Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nézitek le a nyugdíjasokat?

Miért nézitek le a nyugdíjasokat?

Figyelt kérdés
Nyuggereknek, meg minden gúnyos dolgoknak nevezitek őket, szerintem egy idős emberben sokkal több tapasztalat van mint, egy fiatalban. Miért kell lenézni őket?
2010. márc. 14. 09:49
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
(én 23 vagyok)
2010. márc. 14. 09:49
 2/25 A kérdező kommentje:
(és nem MSZP-s)
2010. márc. 14. 09:50
 3/25 anonim ***** válasza:
68%

Helyettem tetted fel ezt a kérdést:)

57 éves vagyok, és 2 év múlva, 40 év szolgálati idővel elmehetek nyugdíjba. Igen: 40 évet kell dolgozni,hogy jogosult legyek már egy kis pihenőre. Felháborítónak tartom, hogy azok a taknyos gyerekek, akiket jelenleg eltartanak, taníttatnak a szüleik, így vélekednek a nyugdíjasokról. Ez a "nyugger" elnevezés nem gúnyos, hanem rasszista. A nyugdíjas= mszp szimpatizáns?! Miért kell korhoz kötni a politikai beállítottságot? Azoknak jár a szája, és undorítóan fröcskölnek, akik jelenleg eltartottak. Ill. remélem, hogy azok a fiatalok, akiket becsülettel felneveltek a szüleik, szakmát, diplomát adtak a kezükbe, segítették a "Nagy Élet" elindulásában, azok nem így nevezik a szüleiket. A mai fiatalok nem tisztelnek semmit, és senkit. Természetesen: tisztelet a kivételnek. Azok az öregek, akiket csak a nyugger kifejezéssel illetnek, azok felépítették háború után az országot, termelték a zabálni valót saját kertjeikben, dolgoztak, mint az állat, hogy gyerekeiknek szebb jövőt biztosítsanak. Ezt érdemlik? A nyuggerezők a szüleikről, nagyszüleikről is így nyilatkoznak? Ha engem a gyerekem ilyen jelzővel titulálna, akkor halálom napjáig megtagadnám. Az öregek nagyon sokat megéltek, vannak tapasztalaik, tudják mi a helyes, és mi a helytelen. Miért nem engeditek becsülettel, csendben élni hátralévő napjaikat?

2010. márc. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
44%
Mert bármit meg lehet velük tenni, ígérj nekik egy forint nyugdíjal többet és kész.
2010. márc. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%

mert nagyon sok közülük elképesztően bunkón viselkedik, és azt képzeli, hogy pusztán azért, mert többet élt, ő a legértékesebb tagja a társadalomnak, ráadásul kapzsik,fukarak,zsémbesek,és nagyon sokszor borzalmasan buták, de ezt persze nem lehet nekik elmagyarázni, mert nekik csak igazuk lehet a koruknál fogva (nem tudom,honnan ez a hülye elképzelés, de ők ezt hiszik), mindig mindent jobban tudnak mindenkinél, és nem bírják megállni, h bele ne szóljanak egy nap 30 ember dolgába(akár idegenébe is) ráadásul azt hiszik, h egy náluk fiatalabb nem lehet fáradt vagy nem lehet rosszul, pedig ők nem rohangálnak meg dolgoznak egész nap, pihenhetnek, amennyit akarnak... volt már olyan, hogy hulla fáradtan utaztam a villamoson az állomásra, ahonnan még így is 2 óra hossza vonat várt rám, nem ettem egész nap semmit, mert arra sem volt időm, szóval szó szerint ájuldoztam, ezért leültem az első lehetséges alkalommal... egy megállóval később felszáll egy vénasszony és valamiért pont engem spécézett ki...látványosan beállt mellém, szinte már az ölembe ült és kb 2 centiről az arcomba szuszogott...mondanom sem kell, h előtte vághatott be éppen néhány feles pálinkát.... miután lehánytam, még neki állt feljebb....

a nyugdíjasok nem istenek, hiába hiszik annak magukat... a szerény, kedves és jóindulatú bácsikat, néniket én is szeretem és tisztelem... a de a többi nem érdemli meg... a kor senkit nem tesz jobb emberré, én is fogok annyit dolgozni, mint ő, sőt, még többet is, ha a fidesz lesz kormányon...én már nem is leszek nyugdíjas :( és ismerek olyan nyugdíjast is, aki egész életében alig mozdította a kisujját, és jól kikímélte magát...

2010. márc. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
58%

10:22

Gondolom van nagymamád, és látogatod is. Azt a forintot, amivel "meghülyítik" talán nem neked is adja? Nem csúsztat a zsebedbe néha 1-2 forintot, vagy nem süt neked süteményt? Az ő havi nyugdíja már nem úgy emelkedik, mint a dolgozók fizetése. Az sem mindegy, hogy mikor ment el valaki nyugdíjba, mert a törvény állandóan változik.

