Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért tüntetnek több országban...

Miért tüntetnek több országban is a menekültek befogadása miatt?

Figyelt kérdés

Több országban is rengetegen tüntetnek a menekültek mellett hogy fogadják be őket.Miért csinálják ezt nem gondolnak bele hogy ebből semmi jó nem származik nekik(kevesebb munkahely az ottani lakosoknak,bűnözés stb.)? Azt mondjuk megértem hogy azokat befogadnák akik ténylegesen szíriából jönnek ahol tényleg elég szar a helyzet, de a többi országból csak a jobb élet reménye miatt akarnak ide jönni.

A tüntetések hatására egy idő után engedékenyebbek lesznek az adott országok? köztük Magyarország is és az EU megparancsolja a Orbánnak hogy ne szigorítson még jobban a határt védelmen.

Eddig sosem értettem egyet az Orbán féle rendszerrel de szerintem most nagyon jól csinál amit csinál, és nem hagyja hogy a nagyobb országok ugráltassák.

Ti mit gondoltok erről?



2015. szept. 13. 12:28
1 2
 1/11 tetro ***** válasza:
46%

Te egyetértesz azzal, ahogy a kormány kezelte ezt a helyzetet?

[link]

2015. szept. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen teljesen jól csinálta miért kellene beengedni azokat akik csak a szegénység elöl menekülnek és nem a háború elöl.

"Elképesztő, mit meg nem tesznek egy háborúmentes életért."

Ha jól tudom törökországba sincs háború ott miért nem jó nekik?

2015. szept. 13. 12:42
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

A kormány belpolitikai célokra használja az egész menekültválságot (minél nagyobb a gebasz, annál jobb a Fidesznek).


A bevándorlók melletti szimpátia meg a másik szélsőség: elhülyült, liberálisok tüntetnek a migránsok befogadása mellett szerte Európában.

2015. szept. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tetro ***** válasza:
57%

12.42

szóval szerinted jól csinálta a kormány azt, hogy előre lehetett tudni, hogy a menekültek jönni fognak, be fognak jönni az országba, de semmit sem készültek elő? jól csinálta azt hogy gyűlöletkampányra és egy teljesen haszontalan kerítésre milliárdokat költött az adófizetők pénzéből, de egy falat kaját vagy pokrócot vagy egy konténert nem sikerült intézniük a keletihez? jól csinálta azt, hogy a 24-36 órában dolgozó rendőröknek nem sikerült ellátást biztosítani?

légyszi írd már le, hogy szerinted pontosan melyik pontok azok, amit a kormány jól csinált. mert én nem értem, ha olyan jól csináltuk ezt, akkor miért néz ránk most az egész nyugati világ barbárokként. nem a menekültekre, ránk.


Törökországban több millió menekült van elviselhetetlen körülmények között. Van aki évek óta. Te szeretnéd ott felnevelni a gyerekedet?

2015. szept. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Mert nem törökök. Munkát nem kapnak. Enni alig. Egy tömegszálláson kell élniük. Haza nem mehetnek. A helyieknek egyre inkább elegük van belőlük. Ez nem a szegénység elöli menekülés, hanem még mindig az otthonukban dúló háború elöli.


Félreértés ne essék, senki sem azt mondja, hogy vállajuk a világ összes terhét magunkra akkor is, ha beledöglünk. De jelenleg ami folyik az a menekültkérdés hárítása bármiféle érdemi tett helyett. A szigorú fellépés a regisztráció érdekében rendben van, de ez önmagában még semmi.

2015. szept. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

azt csinálja jól hogy nem nyalja a p.csáját a többi országnak és nem úgy ugrál ahogy fütyülnek meg kemény szigorral fogadja ezeket a jött menteket. hányszor lehetett azt hallani hogy a kukákba meg miden fele eldobálták amit kaptak, tudod mit adnék az ilyeneknek nagy semmit.

a rendőrök ellátása tényleg elég szegényes ebben igazad van

2015. szept. 13. 12:56
 7/11 tetro ***** válasza:
61%

12.56

szóval ha jól értem, szerinted azt csinálta jól a kormány, hogy retorikailag keménykedett, és amúgy nem csinált semmit? :()

2015. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Anélkül hogy szentté avatnám a menekülteket, hiszen nyilván köztük is vannak köcsögök bőven, néhány felmentő körülmény:


- már ettek, és nincs szükségük az ételre

- valamilyen ideológia miatt nem akarnak belőle enni

- nem mernek belőle enni (volt példa szándékos mérgezésre, és itthon is volt olyan ötlet, hogy hashajtót tegyenek kedves emberek az adománykajába)

2015. szept. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ha tényleg csak a háború elöl menekülnének akkor jó lenne nekik bármilyen hely ahol nyugalom van. de nem jó ezeknek semmi, eljutottak németországba de már onnan is mennének svédországba meg dániába. ezeknek az kéne hogy ha belének egy országba ház és autó kulcsal+ jól fizetö munkahellyel várnák őket a határnál.

arra lennék kiváncsi mi lenne ha mi menekülnék arra fele mi lenne a reakciójuk kb. elöbb lőnének aztán kérdeznének

2015. szept. 13. 13:05
 10/11 A kérdező kommentje:
engem nem érdekel mit csinál vagy mit nem a kormány érezzék azt akik jönnek hogy van mitől tartaniuk.mondjuk a fegyveres katonáktól nem hiszem hogy megijednének max. akkor ha a szájába nyomja a csövét
2015. szept. 13. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!