Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Választójog - tényleg csak...

Választójog - tényleg csak itt lehet beleszólni a politikába?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy egy életvitelben az elemek többsége "szavazat" értékű. Ha két termék közül valamilyen szempontból a jobbat választom, az egy szavazat. Ha kizárok valamit a fogyasztásomból, ha bojkottálok valamit, ha közlekedési módot váltok, ha munkahelyet vagy felsőoktatási intézményt választok, vagy ahogyan az ismerőseimet, baráti körömet megválasztom - ezek mind mind "szavazatok" valami ellen vagy mellett.


Egyedül persze nem sokat ér az én "szavazatom", de ha már vagyunk többen, esetleg már többségben, és mind ugyanarra "szavazunk", azzal már befolyásolhatjuk a piacot, a kultúrát, vagy a társadalmat. Végül is ugyanez igaz a választójogra is...


Igaz, hogy ezen "szavazati jogok" nem olyan kristálytiszták, mint a választójog, ahol körül van határolva az általam gyakorolt jog és annak hatása, és ebben teljes a szabadságom. Az általam említett "szavazati jogoknál" külön kényszerítve is lehetek bizonyos szavazatok mellett (pl. szimplán azért mert anyagilag nem engedhetem meg magamnak, hogy valami mellett döntsek), illetve nem tudhatom, pontosan milyen hatást vált ki az én szavazatom. (ha pl. magyar terméket veszek a hipermarketben, azzal hosszú távon tényleg a magyar termelőt támogatom, vagy inkább a multikat?)


Ezen gondolatok fényében kérdezem: szerintetek milyen módon lehet "szavazni" az életvitelünkkel, ami még talán a választójognál is hatékonyabb? Szempontok még egyszer: mennyire "olcsó" (milyen áldozattal jár, hogy szavazok, és hogy mi mellett szavazok), mennyire "hatásos" (pontosan mihez járulok hozzá), és mennyire van esélyem megismerni a hatását.


(Nem vagyok jogász, elnézést kérek, ha a szakkifejezéseket rosszul használtam.)



2012. okt. 6. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem szavazatok. Életviteli szokások, életszemlélet alapján történő választások a kínálatból.

Az utolsó előtti bekezdésben megfogalmazott mondatoknak nincs értelmük.

Az életviteled az életszemléletedet tükrözi és követi. Választasz a kínálatból. Ha egy termék/szolgáltatás rossz, akkor sokan nem fogják választani, ha jó, sokan fogják. Ez eldönti, megéri e gyártani. Ha a gyártó ezt látja, változtat, ha nem, tönkremegy.

2012. okt. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem. Nagyon fontos a civil önszerveződés is. egy jó példa:

[link]

2012. okt. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!