Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mért baj az, ha valaki Árpád-s...

Mért baj az, ha valaki Árpád-sávos?

Figyelt kérdés
Hallottam már párszor, hogy "az Árpád-sávosok milyen bunkók, milyen kegyetlenek, utálom őket stb.." mi velük a baj? Ők meg mit akarnak elérni azzal? Van egy lány barátom és őt is szokták csesztetni, mert Magyarországos felvarrója van, úgy öltözik, szóval nem tudom mire jó. Szerintem rendben van az ha valaki szereti a hazáját, sőt én még bírom is őket. Nektek van valami véleményetek?
2010. febr. 9. 14:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
87%
Milyen szánalmas, amikor az ezeréves Árpádsávot a hatvanéves nyilashoz próbálják meg valahogy hasonlítani, hogy elhidd, hogy közük van egymáshoz. És ha közük van egymáshoz, akkor a csúnyarosszgonosz nyilasok voltak előbb, és az Árpádsáv csak azután, annak nyomdokain keletkezett, és persze félni kell tőle.
2010. febr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
86%

Jó összetett kérdés, megpróbálom kifejteni és objektív maradni. (Amikor írni kezdtem a hozzászólást, még nem volt egy sem. Most küldés előtt ellenőriztem, és lám, tele lett kétbites agyhalottak hozzászólásaival, akik kb annyit értenek az egészből, amit a kedvenc politikusuk mond. Tisztelet a kivételnek.) Na akkor nézzük, mi a lényeg - szerintem.


Az Árpád-sáv az egyik legősibb magyar királyi címer, ami lényegében a mindenkori magyar király hatalmának egyik jelképe volt. Egészen Mátyás királyig minden magát magyar királynak valló uralkodó címerében feltűnt. De az is igaz, hogy minden király (még Mátyás király is) legalább valamilyen női ágon visszavezethető Árpád vezérre. Vagyis mondhatjuk azt, hogy mivel a legitim királyi hatalom visszavezethető Árpád vezérre, így az Árpád-sáv lényegében családi címer, aminek használatával a királyok a rokonságukat akarták hangsúlyozni. A másik királyi címer egyébként a piros mezőben kettős kereszt, ami valamikor kiegészült a zöld hármas halommal. Érdekes módon a Magyar Köztársaság címere három királyi címert tartalmaz, a harmadik a Szent Korona, és valahol mind a három a Nagy-Magyarországra utal.


Az Árpád-sáv egyébként a mai napig része nem csak a címerünknek, hanem a történelmi zászlósornak (amit ünnepeken körbe visznek), és a Nemzetbiztonsági Hivatal címerének is, amin ráadásul még turulmadár is van. [link]


A történelemnek azonban volt egy olyan korszaka, amire nem nagyon szokás büszkének lenni, és ez a nyilas uralom. A korszak a nagy történelmi jelképlenyúlások kora volt, a dicső ősök hangsúlyozása a jelképekben - nem csak nálunk. Ha megnézed bármelyik fasiszta államot, akkor egészen a Római Birodalomig találsz „visszanyúlást” a jelképekben. Nem véletlen, hogy a hungaristák (nyilasok) zászlajának egy része az Árpád-sávra utalt. [link]

Most azon el lehet vitatkozni, hogy hány és milyen színű csíkból áll az igazi Árpád-sáv, meg ilyenek, a szándék egészen nyilvánvaló. Azonban az biztos, hogy egy ősi nemzeti jelképet sikerült ellopni a nemzettől, és önös érdekekre kisajátítani.


A rendszerváltás után egyes jelképek viselését (horogkereszt, nyilaskereszt, vörös csillag) betiltották. Azonban nagyon sok ember érezte, érzi úgy, hogy ő ahhoz az eszmerendszerhez tartozik, amit többek között a nyilaskeresztes zászló is kifejez. Hogy ennek mik az okai, az messzire vezet. Az egyik oka, hogy az előző rendszerben erősen démonizálták, a valósnál rosszabb színben tűntették fel a nyilasokat (pedig sok történész szerint a valós szín is elég rossz), így egyfajta lázadásból divat lett nyilasnak lenni a 90-es évek elején. Itt jött el az a problematika, hogy mi legyen a közös szimbólum, hiszen egy bármilyen eszme, mozgalom, még ha nem is hivatalos, azonnal szimbólumot keres magának. Így lett a nemzeti trikolor helyett a nyilas zászlót „imitáló” Árpád-sáv nagyon sokak igazi nemzeti zászlaja, ami tehát egyfajta jogi kiskapu (nem lehet betiltani, de mindenki összekacsinthat, hogy „ugye te is tudod, mit jelent..."). És persze ugyanaz a kisajátítása egy ősi jelképnek.


Akkoriban még csak a nagyon radikális, „nagyon szkinhed” emberek viselték. Azóta sok idő telt el, és egyre többen gondolják úgy (jobboldali szimpatizáns emberek), hogy az Árpád-sáv annyira nem durva, főleg, mert az Árpád-sáv ellen a bal-liberális oldal ágál, vagyis lázadás-ellenlázadás-ellenellenlázadás sora követi egymást.


A baloldali hisztinek nyilván megvannak az okai, egyesek talán tényleg tartanak egyfajta új nyilas korszaktól (de ők vannak kevesebben), mások csak rájöttek, hogy az Árpád-sávval fenyegetni, jajveszékelni jó dolog, mert népszerűséget hoz.


