Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az etnikumokkal szembeni...

Az etnikumokkal szembeni előítélet=rasszizmus?

Figyelt kérdés
Hol a határ?

2015. ápr. 9. 17:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem rasszizmus, hanem realizmus.


Én is kerülöm őket és nem szeretném, hogy ilyen "népes kis család" költözzön a szomszédomba, vagy ilyen gyerekekkel legyen tele az én gyerekem osztálya.


Bár, hogy ide költöznek az teljességgel kizárt, nem lenne pénzük itt ingatlant venni.

2015. ápr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A polkorrekt definíció szerint ott a határ, amikor az adott dolog amit állítasz az adott csoportról az nem igaz minden tagjára a csoportnak. Pl. ha azt mondod hogy a négerek nehezebben égnek le a napon mint a fehérek az nyílván nem rasszizmus.
2015. ápr. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%

Az első tipikus példája a rasszista magyarénak, utána meg csodálkozik a magyar szülő, hogy verik a gyerekét az iskolában, pusztán azért mert belenevelik a maiakba hogy kerüld a cigányokat gyerekem... Az ilyeneket nem is tudok sajnálni, érdekes módon én pont a a fiatalkoromat töltöttem közöttük, ami a legmeghatározóbb vízválasztó a későbbi évekre nézve. Nem lettem bérenc, nem vertünk öregasszonyokat meg hasonló dolgok.

Ez mind azért lehetséges mert mindig megértettem magam velük, és tudtam őket kezelni, mert mai napig több cigány vesz körbe, mint magyar.


Ha megyek este valahova, már messziről köszönnek, pedig nem is egy helyen lakunk hanem jó pár megállóra, mégse veszik le rólam a ruhát, vagy a telefonomat.


Semmilyen előítéletnek nem szabad megfogalmazódnia magadban, csak azért mert fehér a bőröd.

A négereknek sem esik jól hogy egy egész kontinenst egy kalap alá veszel a drogkereskedő, fosztogató bandákkal.


Nekünk magyaroknak sem lenne jó visszahallani hogy nem tudnak beilleszkedni a magyarok más országban, fenyegetőznek, rabolnak, ölnek. Ugye?

Inkább örüljetek hogy nincsen a magyarnak különféle népi sajátossága, zsebelés, késelés....

2015. ápr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
3-as, a cigányokkal kapcsolatban akit a bőrszín zavar, az rasszista. Akit meg sunyi, de bandában agresszív viselkedésük zavar, azt még előítéletesnek sem nevezném, ez inkább tapasztalat. Járásáról, nézéséről ismered fel az alja cigányt (a bőre lehet teljesen fehér is)
2015. ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Szóval, ha a gyerek kerüli a cigányokat, jogosan verik?


Amennyiben a cigányokat rühellni rasszizmus, akkor gyakorlatilag mindenki rasszista. De szerintem nem az, mivel az utálat nem a származásuknak, hanem a viselkedésüknek szól.

2015. ápr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

"kerüld a cigányokat gyerekem"


Erre fele pedig ez aranyszabály, nem véletlenül tanulja meg ezt előbb a gyerek mint az írást.

2015. ápr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 qqqxxx ***** válasza:
100%

Az "etnikum" szo nem a cigany szinonimaja, van sok,sok, sok mas etnikum is ;)


Amugy en tapasztalatbol azt tudom mondani, h sztem nem az adott etnikum, nemzeti hovatartozas a meghatarozo, hanem tobbnyire inkabb, h milyen tarsadalmi miljoben mozog.

2015. ápr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha csak azért utálod a rasszokat, mert mondjuk fekete a bőrük, akkor az rasszizmus. Magyarországon például a rasszizmus magyargyűlölet (nagyobb számban).
2015. ápr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az előítéletek általában tapasztalatokon, megfigyeléseken alapulnak. A kérdés nem arra vonatkozik, hogy ezeknek tényleg van-e valóságalapja vagy csak az emberek tévedésben élnek.


Az emberek nagy részének a tudatában léteznek ilyen sztereotípiák a népcsoportokra, etnikumokra vonatkozóan is. Ez rasszizmusnak számít?

2015. ápr. 9. 20:04
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

"Az első tipikus példája a rasszista magyarénak, utána meg csodálkozik a magyar szülő, hogy verik a gyerekét az iskolában, pusztán azért mert belenevelik a maiakba hogy kerüld a cigányokat gyerekem... Az ilyeneket nem is tudok sajnálni, érdekes módon én pont a a fiatalkoromat töltöttem közöttük, ami a legmeghatározóbb vízválasztó a későbbi évekre nézve. Nem lettem bérenc, nem vertünk öregasszonyokat meg hasonló dolgok."


Te meg az agymosott liberátornak.

2015. ápr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!