Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek a szociáldarwinizm...

Szerintetek a szociáldarwinizmus helyes? Át lehet ültetni a természet rendjét ( fejlődés-elméletet ) országok helyére?

Figyelt kérdés

A fejlődés-elmélet ( egyszerűbben "a természet rendje" ) szerint az erősebb marad életben, a gyenge pedig elbukik. A legerősebb lesz a vezető, neki lesz a legnagyobb területe, a többi életben marad, a gyengék és betegek elbuknak. Ezt nem is kell tovább magyarázni.

Na de ezt át lehet ültetni országokra? Vannak országok, népek, amelyek gyengék, elesettek, képtelenek életben maradni? Ezzel szemben vannak országok, amelyek képesek magukat fenntartani, illetve amelyek képesek másokat is fenntartani?


2016. jún. 10. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted aktuálisan nem ez tortenik? Vagy a történelem órán mennyire figyeltél? Mindig is az erősebb kutya baszik elve fog uralkodni csak más kérdés hogy ez fizikai erő, katonai erő, intellektuális fölény, gazdasági hatalom, vagy ezek milyen aranyban párosulnak. Na es ott van a szövetségek rendszere...
2016. jún. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

"A fejlődés-elmélet ( egyszerűbben "a természet rendje" ) szerint az erősebb marad életben, a gyenge pedig elbukik"


Marhaság. Az evolúció elmélet azt mondja ki, hogy azok a gének, amiknek hordozói nagyobb eséllyel hoznak létre utódokat, idővel elterjednek a populációban. Ez lehet erő is, de általában nem az. Vagyis egy bizonyos szintig erő, de egy szint fölött már értelmetlenné válik a dolog, és más tulajdonságok határozzák meg a túlélést. Nem az über-giga-mega-szupererős élőlények uralják a földet, ha nem tűnt volna fel. Az erőnek is megvan a maga egészséges szintje. És nem fontosabb, mint mondjuk a szín, vagy egy gyakori kémiai anyaggal szembeni ellenállóság, vagy a bunda pontos szerkezete, vagy éppen az agy, szem, szarv, feromonképzés, stb. fejlettsége.

És ennek az átültetése a szociológiára nem a szociál-darwinizmus, hanem a memetika.

[link]


"legerősebb lesz a vezető, neki lesz a legnagyobb területe, a többi életben marad, a gyengék és betegek elbuknak."


Vagy éppen nem. Rengeteg féle túlélési stratégia van.


"Na de ezt át lehet ültetni országokra? Vannak országok, népek, amelyek gyengék, elesettek, képtelenek életben maradni? Ezzel szemben vannak országok, amelyek képesek magukat fenntartani, illetve amelyek képesek másokat is fenntartani?"


Ez teljesen más, mint az állatvilágban, az országok ugyanis rugalmatlanok, kevés van belőlük és zártak. A memetika pl. szubkultúrákra, vallásokra és politikai eszmékre alkalmazható, országokra nem. Pl. Szíria most éppen "beteg". De nem fog szépen egyik napról a másikra meghalni, és vele együtt megszűnni a "mémek" amiket hordozott, kivéve az utódjait. Egyáltalán nem analóg az élővilággal.

2016. jún. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Németországban,ha valaki nem akar dolgozni,akkor simán elmegy munkanélkülire és él egy szerényebb életet.

Nálunk a rokkantakat egészségessé nyilvánítják.

Sajnos az ember ilyen gyarló,amíg nem ő kerül kilátástalan helyzetbe,addig nem érdekli.

A valóságban pedig működhetne egy olyan rendszer is,ahol a gyengébbeket,legyen az egyén vagy országok életben tartják,de ez a gazdag emberek nem érdeke,ők úgy vannak vele,hogy egyszer úgy is meghal mindenki,tök mindegy mikor.

Aztán egyszer ők is meghalnak,a vagyonukat nem viszik a sírba...

Az emberi faj az egyedüli,ami tisztában van a múlandósággal,és ezért igyekszik kiélni az életet,amennyire lehet.Erre találtáki ki a kapitalizmust,hogy egy szűk réteg mások vérén luxusban élhessen.

2016. jún. 11. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó letehetne egy érettségit, mielőtt provokál, gyalázkodik és hisztizik.
2016. jún. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Abszolut logikus es tamogathato ez az ideologia. Egy tarsadalom termeszetesen is kiveti magabol (szociologiai szempontbol) az un. Értéktelen elemeket. Durvan hangzik, de egy tarsadalom életképessége és fennmaradása csak a társadalmilag hasznos egyedek arányán múlik. Akik tudnak gyereket vállalni, dolgoznak, eltartják magukat. Ezek viszik elore a tarsadalmi fejlodest. Sajnos tenyleg a belenk nevelt un. Empatia miatt ezt nagyon igazságtalannak titulaljuk, de csak elmeletben letezik olyan társadalom, ahol mindenki egyenlo eselyekkel indul. Kerdezem en, kinek jo a 0-24 felügyeletre, ellatasa szoruló gyerekek gondolozása? Mert ez a szülőknek, csaladnak, közvetlen környezetnek, egészségügynek, államkasszának és még sorolhatnam kinek, sot maganak szegény gyermeknek is rossz. Lassan oda lyukadunk ki, hogy az lesz a normalis ha valaki Down- koros, teljes ellatasra szorulo gyermeket nevel. Nem tehet errol senki, viszont azt mindenki a lelke melyen tudja, hogy ez egy szenvedes mindenkinek. Na ehhez vezet a tulzott empátia.
2019. jún. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!