Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A torokok miert csinalnak a...

A torokok miert csinalnak a turanizmusbol fajelmeletet es politikai ideologiat?

Figyelt kérdés
A turanizmus az egy kulturalis ideologia, minden olyan nep beletartozik nyelvi es rasszi hovatartozastol fuggetlenul amelyik a lovasnomad harcmodort sajatitotta el. A szkitak peldaul egy europid kinezetu es nyelvu indoirani nep volt, a magyarok, bolgarok tobbsegenek szinten euuropid arcformaja volt, sot a magyar nyelv nem is a turk nyelvek koze tartozik, de ott vannak meg a keleti gotok is ami meg german nyelvu es eredetu lovas nep volt. Sot a turk nepek kozott is sok kulonbseg volt peldaul az avarok, besenyok, kunok, uzok tobbsege europid kulseju volt, eleg csak megemliteni hogy a kunok a nevuket arrol kaptak hogy sok szoke haju volt koztuk, a kun nev "fakot" "szoket" jelent. Ehhez kepest a mongolok, tatarok teljesen mashogy neztek ki. Miert akarja sok torok a turani ideologiat faji ideologiava tenni? Engem ez nagyon zavar, sokkal nagyobb buszkeseggel tolt el hogy az osmagyarok nem holmi kis torok nep voltak a tobb szaz kozul hanem nyelvi es egyeb szempontbol is kulonlegesnek szamitottak a sztyeppei turani nepek soraban. Ti hogy vagytok ezzel?

2016. aug. 10. 11:12
 1/1 anonim ***** válasza:
16%

Azért mert az etnikai nacionalizmust jobban eszik az emberek mint a kulturális összetartozást. Ha Törökország kisajátítja a turánizmust, inklúzívabb lesz az egész, viszont tök jó PR-ja lesz Erdogan bácsinak többek között Türkmenisztánban és Szíriában.



Azt azért ne felejtsd el hogy itthon is történt ilyesmi. Az etnikai alapokon fekvő nacionalizmust propagáló Jobbik (és a hozzá köthető csoportok) elég nagy hangsúlyt fektetett a turánizmusra és az ahhoz hasonló ősmagyarsághoz köthető elméletekre/mozgalmakra. Sajnos sikerült is nekik a politikához kötni a kulturális hovatartozás kérdését. Én még emlékszek arra amikor politikamentes volt az egész és "balosként" elmehettem egy turánista összejövetelre anélkül hogy elidegenítve éreztem volna magam a résztvevők túlnyomó többségétől.


Ilyen ez a politika: Minden összetartozást reprezentáló ideológiába belemászik és kisajátítja magának.

2016. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!