Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nézitek le a nyugdíjasokat?

Miért nézitek le a nyugdíjasokat?

Figyelt kérdés
Nyuggereknek, meg minden gúnyos dolgoknak nevezitek őket, szerintem egy idős emberben sokkal több tapasztalat van mint, egy fiatalban. Miért kell lenézni őket?
2010. márc. 14. 09:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
33%
Mert 200 Ft-ert eladjak a gyermekuk es unokajuk jovojet.
2010. márc. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Generációs ellentétek valóban mindig is voltak, vannak, és lesznek is.


Én mindkét oldalt hibásnak érzem. Hibásnak érzem a nyugdíjast akkor, amikor kesereg a 80 ezres nyugdíja felett, amiből ő egyedül él (és valószínűleg már lakást sem törleszt), miközben én a fiammal fele annyiból kellene, hogy éljek. Hibáztatom a nyugdíjast, amikor azt mondja: "nekem már most kell, hogy jó legyen, hiszen nem élek még száz évig", és ezért a nyugdíjemelés ígéretéért beáldozza az unokája jövőjét a választásokon. Hibáztatom a nyugdíjast akkor, amikor a fiatalságot szidja, azt a fiatalságot, akinek neki kellett volna példát mutatnia, és akit neki kellett volna jobbá nevelnie.


De hibáztatom a fiatalt is, amikor az idősebbet hibaztatja a saját nehéz életéért, de ő maga semmit nem tesz, nem tanul, nem dolgozik, hogy könnyebbé tegye a saját életét. Hibáztatom a fiatalt, amikor a segítséget, a pénzt elfogadja a szüleitől, de azért lázad, és nem akarja, hogy bárki beleszóljon az életébe.

Hibáztatom a fiatalt, amikor tiszteletlen, és gúnyos, mert a tiszteletet nem azért adjuk meg a másiknak, mert az megérdemli, hanem azért, mert magunkat tiszteljük meg az által, hogy a másik emberrel emberségesen viselkedünk.

Hibáztatom a fiatalságot azért a lelki igénytelenségért, amibe saját magát taszította, hogy olyan példaképeket választ magának, akikben már semmi tiszteletreméltó emberi tulajdonság sincs. Hibáztatom a fiatalt a trágárságáért, a vandalizmusért, a testi és szellemi igénytelenségért.


Tudom, hogy az idős ember már nem tud változni. Azt is tudom, hogy a fiatalság a társadalom görbe tükre, és ha vele nincs rendben valami, azért az egész társadalom a hibás. De nem egymásra kellene mutogatni, hanem elgondolkodni, és magunkba szállni. Szükség van az öregek bölcsességére, és a fiatalok világot megváltó erejére is. Ezek nélkül nincsen sikeres nemzet, sem boldog jelen.

2010. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
62%

Akik most nyugdíjasok, azokra már a 90-s években panaszkodtak az akkori nyugdíjasok és 30 év körüliek - ekkor még középkorúak voltak -, hogy mennyire nem tanultak mórest, és mennyire agresszívak. Most ők a nyugdíjasok. Valahogy ez a generáció "defektes". Nekem régebben például semmi bajom nem volt velük, sőt, nagyon jól el tudtam velük beszélgetni, értelmesek voltak, illedelmesek, de a mostaniak... Vannak kivételek, de elég kevés. Száz szónak is egy a vége; a mai nyugdíjasokkal bizony gond van.


40/F

2010. márc. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
12%
Ja csak elfelejtitek noobok hogy ti is lesztek öregek és zsémbesek, meg majd titeket is így fogngak csúfolni. Ugye majd jól fog esni? Meg majd ha dolgoztok 40 évet nem pedig a se**eteket vakarjátok, akkor rájöttök ti is. Vagy ti nem akartok idősek lenni? Inkább betéptek és megdöglötök? Ahogy akarjátok. na pá majmok.
2010. márc. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"Ja csak elfelejtitek noobok hogy ti is lesztek öregek és zsémbesek, meg majd titeket is így fogngak csúfolni. Ugye majd jól fog esni? Meg majd ha dolgoztok 40 évet nem pedig a se**eteket vakarjátok, akkor rájöttök ti is. Vagy ti nem akartok idősek lenni? Inkább betéptek és megdöglötök? Ahogy akarjátok. na pá majmok."


Elvagy?

2010. márc. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!