Miért van az, hogy manapság csak EU-támogatásból épülnek új dolgok? Ha az nem lesz, mi fog épülni, miből fognak fejleszteni?
Mindig a hasamat fogom mikor az EU támogatásokat emlegetik.
Éves szinten valami 700 milliárd forintról beszélünk.
Ugye mivel itthon egy pottyantós WC-t is 200 millióból húznak fel, így láthatod hogy ez egy piti összeg.
Majd ha az EU olyan lakótelepeket húz fel, mint az Avas, akkor majd beszélhetünk.
Addig ne aggódj.
Ha 10 millióval számolunk egy lakást és szintenként 5 lakás van, akkor egy 10 emeletes panel 500 millió forint. Abból a 700 mrd forintból pont 1400 10 emeletes panel ház jönne ki, ami annyi mint az Avas, a diósgyőri lakótelep, a katovice, az egri csehboxári, a szentendrei úti és békásmegyeri lakótelep plusz a Havanna :D ( és még lehet keveset is mondtam :D )
Szerintem össze kellene hasonlítani a a régebbi rendszerek kiadás/bevétel oldalát a mostanival. A szoci rendszerben sok minden épült, de lényegében hitelből.
A még korábbi időkben lehet az állami kiadások nem érték el bevételeket, így volt miből építeni.
Ha már lakótelepen/lakóparkon gondolkozunk érdemes lenne azt is figyelembe venni, hogy anno azért is építettek ennyi lakótelepet, mert lakáshiány volt. Ma is épülhetne n+1 lakópark az államtól függetlenül, aminek csak egy feltétele van : fizetőképes kereslet. Ha lesz kinek eladni az ingatlant akkor valamelyik befektető úgy is megépíti.
Manapság lehet csak azért épülnek EU támogatásokból új dolgok, mert a költségvetés elég rég óta deficites ( most épp azon megy a huzavona , hogy ennek mértéke ~1,7 vagy 4% :D ). A forrás kevés, a mutyi sok...
Azok az EU-s pénzek, amit Magyarország (ahogy a többi tagállam is) lehív, egy közös kasszából fizetődnek. A közös kasszába pedig pont úgy mi is fizetünk, ahogy mások. Tehát valahol az a pénz minket megillet, nem csak úgy jólelkűségből ideadják nekünk.
Aztán hogy ezeket a pénzeket melyik ország hogyan használja fel, az már részben rajta is múlik. Románia pl., ami azért Magyarországnál szerintem még mindig egy kicsivel rosszabb hely, a 2007-2013 közötti ciklusban nettó befizetője (!) volt az EU-nak, mert a kiosztott támogatások és fejlesztési pénzek 9%-át hívta le.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!