Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországot nem demokráciár...

Magyarországot nem demokráciára teremtették?

Figyelt kérdés

Van egy magyar haverom, aki Frankfurtban született, pár éve jött vissza. Mikor kérdeztük, hogy nyugati szemmel milyen a magyar politika, vmi ilyesmit mondott: "Vannak olyan nemzetek, amiket nem demokratikusra teremtettek"

Ezt arra alapozta, hogy Németországban tényleg van összefogás, és mondjuk egy mszp kaliberű párt is olyan hazafi, hogy az nálunk már jobboldalinak számítana. Annak ellenére, hogy hosszú évtizedekig az ország 2 részre volt szakadva(ami egy erős mentalitásbeli szakadást is jelent) fele annyira sem húznak szét az emberek mint itt stb...

Ti is így gondoljátok ? Vagy van még remény ?


2010. ápr. 12. 19:27
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
*támogatása
2010. ápr. 12. 19:39
 12/22 anonim ***** válasza:

ha az emberek nem az alapján szavaznnak, hogy kiről milyen búlvárhír jelent meg, az érdekelné, hopgy a párt mit fog tenni az országgal, tényleg ez lenne az alap, és nem csak a hülyítés menne, akkor demokráciára érett lenne.


Illetve ha az emberek nem párt ellen, hanem pártra szavaznának.


Nézd meg ezt az az oldalt is. reggel óta az megy, hogy itt gúnyolódik a nyertes csapat, hogy jujj legyőzték a többieket, eltakarították az mszp-t, stb.


de nem az. ezt mondtam havernak én is, egyetértettünk.


ez van. mind1, majd megszívják. én elleszek ha diktatúra van akkor is, kicsit szar lesz, de még mindig jobban fogok élni mint a legtöbb átlagember. ott tartok mrá, hogy leszarom, köszönjék maguknak majd ami most következik. Ha neagyjisten fidesz helyreteszi az országot, akkor viszajövök és bocsánatot kérek.

2010. ápr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nézd meg a történelmünket! A magyarok soha nem volttak egységesek,még a nagy bajban sem.Mi már ilyen nép vagyunk.
2010. ápr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

""Magyarország 17%-a jelenleg nem vágyik (sajnos) demokráciára."


szerintem te ne beszélj más nevében :)"


ugyan már az mszp t mindenki utálja :)

2010. ápr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

És minek demokrácia? Miért jó? Működik a liberális világ? Ott is parádéznak a búzák és az arabok/törökök többet bűnöznek mint a németek és ez elvileg zavarnia kéne egy jó érzésű embert.


De aki megtapasztalja mondjuk milyen ha cigányok megölik egy közeli hozzátartozóját pár ezer forintért, akkor azért elgondolkodik... lásd Szögi Lajos lánya benne van a Jobbik ifjúsági szervezetében. Azért nem kívánom egy szocionistának sem, hogy így tapasztalja meg a dolgokat!


Ébredj MAGYAR!

2010. ápr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
25%

"Ott is parádéznak a búzák és az arabok/törökök többet bűnöznek mint a németek és ez elvileg zavarnia kéne egy jó érzésű embert."


Mégis sokkal jobban élnek, mégis nyugodtabbak, elégedettebbek ott az emberek, mint nálunk bárhol is. Talán azért, mert megtapasztalták, milyen az, amikor egy elmebeteg romba dönti az országukat a gyűlölködéssel és a demagógiával.

2010. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Hogy vannak olyan nemzetek akiket nem demokratikusra teremtettek az hülyeség. A mai magyarság társadalmi problémáira nem térek ki, mert oldalakat lehetne írni róla és jó kis flémet indítanék vele, ami nincs szándékomban, de azért röviden megfogalmazom a véleményemet. Sajnos a 40+ év szocializmusnak még mindig komoly nyoma van az emberek agyában, különösen vidéken. Sokan nem tudják értékelni milyen kincs, hogy nem dugnak munkatáborba ha a kormányt bírálod vagy hogy egyáltalán szavazhass. A régi beidegződéseket ki kell nőni, kell rá legalább egy generáció. Az csak hab a tortán, hogy rendes rendszerváltás sem volt az országban, még mindig a volt rendszer zászlóvivői ülnek a parlamentben. Ez viszont a nép hibája.
2010. ápr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Én azonnal lendítettem volna a karom egy Heil Hitlerrel együtt. Németek ne mondják meg nekünk, mi a demokrácia, legalábbis 2045-ig. Onnantól kezdve számomra a németek is demokratikusak lesznek...

(Amúgy a legrosszabb az, hogy van valami abban, amit a német mond... De egyenlőre nem dőlt meg a demokrácia, úgyhogy nem értem mi baja van...)

2010. ápr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
hülye vagyok, *egyelőre.
2010. ápr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem se való ennek az országnak a demokrácia! Nem élnek normálisan a jogukkal. Nem olvassák el a kispártok programját, arra szavaz amerre a többi, megy a többi birka után. Bedől a médiának. Ha megkérdezik mondjon a pártjáról konkrétumot, akkor fogalma sincs. Ostobák sokan. A sztájk, meg tüntesés, népszavazással sem élnek, nem vállalnak szolidalitást, egyszerre nem mennek ki az utcára!


Végülis mindegy h egy országban királyság, demokrácia, vagy diktatúra van. Attól függ h milyen cél vezéreli, milyen irányba megy. Nemzet célját szolgálja, vagy önérdeket, külföldi érdekeket.


Szerintem se érett még meg a társadalom a demokráciára!

Sokan mondják, h pl külföldön ha probléma van azt elkezdik megoldani! Itt meg csak panaszkodnak az emberek, mindenki kivülről várja a segítséget, a sült galambot a szájába. Szánalmas.


Meg ne beszéljünk már demokráciáról, amig az országot gazdasági érdekcsoportok irányítják, kisebbség a többség felett! És milyen puhap*cs ez a társadalom h nem tesz ellene semmit, természetesnek veszi a korrupciót...!

2010. ápr. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!