2010. márc. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nézem le a nyugdíjasokat, de egyes nyugdíjasok fel tudnak húzni. Vannak magasan képzett szellemileg friss nyugdíjasok, velük semmi bajom. Szívesen beszélgetek velük. A jó kedélyű öregeket szerintem mindenki szereti. Azok tudnak felhúzni, akik különbnek érzik magukat azért, mert már végigdolgozták az életüket, flegmák, besavanyodottak, rigolyások, leszólják (kollektíve) a fiatalságot.


10:10

Már megbocsáss, de nem is tudtam, hogy a nyugdíjas egy rassz. Én nem szoktam nyuggerezni, átadom a helyem a buszon, vonaton, csak kérni kell, szoktam segíteni a cuccaikat felvinni buszra, vonatra, ez is csak egy szóba kerül, de amikor azt hallom, hogy ezek a mai fiatalok mennyire neveletlenek, az legalább annyira nem esik jól, mint mikor magukat nyuggerezik.

2010. márc. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%

"Ha engem a gyerekem ilyen jelzővel titulálna, akkor halálom napjáig megtagadnám."


Ha neked ennyi elég lenne a megtagadáshoz, akkor szégyellheted magad, 57 éves létedre.

Te egy eleven példa vagy arra, hogy a kor nem jár feltétlen ésszel is. Ez a baj a nyugdíjasokkal.

2010. márc. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%

nekem főleg a buszon nyavajgó öregekkel van bajom.. ő még ül is, én iskola után 15-20 kilós táskámmal kajálás nélkül, 2km futás után feltángorgok a buszra, és mivel alig tudok állni néha véletlenül meglököm a vállát amíg épp végigállom az 1 órás utat, és még ő kezd el pampongni, holott a mellette lévő széken a cuccai vannak, amik helyett akár én is ülhetnék, mégse szóltam be neki. és ezekután hangosan elkezdi szidni az iskolásokat/kollégistákat hogy miért vagyunk ennyien és miért pont ezen a buszon megyünk.. talán mert most lett vége az iskolának és sietünk haza? ő miért azon a buszon van? ja mert a tescoban épp akció van és ha már úgysem fizet a buszért akkor miért ne.. csak nem értem miért nem lehet korábbi busszal megtenni ugyan ezt..

az meg mikor már a buszmegállóban kb 50 kollégista rendesen sorban áll ő meg bepöffeszkedik a sor elejére.. pofátlanok nagyon sokan, TISZTELET A KIVÉTELNEK.

de például a városban a padon ülő és beszélgető nyugdíjasokkal semmi bajom, sőt, szivesen válaszolok a kérdéseikre is, ha normálisak.

2010. márc. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

Van igazság abban amit azok írnak akik panaszkodnak a nyugdíjasokra! De nem szabad általánosítani itt sem. Itt is vannak, kedves, és számító nyűgös panaszkodó emberek. Igen páratlan értékű, hogy újjáépítették az országot, a háború után! Sokat is dolgoztak! Talán fizikalag, de a mai fiatalok is le vannak terhelve! És nehezebb a megélhetés mint a kommunizmusban. Nehéz házhoz jutni, állandó stressz h mi lesz, ha elveszítjük a munkahelyünket. Folyton képeznünk kell magunkat, hogy ne maradjunk le a rohanó világtól. Sok ma az elvárás! A nőknek is dolgozni kell. Ami oké, de a háztartással, gyerekkel már sok!


Amugy a nyugdíjasok azért olyanok amilyenek, mert a kotruknál fogva betegesebbek, nehezen mozognak, kevés a nyugdíjuk, idegesek hogy hogyan osszék be, szóval nagyon ki vannak szolgáltatva! Nem csoda, hogy félnek, panaszkodnak!


Az a baj, hogy ők még mindig azt hiszik, hogy az mszp visszahozza a kommunizmust, a biztonságot, jólétet. De az az idő már elmult, ezt nem bírják felfognei! A liberizálcióval nem az államtól kell elvárni a biztonságot, hanem magunknak kell megteremteni, küzdeni érte sajnos! Az államot, csak a gazdaság érdekli, nem a szociális jólét. Sokszor csak azért szavaznak az mszp-re, mert a többi még rosszabb lenne alapon. És ezzel, nemcsak a nyugdíjasok vannak így!


Sajnos szörnyen pesszinista korosztály, jó nincs is lehetőségük sok bevételi forrásra, de a fiatalabbaknak se könnyű annyira.


Sok nyugdíjas, elvégezte a 8 osztályt, vagyis nem elég műveltek, ezért a politikai pártok által megvezethetők, manipulálhatók, amit a fiatal korosztály rühel! Elég egy kedves gesztus a politikus részéről, egy kis nyalizás, kedveskedés, igérgetés, és máris bedölnek. Aztán meg szív az ország miattuk, mert a tolvajokat juttatják hatalomra.


Tartani kéne nyugdíjas-fiatal fórumot élőben, ahol a két csoport jobban megismerhetné egymást!


A fiatalok tanulnának az idősebbektől tartást, közösségért való felelőségvállalást, segítségnyújtást, a nyugdíjasok, meg rugalmasságot, pozitiv gondolkodást nyitottságot új dolgok iránt!


Amugy meg a fiatalok közt is van sok merev gondolkodású, meg a nyugdíjasok közt is vannak fiatalos emberek.

2010. márc. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!