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!