Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyi esélye...

Magyarországon mennyi esélye van egy olyan politikai partnak ami a nyugdíjak csökkentésével kampányol?

Figyelt kérdés

-ingyen utazas megvonasa

-eü hozzájárolás fizetése

-adókedvezmények megszüntetése


2016. jan. 30. 10:32
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
De hát te hogy nem látod a különbséget néhány millió és néhány ezer ember között?
2016. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
A nyugdijasok (még a faluszéli idős roma férfiak is) MEGDOLGOZTAK azért a nem magas nyugdijukért! Milyen alapon vennéd el tőlük? Azért, hogy te nem teszel semmit, de sok pénzed legyen? Mennyivel vagy különb a beözönlő araboknál, akik ezt várják el a nyugati és északi országoktól? Dolgozz, de legálisan, vagy pedig fizess te magadnak járadékot, akkor lesz nyugdijad. De te itt MINDEN nyugdijast gyűlölsz, a saját nagyszüleidet, vagy dédszüleidet is, nem vagy különb a nyuggerező csalóknál. Szégyelld magad.
2016. jan. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Ha a dolgozók számát megszoroznánk a munkabér összegével, az meg még nagyobb összeg lenne. Azt is meg lehetne szüntetni. Mennyit lehetne spórolni.
2016. jan. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

#32

Az a baj, hogy a nyugdíj szinte teljesen kontrollálatlan. Ott sem a kisnyugdíjasok felé billen a mérleg és az összege nem feltétlenül jelenti azt, hogy megdolgozott érte. Rengetegen vannak, főleg vidéken, akik háztartásbeliek voltak és minimálnyugdíjon és esetleg özvegyi járadékon élnek. Egyéb pluszokkal (pl. hadiárva/özvegy/rokkant) is 50-60 ezer forintot ad ki.


Még a 80-as években volt számukra olyan lehetőség, hogy néhány ezer forint befizetésével szerezhettek saját jogon nyugdíjat. Aki élt ezzel, élt, aki nem, nem.


Vissza a tárgyra. Szóval a nyugdíjak összege/emelése pusztán politikai alapon történik, amikor épp szavazókat kell magukhoz édesgetni. Akkor mindig kerítenek rá pénzt, gyakorlatilag bárki/bármi vagy épp minden(ki) másnak a kárára. Ideális esetben tényleg úgy megy, hogy az ember megdolgozott a nyugdíjáért. Az aktív éveiben nyugdíjjárulékot fizetett, takarékoskodott és az alapján kap nyugdíjat. Kíváncsi vagyok, hogyha valóban ez alapján fizetnének, ki mennyit kapna.


Viszont a nyugdíjas ingyenutaztatás például teljes nonszensz. Egyáltalán nem kellene magától értetődőnek lennie. Ha a nyugdíjáért meg is dolgozott, ezért garantáltan nem. Ilyen alapon bárkinek joga volna az ingyen tömegközlekedéshez, akinek van egy bizonyos összeget elérő megtakarítása. Ja, hogy az nem jut el a tömegközlekedési vállalathoz? Szar már nekik.

2016. jan. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Ilyesmivel nem kampányolni kell, hanem be kell vezetni, amikor kormányra kerültél. :DD
2016. jan. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

"MEGDOLGOZTAK azért a nem magas nyugdijukért!"


átlagos szolgaálati idő 36 év

minden évben infláció felett emelnek nyugdíjat eü-ért nem fizetnek


Mindkét állításod vitatható

2016. jan. 30. 18:00
 37/37 A kérdező kommentje:

"Ha a dolgozók számát megszoroznánk a munkabér összegével, az meg még nagyobb összeg lenne. Azt is meg lehetne szüntetni. Mennyit lehetne spórolni.

"


A versenyszférában lévő fizetésekhez miért akarsz hozzányulni?

Szerinted a nyugdíj honnét van?

2016. jan. 30. 18:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!