Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan működik egy kollégium...

Hogyan működik egy kollégium feljelentése azért, mert több pontban is megszegi a szükségletek biztosítására vonatkozó törvényeket, és még az igazgatóság is telibe letojja az egészet?

Figyelt kérdés
2016. dec. 7. 14:32
1 2 3
 1/22 mannnocska ***** válasza:
18%

Google -> "albérlet x"


ahol x => tetszőleges város


Milyen szükségleteid nincsenek kielégítve? Voltam pár koliban, soha nem a szükségleteink voltak a fontosak, hanem a társaság, és a sok baromság amit fiatalon el KELL követni.


Aki olcsó és biztos jövedelmező befektetést akar, ami hosszútávon térül csak meg, az járjon kollégiumi bulikba, és fotózzon. Majd 10-20 év múlva ha valaki komoly pozíciót szerez van anyagod zsarolni :)

2016. dec. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Például a fél napra elzárt víz amiről előre nem tájékoztatnak, a fűtés hiánya, a helyről nem is beszélve. Attól, mert kollégium, nem egy lepusztult szemétdobnak kell lennie, és néhány karokon az emberek nem engedhetik meg maguknak, hogy végigbulizzák az egyetemet. Én meg sajnos azon karok egyike vagyok.
2016. dec. 7. 14:43
 3/22 A kérdező kommentje:
Képzelj el télen egy épületet, ahol a közös WC-kben nem lehet órák hosszán át lehúzni a kulát, mert nincs víz. Nem tudsz kezet mosni, mert nem számítottál rá, hogy fél napra eltűnik a víznek nevezett luxuslehetőség. A fűtés el-elmaradozik, a többit meg sem említem. Vannak emberek, akiknek az igényszintje nem annyi, hogy más kollégistákkal legyen közösen, hanem annyi, hogy napi szinten szeretné ezeket a dolgokat többször is használni. Sajnálom, ha neked a pöcegödör színvonal megfelelt.
2016. dec. 7. 14:52
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk is ilyen a kolesz. Mindenhol ilyen, mégis jól megvagyunk. A társaság a leglényegesebb. Mi például jogi karon tanulunk mégis van idő bulizni, sőt sokszor tanulás közben sörözünk meg elnyomunk egy spanglit hétvégén. Szóval a buli meg a tanulás is összeköthető :D
2016. dec. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%

"és néhány karokon az emberek nem engedhetik meg maguknak, hogy végigbulizzák az egyetemet. Én meg sajnos azon karok egyike vagyok."


Az írásod alapján nem magyar szak..

2016. dec. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem sikerült felfogni. Engem nem a társasági része érdekel egy kollégiumnak, nekem ez egy ideiglenes lakhely ameddig elvégzem az egyetemet. Én ide nem bulizgatni jöttem, vannak barátaim az egyetemen belül és kívül, velük elvagyok, de ennyi.


Viszont a törvényi része ennek: Előírások vannak arra, mennyi helyet kell biztosítani, alapszükségleteket ellátni, amelyeket ha nem teljesít a kollégium, jogosan lehet bejelenteni. Úgyhogy ne a "buli" részét hozd fel a kollégiumnak, mert nem érdekel, hanem egy bejelentő szerv érdekel, akik tudnak lépni ezügyben. Köszi.

2016. dec. 7. 15:02
 7/22 A kérdező kommentje:
5-öske, kimaradt 1 szó. Ha trollkodni akarsz, menj valahova máshova.
2016. dec. 7. 15:02
 8/22 anonim ***** válasza:
41%

Nem egy szó maradt ki, hanem totál rosszul használod a "kar" szót, mintha nem tudnád milyen szófaj + vesszőhiba, de a többi mondatod is olyan mintha egy analfabéta írta volna.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: mit vársz a feljelentéstől? Betelefonálsz és varázsütésre megoldódnak ezek a problémák? A kolik azért lepattantak mert ha hiszed ha nem rohadt kevés pénzt kapnak az iskolák, a diákok meg két zsák szotyit fizetnek érte a kollégiumi helyekért. Aki odaköltözik annak tisztában kell lennie ezekkel és ki kell mozdulnia néha a komfortzónájából. Költözz albérletbe, költözz haza, ha nem megoldható akkor meg viseld el.

2016. dec. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Pontosan ez a gond ebben az országban és a hozzáállásban: Ha valami sz*r, akkor tűrj, mert ez van, ennyit tudnak érted tenni. Nem amiatt panaszkodom, hogy nincs külön fürdőkádam, vagy amiatt, hogy nincs légkondi nyáron, hanem azért, mert ALAPDOLGOK hiányoznak sokszor. Pénz nyilván lenne, csak azok inkább zsebre mennek, nem fejlesztésre.


Mindenesetre köszönöm az olyan válaszokat, amire számíthattam: Nem érdemes jelezni senkinek, mert ez az ország egy lepratelep, és itt csak tűrni és viselni érdemes. Mindenesetre bízom benne, hogy amint végre kiköltöztem, szép lassan összeomlik az egész, és felvásárolják a külföldiek, és akkor majd bánhatjuk (bánhatjátok), hogy nem volt panaszkodás, meg intézkedés, meg problémajelzés időben.

2016. dec. 7. 15:09
 10/22 A kérdező kommentje:
Természetesen a "kiköltöztem" és utána levő rész erre az országnak nevezett szeméttelepre vonatkozik. :)
2016. dec. 7. 15:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!