Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ilyen árak mellett miért...

Ilyen árak mellett miért csodálkoznak hogy mindenki kalózkodik?

Figyelt kérdés

Egy átlagos DVD- film 2000 Ft,egy új akar 3-4 is lehet.

Egy atlagos szamitogepes játek 3-4 ezer egy új 8-12000.


Miert érje meg megvenni ezeket az embereknek ha egy 5000 Ft-os internettel,2-3 dobozos film arabol tucatnyi filmet megnezhetnek es több jatekot letölthetnek? Nyilvan minden nem elerhető de rengeteg minden fent van. Én pl mar csak a steames learazaskor tudok jatekot venni mert draga.

Ilyen arak mellett miert csodalkoznak ha rengetegen warezolnak?


2014. nov. 29. 11:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%

Egy letöltött filmnek vagy zenének viszont nincs garantálva a minősége. Ma már lehet HD filmeket is letölteni, de sok a 360 illetve 240 p-s, vagy a "moziban kamerázott".

Zenével is ugyanez a helyzet, sőt, aki ért hozzá vagy jó a hallása, az megállapíthajta hogy az mp3-as formátumok nem jó minőségűek. Persze ha csak kell valami háttérzene amikor utazok a buszon, arra lehet hogy megfelel...

2014. nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem csodálkoznak, csak nem tetszik nekik. Nekem meg az nem tetszik, hogy a kiadók mohósága miatt mindent a sokszorosáért adnak annak, mint amennyit ér, miközben az alkotó alig lát valamit a pénzből. Az sem tetszik, hogy fizethetem a jogdíjat olyan dolgokért, amiket nem is használok. Pl. tegnap vettem egy fényképezőt, hozzá memóriakártyát. Ott virít rajta az artisjus matrica. Automatikusan azt feltételezik, hogy én azon illegálisan letöltött filmeket vagy zenéket fogok tárolni. Tehát a saját fényképeim után Ákos és a többiek szépen kapják a pénzt. Ugyanez van akkor is, ha a saját munkáimat akarom kiírni Magyarországon vásárolt DVD-re. És amíg a kiadók meglopják így az embereket, nem tudom őket sajnálni. Több zenész is megmondta, hogy nem is éri meg nekik igazán CD-ket árulni, mert a pénz >90%-a a kiadót illeti meg. Aztán meg a kiadók szeretik sajnáltatni magukat, hogy "az emberek meglopják a kedvenc zenészüket". De ez tévedés. A kiadók lopják meg a zenészeket is, illetve azokat az embereket is, akik pl. fényképezni akarnak. A vásárlók jogait ki védi meg? Törvényileg kellene ezt normálisan szabályozni: vagy legalizálni a letöltéseket, vagy eltörölni azt a nevetséges szabályt, hogy üres adathordozók után jogdíjat fizetünk.
2014. nov. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
61%

Akkor lopjak el egy Lamborghinit is mert baromi drága?


Nagyon egyszerű a dolog: ha valamire nincs pénzed vagy úgy gondolod hogy nem éri meg akkor nem veszed meg..


Lehet magyarázkodni, de azért torrenteznek az emberek mert veszélytelen, de semmivel nem jobb mint a boltból lopni.

2014. nov. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem erre jó példa ami nálunk megy.


Van kávé automata a munkásoknak, 80 forint/kávé, meg van nekünk az irodában kávéfőző gép. Aztán aki csak teheti, az hozzánk jár be (óránként) inni egy kávét.


Tipikusan az a helyzet, hogy minek adjak ki rá, ha ingyen is van, de ha már ingyen van, akkor kettőt iszok.

2014. nov. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
41%

"Én jobban tudom"


Na igen, de a munkások nem lopják a kávét, valaki kifizeti azt amit megisznak.


Felőlem kalózkodjon aki akar, de ne magyarázzuk már bele hogy erre "rá vagyunk kényszerítve".

2014. nov. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
@15:44: Magát a munkáltatót ugyan úgy "meglopják" a munkások ezzel.
2014. nov. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
32%
Nekem nem telik arra hogy 25 km-ert (oda v. 50)kocsikázzak egy moziért plusz a mozijegy. Ezért le töltöm ingyen és kész. Ha nem tudnám le tölteni akkor se vennék se dvd-t egyet se.
2014. nov. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó: nekem meg nem telik egy ibizai nyaralásra, ezért nem is megyek, ennyi.
2014. nov. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
32%
Hát ne menj kit érdekel. Én akkor is letöltök amit csak kell. És nem kell itt álszentkedni mindenki csinált már ilyet.
2014. nov. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
61%
Nem álszenteskedés.. Attól, hogy neked ez alap még nem mindenkinek az.
2014. nov. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!