Egyetértetek abban, hogy az emberiség el fogja magát pusztítani csupán az a kérdés, hogy mikor?
Az atomfegyverek feltalálása és megalkotása óta fennáll annak a veszélye, hogy akár néhány óra alatt elpusztítsuk magunkat. Jártunk már ehhez elég közel, aztán 1989 után javuló tendencia lépett fel, de ki tudja, hogy 10-20 vagy 100 év múlva kinek a kezében lesz ez a pusztító technológia.
A másik veszély pedig a környezet tönkretétele. A mostani életmódunk egyszerűen nem fenntartható hosszútávon. Amin sürgősen változtatni kell.
Megemlíthetnénk még a szegények és gazdagok közötti egyre növekvő különbségeket is. Ugyanis a világ vagyonánK kb. a feleva leggazdagabb 1% kezében összpontosul, míg a népesség 70%-a mindössze a világ vagyonának 1% birtokolják. Ami szintén nem fenntartható.
Az olyan jövőbeni kérdések mint a mesterségs inteligencia , az emberi gének módosítása, pedig tovább bonyolítják a dolgokat.
A problémákat pedig sorolhatnánk még tovább, a lényeg viszinont az, hogy nsgyon rossz úton haladunk, amin változtatni kell, mert ha nem elpusztulunk.
Persze ez nem hiszem azt, hogy ez az időpont közel lenne. Viszont cselekednünk kell. Épp ezér fontos, hogy legyen egy értelmiségi, gondolkodó réteg.
Ti mit gondoltok?
Az elmúlt 100 évben nagyobb béke van az emberek között, mint előtte valaha... én nem értek egyet.
Szerintem a szekularizáció és a tv-internet meg fogja teremteni a "világbékét" az emberek elbutításával, fogyasztóá és egyformává alkítva őket, egy maroknyi multi tulajdonában lesz az egész világ és rajta mindenki...
Előbb elhiszem, hogy olyan lesz a világ mint a Tekken-ben, vagy az Éhezők viadalában, vagy a Lopott idő-ben mint, hogy kipusztítjuk magunkat...
Az emberiség nyilvánvalóan a szakadék felé tart. A kihalás elkerüléséhez viszont össze kellene fognunk, létrehozva a Földi Egyesült Államokat, mert a globális problémák nemzetállami szinten kezelhetetlenek.
A gondolkodó értelmiségi réteg megvan, csak szélesíteni kell, amihez a valódi egyetemeken keresztül vezetne az út, amit kis hazánkban épp most barmolunk szét.
Ez nem baj.
Az ember alapvetően gonosz. Nem kár érte.
No ja, nemrég volt egy nagy konferencia a világ vezető informatikai cégei vezetői között a mesterséges inteligenciáról, ahol arról is szó volt, hogy 2020 ra eléri a technológia hogy lesz olyan számítógép ami egy emberi agy szintjén lehet, 25-30ra lesz olyan asztali számítógép méretű gép ami olyan kapacitással bír, mint az összes emberi agy a világon együtt, 40-re pedig a mesterséges inteligencia eléri a singularitást, azt a határt ami felett olyab dolgokat fog tudni a mesterséges tudat, amit mi már képtelenek vagyunk felfogni...
És ez már nem scifi... ez történik.
2040 után csak az lesz a kérdés, hogy hogy tekint ránk ez a tudat... jelentéjtelen porszemekre amit arrébb fújhat, vagy irányításra szoruló gyerekekre...
Egyetlen szóval azért van kifogásom. Az "emberiség" nem homogén egész, az alapkérdés az egyes részei tevékenységének aránya. Ez ma még nem dőlt el. Az említett jelenségek jószerivel mind következmények. Emiatt nem is nagyon befolyásolhatók önmagukban.
Az ismeretek gyorsuló ütemű bővülése törvényszerű. Az emberiség sokfélesége adottság. Ebből következik, hogy egy kis része képes valami módon befogadni a bővülő ismereteket, másik része meg nem. Ez nem befolyásolható sem iskolarendszerrel, sem mással. Az ember adott.
A kérdés az, hogy a befogadásra képes rész mit mire használ, miképpen ítéli meg a jelenségeket és következményeiket. Ha nekiáll megfékezni a túltermelést, a túlhasználatot, a túlszaporodást, az aránytalanságot, akkor van esélye. Persze előbb nem árt tudni, ha egyikbe belepiszkál, egyfelől hogyan tegye, másfelől milyen hatása lesz a többire. A túlszaporodás gátlásra van példánk, és a hatás negatív. Az a módszer tehát biztosan hibás.
Van egy másik problémakör. Van a cselekvésre képesek halmaza. És van a cselekvést végzők halmaza. Ha utóbbi jelentősen különbözik az előbbitől, továbbá cselekszik is, abból rossz fog kisülni. Ha a cselekvést végzők a cselekvésre képesek tanácsait követik, abból jó fog kisülni.
A valóság nyilván a kettő kombinációja. A nyerési esélyek ekkora méretekben nem megjósolhatók, csak verziók állíthatók fel. Aztán lehet drukkolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!