Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak engem zavar ez a menekült...

Csak engem zavar ez a menekültek kapcsán?

Figyelt kérdés
Nincs bajom azzal, aki eljön, békében elvan magának, beilleszkedik rendesen, hasznos tagja lesz egy társadalomnak. De amikor látom, hogy vannak köztük olyanok, akik lázítják a tömeget, lázadoznak, elégedetlenkednek, akkor felmerül bennem a kérdés, hogy ilyen vehemenciával miért nem maradt otthon és vette fel a harcot? Itt nagy a száj mindenért, ott meg mélységes csend volt, vagy mi?
2015. szept. 13. 22:50
1 2
 1/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
73%
Azzal aki beilleszkedni jönne, semmi gondom nem lenne. De ezek eleve törvénytelen módon szeretnének az országba jutni, a törvényeket eszük ágában sincs betartani ("no fingerprint"), semmi perce vannak az országban, már követelőznek, hogy őket azonnal vigyék Germoney-ba. Őket kellene kezelnünk. Persze lehet azt mondani, hogy nem is úgy állunk hozzájuk, de az utolsó Európa felé vonuló iszlám horda erősen hozzájárul ahhoz, hogy erősnek számító ország helyett most egy kis porfészek legyünk. Európa szerint most jópofiznunk kéne velük... Ha a mi történelmünket nem értik meg, akkor nem csodálom, hogy az iszlám vallást sem.Ami hasonlóan nem változott semmit az évszázadok alatt, mint a kereszténység.
2015. szept. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Most az a kérdés, hogy miért nem nyitotta ki a száját ott, ahol agyonlőtték volna érte?

Most komolyan?

2015. szept. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

"Itt is agyon kéne lőni őket."


És ki fogja agyonlőni őket? Majd te? Csak mert én biztos nem. Egyáltalán el tudod képzelni, hogy milyen az, amikor fel vannak sorakoztatva emberek és sorra fejbe lövöd őket?

Lehet, hogy a számítógépes játékok fejlövéseiben nagyon príma vagy, de a való élet teljesen más.

2015. szept. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Itt mernek csak lázongani meg követelőzni, otthon meg féltette a tyúkcaros kis életét, ebben nincs semmi meglepő.


Engem az zavar igazán, hogy akik lázadoznak a regisztráció és az ujjlenyomat miatt, azokról nem képzelem, hogy a jövőben betartanák a törvényeinket vagy a szokásainkat.

Én is bevándorló vagyok egy másik országban, ha itt közölném, hogy nem vagyok hajlandó igazolni magam és hisztizve gyalog nekiindulnék az autópályának, 200 méter után a taknyomon húznának végig a rendőrök és úgy vinnének el.

2015. szept. 14. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Salx Narval ***** válasza:
87%
Én a legnagyobb problémát a kommunikáció hiányában láttam és látom még most is. Mutogatással, terelgetéssel, kiabálással, kordonnal nagyon nehéz megértetni bárkivel is, hogy mit szeretnénk tőlük kérni. A kormánynak már az invázió előtt az lett volna az egyik legfontosabb dolga, hogy tájékoztassa a bevándorlókat kellőképp. Szerintem ha értik mi miért történik velük nincs ekkora káosz és ellenállás a részükről, valamint a rendőröknek is sokkal könnyebb dolguk lett volna. Nem is értem ,hogy gondolták ezt iskolázott felelős posztot betöltő emberek.
2015. szept. 14. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

"Nem is értem ,hogy gondolták ezt iskolázott felelős posztot betöltő emberek."


Hat ugy hogy pont ez a cel. Lazadozzanak, meneteljenek az autopalyan, akkor az atlagmagyar felhaborodik, mint a kerdezo.

2015. szept. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A kommunikáció hiánya nagyon igaz, amit előttem is írtak. Nem mindegy, hogy viszonyulunk egy emberhez, legyen az menekült, nem menekült, vagy akárki. Itt alapvetően ellenséges hangulat és már egy felhergelt közvélemény fogadta a menekülteket, ennek fényében valahol még érthetőnek is találom, hogy voltak ideges, hőzöngő emberek a menekültek között. Szerintem annyira azért nem buták, hogy ha elmagyaráztuk volna nekik, hogy mi miért van úgy, ahogy van, érezhetően kisebb lett volna a probléma. Minden fejben dől el és sajnos sokan eleve negatívan tekintenek rájuk, mint bűnözők, rosszakaró terroristák. Még ha esetleg van is köztük ilyen (nem zárható ki nyilván), akkor sem húzhatjuk le őket úgy anblokk. A szervezetlenségünk ellenére szerintem viszonylag békésen elvoltak a Keleti előtt, nem csináltak nagy bajt, nem hőzöngtek, nem törtek zúztak (nem úgy, mint néhány nagymagyar egy-egy meccs után). Kérdező is mondja, hogy azzal nincs gondja, h beilleszkedik és hasznos tagja lesz a társadalomnak. Lehet, hogy ehhez egy kicsit több idő kell nem? Ennyi idő alatt nem derül ki a dolog.
2015. szept. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Csak józan paraszti ész: ha késik a busz 20 percet, már mindenki hőzöng, holott csak 20 percről van szó. Velük meg napokig packáztak, megy a vonat, nem megy a vonat, nyitva a határ, zárva a határ stb. Kirakva 2 mobilwc 2000-3000 embernek, sehol egy kuka, sehol egy normális hely, ahol le tudnának feküdni, csak a puszta föld. Mi is hőzöngenénk, és kitörnénk, pedig mi kultúrnépek vagyunk nem? Senki nem tud semmit, a rendőr, a migszolgos, a vöröskeresztes, senki. Csak várnak, és várnak, és fogy a türelem, a tolerancia, a békesség.
2015. szept. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"ha késik a busz 20 percet, már mindenki hőzöng, holott csak 20 percről van szó. "


Igen de mi tudjuk hová megyünk, meg hogy hány órára. Esetleg letol a főnök a 20 perc késésért. Esetleg bukunk egya állásinterjút.


Másik dolog, apósék előtt egy kisebb társág elvonult. Nem tartott sokáig, de a takarítás utánnuk annál inkább.


Ne hasonlítsuk már ezekhez magunkat. Szeretném azt hinni hogy rendes emberek, de eddig nem vettem észre.

2015. szept. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10%
8: Mit nem lehetett tudni??? Egyértelműen meg lett mondva, hogy regisztrálniuk kell magukat, az eljárást ott kell lefolytatni ahol beléptek az EU területére és azon belül nekik nincs szabadon kóricálás dokumentumok nélkül. Csak éppen tojnak a törvényekre, kötelezettségekre, határokra, rendőrökre és kerítésre.
2015. szept. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!