Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek az idősek szavazat...

Szerintetek az idősek szavazati jogát korhoz kéne kötni?

Figyelt kérdés

18 év az alsó határ (ez jó is mert egy gyerek ne dönthessen olyan kérdésekben amit nem tud felelősségteljesen felmérni). Viszont sokan mondják az öregekre hogy a TV-ből tájékozódnak és nyugdíjasként kimozdulva keveset látva a világot, csak "szavazógépek". Ez még nem is akkora baj. De mikor időskori betegségek miatt nem biztos hogy "tisztán látnak" már. Szerintetek az időseknél korhoz kéne kötni a szvazati jogot?

(Még egy példa, sokszor mondják hogy termékbemutatós csalók átverik az időseket, egy fajta párhuzam is lehetne hogy a pártok-kormány hogyan csapja be őket.)



2015. jún. 1. 14:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem kéne mert nagyon sok ételmes idős ember él az országban, akkor igazságtalan lenne velük szemben hogy egy életen át itt dolgoztak itt éltek és nem szólhatnak bele egy kicsit sem...
2015. jún. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Ezért nagyon le fognak pontozni hogy mekkora antidemokrata vagyok, de szerintem az szavazzon aki rendszeresen adózik, illetve aki már elmúlt 18 éves de még tanul.


Szerintem egyből megváltozna a pártok összetétele a Parlamentben, sőt a pártok programja is...

2015. jún. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1: Részben igaza adok, csak egy példát mondok, de sok olyan idős van aki "cselekvőképtelen" vagy a betegsége miatt nem tud helyesen dönteni. De még is mozgóuránt visznek neki és szavaz. A szavazás lényege az lenne hogy helyesen, ésszerűen felmérve döntsön az ember.


2: Jogos. Sok Erdélyi és külhoni magyar szavazott 2014-ben is mikor ide egy forint adót sem fizetnek és nagyon nincs közük hozzá. Lássuk be nem itt élnek, nem fizetnek semmit, ne szóljanak bele.

2015. jún. 1. 14:40
 4/17 anonim ***** válasza:
25%

"2: Jogos. Sok Erdélyi és külhoni magyar szavazott 2014-ben is mikor ide egy forint adót sem fizetnek és nagyon nincs közük hozzá. Lássuk be nem itt élnek, nem fizetnek semmit, ne szóljanak bele."


Erdélyi magyarok szavazata nem osztott, nem szorzott, így most nem feltétlenül rájuk gondoltam, hanem az ingyenélő munkaképes emberekre illetve a nyugdíjasokra, akik eldöntenék hogy más ember adójával mi történjen.

2015. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
3: "Erdélyi magyarok szavazata nem osztott, nem szorzot," De igen, mert lásd a képviselőket a parlamentben! Ha nem számoljuk bele jó pár Fidesz-KDNP-s nem ülne most ott akik "listáról" kerültek be!!!!
2015. jún. 1. 14:44
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
"Ezért nagyon le fognak pontozni hogy mekkora antidemokrata vagyok, de szerintem az szavazzon aki rendszeresen adózik, illetve aki már elmúlt 18 éves de még tanul." - nem, aki tanul, az se. Fingja nincs még, miről szól az élet, nem fizet adót, ne szólhasson bele, kik és mire költik el azt.
2015. jún. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Lehet hogy hülyeséget mondtam, de akkor teljesen objektívan:

A listán hány %-ot ért a Fideszre leadott külhoni szavazatok, és az hány képviselőt jelent?


[link]


Csak magyarországi listás szavazatok 43,55%-át vitte a Fidesz, összesen (amibe nem csak Erdély tartozik bele!) 44,87-et. Az ha jól számolom 1,32%-nyi különbség. 93 listás képviselő van, annak 1,32%-a 0,5 képviselő. Tehát egy fél fideszes képviselő képvisel minden levélben szavazottat.


Ezért írtam hogy az adót fizető emberek úgy általában nagyon meghatározzák a hazai politikát, melynek a levélben szavazók csak igen kis részük, ezért elsősorban nekem nem velük van bajom.

2015. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"nem, aki tanul, az se. Fingja nincs még, miről szól az élet, nem fizet adót, ne szólhasson bele, kik és mire költik el azt."


Azért írtam kivételnek, mert ők azért tanulnak hogy majd több adót fizessenek mint aki nem tanult (hogy ez mindig így van-e az most más kérdés), valamint mert mégiscsak ők a jövő, nem a nyugdíjasok.

2015. jún. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
7: Miért hülyeség? Te akarod megmagyarázni hogy nem sokat számított hogy ide szavaztak. De igen is sokat! Pont annyival többet amennyivel nem kelett volna olyanba beleszólniuk amihez közük sincs!!!!!!
2015. jún. 1. 15:22
 10/17 anonim ***** válasza:
97%

Az idősek (elvileg) éppen a legtapasztaltabb, legbölcsebb, legtöbb mindent megélt tagjai a társadalomnak. A történelem során megannyiszor a "vének" irányították az országokat. Te meg pont őket akarod kizárni még a szavazásból is?


Csak képzeld el a helyzetet: megélted 56-ot, végigszenvedted a diktatúrát, átélted a Kádár-rendszert, végiggürcölted a rendszerváltást - erre jön pár taknyos fiatal, aki tankönyvből tanulta a demokráciát, és kijelenti, hogy te nem tudsz felelősen dönteni az ország sorsáról. Hát biztosan a képükbe röhögnél.


(Persze én is tisztában vagyok az elmagányosodó, befelé forduló, a társadalomból kiszakadó idősek problémájával - de erre nem az a megoldás, hogy megbüntetjük őket, hanem hogy nem hagyjuk őket egyedül tévézni odahaza. De ez nem a politika, hanem a családok dolga. Egy olyan társadalom, ahol az idősek nem bölcsek, hanem koloncok, soha nem lesz sikeres, akárki is legyen a miniszterelnök.)

2015. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!