Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Be lehetne tiltani a discokat?...

Be lehetne tiltani a discokat? Jó ez a társadalomnak, ami most van? Mi lenne ennek a jogi háttere?

Figyelt kérdés
Tudjuk mi megy itt (drogok akár), most hallom hogy azért támadtak rá Cozmára, mert nem tetszett egy cigánynak, hogy táncol. Engem is volt, hogy csak úgy megfejeltek, sokszor balhézni mennek a fiatalok szórakozóhelyekre. Ezek a helyek csak agressziót szülnek.
2010. jan. 31. 19:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hát én nem úgy adom le a feszültséget hogy kötözködöm másokkal és rángatózom.
2010. jan. 31. 21:18
 12/15 anonim ***** válasza:
62%
Lőfegyver viselési engedély, lehessen hordani, legalább gyorsabban rendeződnek a viták.
2010. jan. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%

Már vártam ezt a "heti stressz"-es beszólást. :)


Annak idején egy gyerek (mert bizony a mai diszkókban akár 12-13 évesek is előfordulnak sajnos), miután végzett a suliban, igen sokszor a családjának segített otthon. Elég kevés szabadideje volt. A nyári szünet sem több hónap volt, hanem csak egy-két hét. Ráadásul nem egyszer a gyerek nem járhatott iskolába sem (középiskola), mert a családnak szüksége volt bevételre, így a 15-16 éves gyerek már akár főállásban is elment dolgozni. (Nem kamu; édesanyám is ezért végzett csak egy évet a gimnáziumból - valamiből meg kellett élnie a családnak, ő meg ment a gyárba dolgozni a felnőttek közé).


Ráadásul ma az iskolában nincs már az a fegyelem, mint annak idején volt. Hol van már "osztály vigyázz", csendben üldögélés a padban, "egyenruha", sorakozó, körmös, stb. stb.?! Sehol. A diákok úgy ülnek a padban, mintha feküdnének, vagy hintázgatnak a széken (nekem a széket is kirúgták volna anno alólam, ha hintázni merek vele), mobiltelefonnal játszadoznak, stb. Igazából mostanában már csak jogaik vannak, a kötelességek valahogy egyre inkább elsikadnak (bár ez nem csak rájuk jellemző, hanem az egész társadalomra).


Tudom, kicsit régivágású vagyok, de nekem senki ne jöjjön azzal, hogy a mai gyerekek olyan nagyon leterheltek. Majd ha 50 kilós zsákokat cipelgetnek az iskolai órák után este 8-ig, akkor majd elhiszem, hogy le vannak terhelve.

Stressz? Mitől? Attól, hogy bent kell ülniük a padban, és tanulniuk kell?

Basszus, sok helyen még a mai napig is örülnek emberek, ha van lehetőségük tanulni és nem a napi betevőért kell gürizniük, nemhogy még kényszernek vegyék:

http://www.youtube.com/watch?v=4NsycCSy7Ck


Szóval csak egy kamu duma az, hogy a mai fiatalság jobban le lenne terhelve, vagy stresszesebb élete lenne, mint az elődeiknek. Ez csak egy üres kifogás.


Azt meg megintcsak ne mondja nekem senki, hogy a stresszt és a fáradságot levezetni csak úgy lehet, ha hajnal 5-ig ugrál egy füstös, dübörgő környezetben, ahol részegekkel és drogosokkal van körülvéve, és ahol sajnos nagyon sok esetben ő is részegre issza magát vagy drogozik.

Mert az megintcsak kamu.


Nem mondom, hogy be kellene tiltani a diszkókat, mert megértem, hogy szükség van szórakozásra, és megértem, hogy a mai fiatalság kicsit másabb, mint az elődök.

De az alábbiakat megtenném:

- 14 év alatti ha este 10 után egyedül (felnőtt felügyelet nélkül) lófrál bárhol, akkor a szülőket felelősségre vonnám. Először csak figyelmeztetés, másodjára pénzbírság, harmadjára börtön (a gyereket meg elvenni tőlük gondatlanság és veszélyeztetés miatt).

- Ha a rendőr egy 18 év alatti fiatalt közterületen vagy diszkóban ittas állapotban talál, akkor ismét előjön a fentebbi pont. Illetve ha megnevezi, hogy kitől kapta az italt (pl. szórakozóhely tulajdonos), és bizonyítható is (látták a társai, esetleg ők is ott ittak), akkor a tulaj már mehet is a sittre, és a szórakozóhelyre lehet rárakni a lakatot (szintén fiatalkorúak veszélyeztetése miatt).

- 18 év alattiaknál minimum havi gyakorisággal végeztetnék drogszűrést (sima vizeletvizsgálat egyébként - a drogok 90%-át elég jól szűri). Nem szúrópróba-szerűen, hanem kötelező jelleggel mindenkinek; nincs kivétel. Ha kimutatják, hogy drogot fogyasztott, akkor ismétcsak elő lehet venni a szülőt/nevelőt (illetve ha őket nem akarja börtönbe juttatni, akkor beszél, és máris lehet szépen felgöngyölíteni a szálat, hogy kitől is szerezte az anyagot).

- A vandalizmust (ami általában az ittas, magát igen keménynek képzelő, kukát is legyőző fiatalok esetében jellemző) komolyan büntetném (szintén akár a szülőket is, ha úgy adódik). Nem csak a kárt téríttettném meg, hanem plusz büntetést is adnék (közmunka - akár a fiatalnak is).


Ezzel és megfelelő következetességgel visszafogható lenne az, amit manapság tapasztalunk nap, mint nap (12 éves részeg cigarettázó gyerekek, kukákat szétrugdosó, falakat lehányó fiatalok, stb.)



Jöhet a lepontozás.

2010. jan. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%
teljes mértékben egyetértek az előzővel.
2010. jan. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

33 éves vagyok, és soha nem jártam diszkóban, még tizen- huszonéves koromban sem. Nem szeretem a diszkózenét, engem más szórakozás vonz. Mégsem mondom azt, hogy tiltsák be a diszkókat, hiszen tudom, hogy sokak számára kikapcsolódást jelent, és a zene, a tánc, a közösségi élet igenis fontos az emberek, illetve az azt igénylők számára. Inkább arra kellene törekedni, hogy ezek a helyek biztonságosabbak legyenek, illetve ne okvetlenül váljanak a drogok és a bűnözés melegágyává.


Ennyi erővel "betilthatnánk" a parkokat is, mivel gyakran ott erőszakolnak meg nőket, vagy rabolnak ki fiatalokat. Vagy tiltsuk be a Balatont, hiszen minden évben több tucat ember fullad bele a vízbe. Meg tiltsuk be az autópályákat, a futballmeccseket, a síparadicsomokat... Kérdező, ne légy ennyire szélsőséges.

2010. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!