Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ha ilyen...

Mit tehetnék, hogy ha ilyen miatt kizárnak egy iskolai programból?

Figyelt kérdés

Az iskola szervezett egy olyan programot aminek keretein belül a végzős osztályok egy holokauszt túlélő beszámolóját hallgathatják meg, tanítási időben lesz ez a program.

Viszont a főszervező egy vérig liberális tanár, én meg nem.

Sokszor vitáztunk már, (és mindig alulmaradt mert tájékozatlan és nem erőssége a történelem) így nem különösebben kedvel ezért azt mondta ,hogy nekem a 11.-es évfolyammal lesznek óráim mert engem nem hajlandó elvinni erre az előadásra mert nem kockáztat és nem akarja,hogy kellemetlen helyzetbe hozzam őt és az iskolát az ún. antiszemita nézeteimmel.

Ezt viszont kikérem magamnak mert bár tény,hogy nem vagyok egy liberális alkat, de az antiszemita jelző egyenesen sért, én csupán nem egy oldalról látom a dolgokat, de semmi olyat nem mondtam amit most ne vállalnék fel.

Természetesen nem szállnék vitába egy magát holokauszt túlélőnek valló idős emberrel, de engem érdekelne mit mesél, hitelesebb lenne az ő szájából hallani bármit amit mondanak az egészről a médiában.

Pont jó lenne arra,hogy formálja a nézeteimet, és nem vagyok egy kezelhetetlen idióta aki nem tudja kontrollálni magát, tőlem azt is mondhatná,hogy a magyarság kollektíven bűnös nem fogok egy 80 pluszzos bácsival vitázni, de szeretném végighallgatni az előadását.


2015. jan. 13. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom miket mondtál a tanárodnak, de őszinte leszek, szigorúan ennyi alapján én se vinnélek el. Ez a magánvéleményem (jó, ezt befolyásolja pár olyan ember, akik saját bevallásuk szerint szintén nem antiszemiták, de aki nem ősmagyar azt fel kéne kötni). Mellesleg mint magánember, kifejezetten kíváncsi lennék miket mondtál.


Jogi oldalról pedig szintén megteheti, hogy kizár a programból, nem csak az iskola jó híre miatt, hanem ő a főszervező, ő dönti el kit hajlandó elvinni erre. Amit tudsz tenni, az az, hogy "jól viselkedsz" hátha még van idő, hogy megmutasd, tudsz viselkedni. Esetleg (amibe szerintem valószínűleg jobban belemegy) megkérheted őt, vagy egy évfolyamtársad, hogy hadd vehessék fel hangban/videóban. Szerintem ez egy járható út lehet.

2015. jan. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Hát, nem tudsz szerintem mit tenni. Ő bólogató Jánosokat akar magával hurcolni és nem gondolkodó embereket. Ebben a liberális világban már megszokhattad volna.


Esetleg próbálj meg beszélni az igazgatóval, hátha.

2015. jan. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Ilyen tanárom nekem is volt gimnáziumban.

Gyakran vitáztam vele, mindig alulmaradt.

Engem régóta érdekel a történelem, mióta megtanultam használni az internetet, azóta nagyon sokat olvasok.


Aztán elkezdett pikkelni rám, meg a dolgozatoknál "véletlenül" elszámolt pontokat.


Aztán utána szóltam a szüleimnek, azok bementek az iskolába és kiosztották ezt az ultraliberális tanárt.


De, következő évben már nem tanította az én osztályomat, így nem volt gond.

2015. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk szerinte a magyarság bűnös a holokausztrét.

Szerintem nem.

Szerinte a zsidók okosabbak, hiszen minden nagy feltaláló vagy tervező zsidó.(volt)

(igen ő általánosíthat)


Például ilyen dolgokban fejtem ki a véleményemet, de ezt hosszú lenne leírni, viszont azt ő is tudja,hogy nem vagyok agresszív, vele is kulturáltan vitázok, és tudja,hogy féken tudom tartani magam.(mellette kell is)

2015. jan. 13. 19:48
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

"az antiszemita jelző egyenesen sért, én csupán nem egy oldalról látom a dolgokat, de semmi olyat nem mondtam amit most ne vállalnék fel. "

Emiatt a mondat miatt nem vinnelek. Sajnos manapsag jellemzo, hogy a legszornyubb nezeteket vallo emberek mondjak, hogy "nem vagyok antiszemita, csak mas a velemenyem". Nem tudom, hogy te konkretan miket mondasz, de rossz erzeseim vanak ezzel kapcsolatban. Ha annyira akarsz holokauszt tulelokkel beszelgetni, krress fel egy zsido szervezetet, biztosan tudnak segiteni.

2015. jan. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor te meg egy burkoltan magyar ellenes hungarofób vgy.

Ha ezt tagadod akkor biztosan az vagy. :)

2015. jan. 13. 19:54
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Kozben olvastam a kommentedet. Ezekkel szerintem sincs baj, mondom ezt ugy, hogy en is zsido vagyok. Persze most igazsagot tenni nem fogunk tudni, mert bem ismerunk szemelyesen, nem tudjuk, mit jelent szamodra a "kulturalt vita" stb.
2015. jan. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha tényleg ilyet mond a tanár akkor az nem liberális hanem hülye. Egy liberális nem általánosít, se pozitívan se negatívan. Ám van sok olyan ember aki azt hiszi jobban tudja a történelmet, mert elolvasott egy két kuruc.info cikket és folyamatosan okoskodnak és azt hiszik h nekik van igazuk nem pedig a tanárnak. Ez sem jó.


Én is vitáztam már töri tanárral, mikor egy diák feleletében azért kötött bele mert azt mondta h a zsidó vallásnak egy úgy mond alapja az állat áldozat hozás. Ezen a tanár kiakadt h ilyen nincs és én mint zsidó vallást gyakorló megpróbáltam felvilágosítani h állatáldozat hozás lenne, csak nincs szentély ahol véghez vigyék így most "szüneteltette" van, de én se tudtam meggyőzni.

2015. jan. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
ezek után egyáltalán nem mondanám a tanárodra, hogy vér liberális, viszont azt sem, hogy téged akárhova magammal vinnélek szívesen
2015. jan. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én örülnék, ha kizárnának egy ilyen programból. :D
2015. jan. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!