Ennyi a dolog lényege. Sem az Árpád-sáv viselése, sem a Nagy-Magyarországos kitűző/matrica nem jelenti feltétlenül, hogy az illető jobban szereti a hazáját. Azt jelenti, hogy az illető nem szereti a szoc-lib kormányt, meg esetleg a cigányokat és zsidókat. Vagyis ez a nagyszerű ősi jelvény egyértelműen egy politikai oldal kifejeződése lett. (A hazaszeretet fokmérője sokkal inkább az, hogy mennyit áldozol a hazádért.) Sok fiatalnál, akik nem igazán néznek utána, hogy mi mit jelent, ez csupán fiatalkori lázadás, ami vagy elmúlik, vagy átmegy a jelkép „tudatos” viselésébe.


Hozzá kell tennem, hogy ma még nagyon sok jobboldali ember csak belül szimpatizál ezekkel a jelképekkel, de nyíltan viselni még „sok”. Egyelőre csak a viszonylag radikálisabb (a jobboldal széle felé húzó) emberek viselik nyíltan, és csak lassan lesz olyan jelkép, amit már bárki ki mer tűzni magára. Ahhoz képest, hogy 10-15 éve egyértelműen csak nagyon radikális emberek viselték, ez a szelídülés jól látszik, mert aki ma viseli, egyáltalán nem mind radikális annyira.


Én a magam részéről azt remélem, hogy előbb-utóbb ez a jelkép visszatalál azokhoz az emberekhez is, akik most fölhergelve, mint valami vörös posztóra tekintenek rá, és hogy a jelképet kisajátító emberek találnak maguknak egy másik, saját jelképet, nem pedig az Árpád-ház, azaz egy kihalt magyar királyi család zászlaja alatt fognak felvonulni. És remélem, hogy csak azok fogják viselni ezt a jelképet, akik azt akarják kifejezni ezzel, hogy az egyik legnagyszerűbb királyi család elvei és erényei szerint kívánnak élni, példát mutatva, mindig elöl járva, igazságosan és a hazájukat szeretve.

2010. febr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
18%

Az árpádsávos zászló (én árpádrongyosnak nevezem egyébként) valóban EREDETILEG egy ősi magyar jelkép volt, a második legősibb. Azonban önálló használata kihalt, ezek után csak mint a történelmi magyar jelképek egyike maradt meg használatban. Önálló jelképként Szálasi vette elő, s aztán ugyanazt tették a rendszerváltás utáni magyar szélsőjobb. Azaz mára egy egy nyilas jelképpé vált.


A horogkereszt sem volt náci jelkép eredetileg, azonban mára azzá vált.


A vörös zászló eredetileg nem kommunista jelkép volt, hanem szimpla munkásmozgalmi, de mára kommunista jelképpé vált.


Aki ezt képtelen megérteni az vagy idióta vagy nyilas.

2010. febr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
aki lepontozott annak igencsak megmutatkozik a magyarságtudata (másik magyart lenyomni)+ ez a kérdés először a "családi" rovatban volt, gondolom hogy "szem előtt legyen". Na, ez a nem mindegy!!
2010. febr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
28%
Egyébként az eddigi tucatnyi válaszból is megfigyelhető, hogy azok, akikben úgymond dupla mellel buzog a hazaszeretet, legipszjakabozzák, meg kétbites agyhalottazzák saját honfitársaikat. Ugyan, miért is baj, ha valaki ilyen???
2010. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Gipsz Jakab a média agymosásának hatását hivatott demonstrálni, nem az állampolgárt magát.
2010. febr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

"akikben úgymond dupla mellel buzog a hazaszeretet,"


Például én NEM viselek Árpád-sávot, sem Nagy-Magyarországot (utóbbinak értelmét se látom), úgyhogy valószínűleg egy "dupla mellel buzgó hazaszeretetű" embertől ugyanúgy megkapnám, hogy nem vagyok magyar, mint tőled, kedves barátom, megkaptam a minősítést. (Mellesleg ez nem gúnyolódás? Én legalább egyenesen kimondom a véleményem.)


És fenntartom a kétbites agyhalott kifejezést minden olyan hozzászólóra, aki vagy pró vagy kontra, de csak egy egymondatos benyögésre képes, amit valamelyik neki tetsző újságból olvasott ki.


Tudod nálam az intelligencia nem egyenlő a másik feltételezett vagy ismert politikai beállítottságával. Az intelligens ember számára nem csak egy jó válasz létezik, és igenis el lehet jutni bármely oldalra intelligens útkeresés révén. És ez az, amit a hozzád hasonlók egyik oldalon sem értrenek meg, sajnos.

2010. febr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
6%

Az hogy a nyilasok használták. És igen tudjuk hogy 1000 éves meg akármi.

Azt is tudjuk hogy a horogkeresztet nem hitler találta ki, mégse használja valamilyen okból kifolyólag....

2010. febr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
87%
A nyilasok autót is használtak. Féljünk az autóktól, jajj.
2010. febr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

második vagyok:

a szvasztika igazából egy nagyon jó példa arra hogy hogy lesz "1000 éves" jelképből önkényuralmi, megfélemlitésre alkalmas szimbolum

és mint tudjuk egy szimbolum jelentése az, amit az embereknek jelent ... ha meglátod az árpádsávot, nem az 1000 évvel ezelötti jelenése fog az eszedbe jutni

2010. febr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!