Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hitler MIÉRT utálta, üldözte...

Hitler MIÉRT utálta, üldözte a zsidókat?

Figyelt kérdés
Arról folyton hallunk, hogy milyen szörnyűségeket követett el ellenük, a miértekről már kevesebbet...
2010. febr. 23. 19:41
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
48%

Kedves 13:08


Ha nem sikerült volna felfogni a kérdés, akkor leírom ide is: HITLER miért utálta a zsidókat.


Hitler pedig azért utálta, amit az előtted szóló elmondott. Ő és az összes többi hozzászóló elsősorban nem a saját véleményét próbálta itt megfogalmazni, hanem egy történelmi személyiség gondolatait hűen visszaadni. Akár igazak voltak azok, akár nem.


Egyébként szegény zsidók, bizonyára ok nélkül utálta őket mindenki. Ajánlom figyelmedbe az Enciklopédia Antijudaica-t, amely híres személyiségek antiszemita mondásainak gyűjteménye. Hihetetlen mennyi NáCZi volt.

"Amely országban a zsidók megszaporodnak az vagyoni végromlás szélén áll." -Kölcsei Ferenc

Talán ezért is utálhatta őket Hitler.


De borítsunk fátylat a múltra. Most miért lehetne utálni őket? Mondjuk épp egy kis népirtást csinálnak a gázai övezetben... áh nem, azt a zsidóknak szabad.

[link]

2010. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 X. Maté ***** válasza:
30%

Minden népcsoport csinált már nép irtást és senkinek nem lenne szabad! Azért, mert voltak költők, akik nem szerették, esetleg utálták a zsidókat, akkor biztos rosszak voltak a zsidók? Persze, még nem hallottál soha olyan költőről, akinek furcsa elméletei voltak... :s Szóval ha történelmi példákat, bizonyított dolgokat mondasz, nem azt, mert ő utálta, akkor miért ne utáljam, beszélgethetünk normálisan.


Akkor miért nem utálták a zsidókat, amikor Egyiptomban rabszolgaként dolgoztak?


És már mondtam, hogy elsősorban az egyházra vezethető vissza, hogy így gyűlölik azt a népet. Ha meg belegondolsz a kereszténység mivel jobb a zsidóságnál?

Tudom, most ebből kisregényt is tudnál írni, mert mindenféle kétes oldalról és emberektől te ezt meg azt hallottad...

Nem érzed magad néha kissé szánalmasnak? Mert ha igen, akkor megmondom, hogy nem vagy az! Te nagyon szánalmas vagy! Gondolom kibírtad volna azokat a dolgokat, amiket a zsidók Hitler jóvoltából. Mert te egy hős vagy! Szeresd a Pártod és istenítsd Vonát!

2010. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Az első mondatoddal még nagyjából egyet értek (azért nagyjából, mert biztos találnánk olyan népet, amely nem), utána viszont kezdődnek a gondok. :)


Az mint mondottam, az Anthologica Antijudaica (elnézést kérek, amiért elsőre rossz címet írtam) sok híres ember idézetét tartalmazza, foglalkozásra és történelmi korra való tekintet nélkül. Nem csak költők, hanem politikusok, tudósok, mindenki. Jóval a keresztény egyház kialakulása előttről is vannak feljegyzések, ezért nem hiszem, hogy az egyházra lehetne visszavezethető.

Szerintem ez az úgynevezett "zsidóság" alapvető sunyi, és pénzsóvár természete miatt van. (és a kérdéshez kapcsolódva, ezért is utálta őket Hitler) Elismerem erre nehéz történelmi eseményeket felhozni példaként. Olyat, amelyet egy magadfajta rendíthetetlen meggyőződéssel rendelkező ember is elfogadna, pedig egész egyszerűen lehetetlen. Azért én megpróbálom, egy, szintén a fenti könyvből származó idézettel:


”Francia Akadémia:

Az akadémiai nagyszótár első öt kiadásában (1694 és 1822 között) a „Juif” (zsidó) szó mellett ez a magyarázat található: „Olyan ember, aki uzsorakamatra ad kölcsönt vagy rendkívül magas árakon árul. Ez egy zsidó, aki tizenöt százalékra ad kölcsönt. Ez a kereskedő egy valódi zsidó. Szokásos használatban mindenkire vonatkozik, aki mohón sóvárog a pénz után…”


Ilyen jelentés csak úgy nem társul egy szó mellé.


„Akkor miért nem utálták a zsidókat, amikor Egyiptomban rabszolgaként dolgoztak?”

Ismét idéznék:


”Egyiptomi papirusztekercs

Ez az ismeretlen korú ősrégi dokumentum egy figyelmeztető mondatot tartalmaz, amely így hangzik: „Óvakodjatok a zsidóktol!” (Aegyiptsche Urkunden)”


Ennyi volt az érdemben történő reagálás.


Ui.:

Miből gondolod, hogy én jobbikos vagyok? Mi köze is van az aktuális politikának a kérdéshez? Nem gondolod, hogy egy kicsit túlzottan előítéletes, gyűlölködő és szűklátókörű vagy? Szerintem de.

2010. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

15:17

köszi hogy kiálltál mellettem:D

apropó a zsidók minket is irtanak most is pl a Danon termékekkel!

2010. febr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 X. Maté ***** válasza:
Irtanak már téged.... Az agyadat irtottad ki valamivel!
2010. febr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Akinek nem ez a véleménye annak nyitva az út Izraelbe.....vagy Indiába
2010. febr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Azért, mert rájött milyen egy kapzsi haszonleső parazita népség akik károsak németország gazdaságára. Ezen kívül az I. vh-t miattunk vesztették el a németek mert kommunista forradalmat csináltak.
2010. júl. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 HUNe válasza:

Szerintem a válasz nagyon egyszerű.

A zsidók úgy tartják ők a kiválasztottak... Hitler szintén kiválasztottnak hitte a germánokat "árja fajnak".

Két kiválasztott nem lehet ezért elkezdte kiválogatni amazokat.

2013. dec. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!