Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szóltok, Svédországban...

Mit szóltok, Svédországban kéregető magyarnak hirdeti magát?

Figyelt kérdés
az volt a táblájára írva,hogy Magyarországról jött új életet kezdeni-fenn akadt a szemem rajta.de se magyarul,sem svédül nem tudott.nagyon sötét bőre volt,biztos bolgár,vagy román dzigó.nah..vajon ki írja nekik ezeket a táblákat?
2015. márc. 21. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy másik dzigó írta neki a tábláit, aki tud magyarul.
2015. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
svédül volt kiírva h ő Mo-ról jött
2015. márc. 21. 19:39
 3/14 anonim ***** válasza:

Ja, hogy svédül.


Akkor biztos, hogy valami svédországi cigány szervezet, szabadelvű jogvédő csoport lehetett, akik segíttek neki.

2015. márc. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
Kártyát elfogad?
2015. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A lányom egy bajor kis faluban él. Náluk Kárpát-alji magyarok kéregetnek, élelemre, útiköltségre stb. Ha összejön elég pénzük, akkor beülnek valahová sörözni.
2015. márc. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2015. márc. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
mi volt itt?lemaradtam
2015. márc. 22. 11:53
 8/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy aljas vagy, legalább nézd meg az anyja testvérét: [link] egyáltalán nem roma a csaj.
2015. márc. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Agnes Ruff

március 14., 23:17 · Oxie, Sweden · szerkesztve ·

Översättning av Magdolna- Fruzsinas hemspråkslärare

Lénának hívnak, két éve dolgozom Fruzsinával egy malmöi kisegítőiskolában. Azért hoztam létre ezt az oldalt, mert a tanulómat kiutasítás fenyegeti. A "Marisam" álnevet használom, mert civilként fenyegetésnek voltam kitéve. Régen volt már, amikor a FB-oldalamat indítottam, de megtartottam az álnevemet. Szeretnék most egy kicsit Fruzsináról mesélni.

Azért teszem ezt, mert Ágnes nagynénit megvádolták, hogy hazudik a lány fogyatékosságáról - vagyis valaki azt állította, hogy csak egy koldus és kalandor, és csak pénzt akar. Személyesen győztem meg őt, hogy kérjen segítséget, amikor már kimerült a gondozásban és a bürokrácia elleni állandó harcban. Fruzsina már 32 hónapja van itt - és a nagynénje még nem kért és nem is kapott semmilyen támogatást. Ágnes biztosítani szeretné Fruzsina jövőjét és csak néha-néha szeretne egy kis tehermentesítését. A vádaskodások teljesen bizarrak.

FRUZSINA!

Fruzsina legnagyobb félelme, hogy hazaküldik Magyarországra és el kell hagynia a saját "új" családját, Ágnes nagynénit és az unokatestvéreket. Fruzsina 2012-07-11-én érkezett Svédországba. 11 napot töltött volna itt. Ágnes legalább egy évig rendszeresen küldött pénzt a "nevelőanyának". Fruzsina nemrég nagykorú lett. A nevelőanyja, az "apai nagynénje" ( akinél egy ideig lakott az édesapja halála után) elkísérte Fruzsinát a repülőig és kérte, hogy vigyázzanak rá és kalauzolják a lányt ( a stewardesek segítségével) egészen Sturupig, ahol az anyai nagynénje fogadta. Ágnes nagynéni hamar észrevette, hogy ő nem úgy viselkedett, mint egy átlagos 18 éves. Félős volt, bizonytalan és szégyenlős. Szüksége volt erős szemüvegre, de nem volt neki. Disney filmeket nézett és gyerekesen fejezte ki magát. Autista vonásai világosak voltak és a nagynénje hamarosan megértette, hogy a lány nem sokra képes. A magyarországi nagynénivel való kapcsolat során megértette, hogy az nem folyamodott gyámságért (a lány ekkor már 18 volt) és, hogy nem is akarja őt visszafogadni. Ágnes "megkapta" a lányt és azóta vele van, mióta megérkezett Magyarországról.

Éjszakánként úgy sikoltozik a lány, hogy felébred a család! Lassanként és összefüggéstelenül elmesélte Fruzsina az átélteket (ami eszébe jutott). Fruzsina elmesélte nekem, hogy a nevelőcsaládja gyakran verte őt, amikor nem tudta teljesíteni a neki kiadott feladatokat. Káromkodtak rá, a ruháját rángatták, az unokatestvérei összetörték a dolgait.

Fruzsina tud írni és olvasni! Hogy megértsük egymást a Google fordítójával tapogatóztunk előre és kézzel-lábbal mutogattunk.

Egy napon feltűnően nyugtalan volt, láttam a riadt szemeit, akkor megígértem neki, hogy MINDENT megteszek, ami a hatalmamban áll, hogy segítsek neki. A svéd nyelvben való előrehaladása nagyon lassan halad, olyan, mintha nem volna emlékezete. Szakácsnak tanul, de egyszerre csak egy dologra figyel. Tudsz idehozni egy fakanalat? - kérdeztem. Több hónapon keresztül tettem fel ezt a kérdést és ő minden alkalommal elfelejtette mi a fakanál. Fruzsina nagyon-nagyon keveset ért meg és önállóan nem tudja követni az utasításokat. Vonakodik belátni a nehézségeit, magát viszonylag "normálisnak" látja, az értelmi szintje túl alacsony az önismeretre. Fruzsina egészséges, jó az étvágya, pontosan érkezik az órákra, ami azt jelenti, hogy ismeri az órát. Tavaly nyáron kirándultunk és bicikliztünk. Ezt jól bírta, testfelépítése kicsi, csinos és mióta 2012 nyarán szemüveget kapott egy teljesen új világ nyílt meg előtte. Kíváncsi, de óvatos. Amikor november elején a Metro írt róla meg akartam mutatni a cikket. Nagyon vigyázott arra, hogy senki más ne lássa őt az újságban. Nem értette meg, hogy a cikk aznap MINDEGYIK Metro újságban benne volt.

A svéd szöveget fordította Magdolna, aki másfél éve hetente egyszer találkozik Fruzsinával, hogy segítse a tanulmányaiban, támogassa és főleg meghallgassa őt az anyanyelvén.

2015. márc. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

de ezt a csajt most ki hozta fel?


egy román koldusról írtam (öregasszony),aki a metrónál kéreget,és magyarnak írta magát.(vagy valaki,aki a tábláját megírta)

de látom,az értelmező olvasás nem megy.

szép vasárnapot!

2015. márc. 22. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!