BKK 72 órás jegyre van diákkedvezmény, azaz 50%-os árengedmény? A jelenlegi árak mellett még egy havibérlettel is jobban járok, pedig csak két napra megyek BP-re, viszont sokat fogom a tömegközlekedést használni. Valami egyéb javaslat esetleg?
Eszméletlenül hülye módon vannak megszabva az árak. A 24 órás jegy 1650 forint, a 72 órás 4150 forint, utóbbit egy nem budapesti diák ha feljön egy hétvégére, biztos nem veszi meg, mert 50 százalék kedvezménnyel a havibérlet is olcsóbb nála. Már ha megnézi a jegytípusokat és az árakat, mert senki se gondolná, hogy a havibérlet diákkedvezménnyel olcsóbb mint egy 3 napra elég jegy...
Ráadásul 48 órás jegy nem is kapható, csak 48 órás Budapest kártya ami a turistáknak való. (2 ingyenes, gyalogos városnézés angol idegenvezetéssel stb) Persze régebben még rosszabb volt a választék, és még kevesebb jegy és bérlettípus állt rendelkezésre. De ha azóta fejlesztettek valamit, legalább ránézhettek volna a külföldi tömegközlekedési vállalatok árarányaira. Most arról nincs kedvem beszélni, hogy a jegyautomaták milyen tragikus állapotban vannak, mert vehetnénk példát ezzel kapcsolatban is.
Akkor mutass egy olyan települést Magyarországon, ahol 3-4 nap tartózkodas esetén ne érné meg jobban egy diáknak a havi bérletet megvenni, mint napijegyeket vagy épp 3 napos jegyet!
Amúgy általában véve egész Európában nem különösebben jellemző az, hogy diákoknak kedvezményt adnának a helyi közlekedésben a rövidebb időtartamra szóló bérletekre - sőt, inkàbb csak életkorhoz kötött gyermekkedvezmények vannak, ha vannak.
"Amúgy általában véve egész Európában nem különösebben jellemző az, hogy diákoknak kedvezményt adnának a helyi közlekedésben a rövidebb időtartamra szóló bérletekre"
Bécsben 6-tól 15 éves korúaknak félárú a jegy, a legolcsóbb egy, míg a legdrágább 4 utazásra jogosít fel.
Ráadásul ugyanez a jegytípus szintén féláron kutyák szállítására is használható. Míg Budapesten teljes árú jegyet kell venni a kutyának...
Magyar szemmel nézve nem olcsók a jegyek, de az ottani fizetésekhez mérve korrektek és a rendszer is jó. Sőt, otthon ülve is vásárolhatsz jegyet és utána kinyomtathatod. Ezt már a MÁV is tudja, és rengeteg sorban állást spóroltam meg vele, nem értem, a BKK miért képtelen erre. Hamisítani pedig az otthon kinyomtatott jegyet lehetetlenség, ellenben a jegypénztárban vásároltnál, mielőtt valaki ebbe kötne bele.
Ugye hallottál már a chipkártyás jegyrendszer bevezetéséről? Tudom régi téma, de a BKK nekiugrott komolyabban és egy rakat pénz is áll már az ügy mögött. Az első előfutára a Corvin-negyednél lévő négy beléptetőkapu tesztelése. Illetve kapcsolódik hozzá az első ügyfélszolgálatok megjelenése (egyelőre egy ideiglenes a Deákon ami szembetűnőbb), ugyanis hosszú távon pénztárak nem lesznek. A két alap szintje a rendszernek a tavasztól érkező, és a chipkártyás rendszerrel kompatibilis automaták illetve a pénztárakat váltó ügyfélszolgálatok lesznek, ahol a parkolási, taxi ügyintézéstől kezdve a pénztárak funkciói is megmaradnak, illetve bővülnek. Emellett akár otthonról is feltöltheted a bérleted.. egy-két éven belül látható is lesz az átalakulás, komolyabb szinten is.
Lekopogom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!