Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek is több a kéregető...

Szerintetek is több a kéregető az utóbbi hónapokban? Mi az oka?

Figyelt kérdés

Az elmúlt két hétben minden nap odajött hozzám egy kéregető, pár forintot kért. Egyik sem volt csöves, biztos vagyok benne, hogy munkanélküliek (lettek), és ezért vagy a rezsire/törlesztőre gyűjtenek, vagy már csak az albira.

Ezen kívül azt olvastam, mindennaposak lettek a vonatos gázolások, valószínűleg a java öngyilkosság. Gondolom ők sem a karrierjük csúcsán döntöttek így...

Ezeknek mennyiben lehet az oka a dráguló élet, a devizahitelek? Egyszóval az ország gazdasági helyzete?

Ha így folytatja a kormány, nemsokára mindenkinek lesz legalább egy koldus és egy öngyilkos ismerőse? Nagyon úgy nézki...


2012. jan. 13. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Na akkor most ez egy hatásvadász történet, vagy csak igen rossz környéken laksz? 200 forintokból igen csak necces összeszedni a törlesztőrészletet.

A devizahitel felvételéét pedig leginkább két dolog okolható az MSZP, mert megszüntette a fészeklakó államilag támogatott forinthitelt, és szegény prolink, aki a figyelmeztetések ellenére is felvette a frankhitelt.


A történethez hozzáfűzném, hogy néhány baloldali fanatikusból(, mint covenant), hogy csak azért vonat elé ugrana, hogy a Fideszt vádolják.

2012. jan. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

engem az erőszakos kéregetők zavarnak.akik ha nem kapnak márpedig én nam adok rögtön mocskolódni kezdenek.ilyenkor visszaszólok nemgyengén-ma is(azaz pénteken) pislogott egy kisebbségi a Váci utcában. nekem valami marhára jámbor fiatalos pofim van vagy nemtudom-mintha az lenne rámírva hogy én vagyok a pesti irgalmas szamaritánus mert engem rengetegszer leszólítanak.ha 5-10fős tömeggel mozgok akkor is hozzám jön oda a csóringer mert olyan szimpatikus baleknak látszom aki csakis azért lépett ki az utcára hogy szétossza a pénzét.Margit hídon közlöm az egyikkel hogy "öcsi ha lenne fölösleges lém szerinted nem vettem volna jegyet a villamoshoz ahelyett hogy gyalog menjek át a hídon???"

meg azt utálom kifejezetten amikor nyújtanak mindenféle nyomi képeslapot felém s mikor átveszem közlik hogy fizessek mert beteg gyerekeknek gyűjtenek-igen úgy 10éve lejárt szavatosságú trükk ez.naná hogy nem adok.ezzel csak azt érik el hogy az igazi szórólaposoktól se veszem át a cuccot.

2012. jan. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Naja, jó kérdés, hogy lehetne megoldani a hajléktalan problémát. Nem csak azért bajos, hogy az utcán vannak, mert mindenki rühelli a látványukat, hanem azért is, mert életvitel szerűen használnak olyan területeket, amik nem erre lettek kitalálva. Szemetelnek, rongálnak, wc-znek.

Ez mind bajos.

Ez a rendőrösdi, büntetősdi se megoldás.

Én egy külön számukra, város szélen létrehozott paneltábort tudnék elképzelni, ahol mindenki kaphat egy kis szobát, meg az államnak kéne csóringer melókat biztosítania.

Ezeket az embereket nem lehet úgy kezelni, mint a kapitalista társasjáték veszteseit. Sokan nem az alkoholizmus miatt kerültek az utcára, hanem mert nem jött nekik össze az élet. Hallottam olyanról, aki hosszú időre kórházba került, szomszédot megérte fizesse addig a csekkeket neki, az meg bszott rá, adósságspirálba került, bukott mindent.


Én is utálom a kéregetőket, és 99%ban nem adok nekik. Az állam feladata lenne, hogy ezeket az embereket valahova elrakja, emberi körülményeket biztosítson nekik, ne pedig túlélőként hagyja őket a városi dzsungelben.

2012. jan. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első: nem rossz környékről van szó, a szépvölgyi úton, a szabadsághídon, a jászain, és az új főutcán jöttek oda hozzám csak idén... És ezek nem csövesek voltak, amíg nem mondták mi kell nekik azt hittem útbaigazítást akarnak vagy az időre kíváncsiak. egyszerűen elveszthették a munkájukat.


Harmadik, nem róluk beszélek.

2012. jan. 14. 01:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen ez így van..

Sok családban már csak egy két embernek volt munkája aki eltartotta a családját. Most még több elbocsájtás volt és ha kirúgnak egy embert a munkahelyéről ha nincs szerencséje hónapokig évekig nem talál üres állást ,mert 600 ember jelentkezik ugyanarra az egy munkára még rajta kívül szóval nem sok eséllyel indulnak a munkanélküliek.


De a politikusok nem hogy segítené a munkahelyek megteremtését hanem adóemelésekkel plusz költségekkel nehezíti mind a dolgozók mind a munkaadók dolgát. Így szépen kivágják magukalól a fát mert szép lassan kivonulnak a cégek innen egy olcsóbb országba. És nincs adóbevétel a cégtől nincs adóbevétel a munkásoktól.

Hopp megint nincs állambevétel aszt Adóemelés!! És így folytatódik. De meddig megy ez? A hülye is látja hogy mi a helyzet csak aki Q 8 as kormányautó ablakán nézi a világot azt nemigazán érdekli az a baj.


Aki meg ezt nem hiszi el és kételkedik abban amit írok az egy egoista elvakult büdös gyökér.

2012. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fidesz kormány van. Ilyenkor mindig megnő ezek száma.
2012. jan. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A folyamatos kilakoltatások miatt. Az ok egy szó: kapitalizmus. A megoldás is egy szó: szocializmus.
2012. jan. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!