Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarország miért ilyen...

Magyarország miért ilyen hihetetlenül városiatlan?

Figyelt kérdés
Budapesten kívül miért nincs egyetlen nagyváros sem?
2014. nov. 4. 21:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
52%
Az a jó, ha minél kevesebb város (főleg nagyváros) van.
2014. nov. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Na, akkor szinte mindenki egyetért azzal, hogy ez így jó. Akkor talán az okát is el tudja nekem magyarázni.


Pontosan az ilyen vélemények eredetére vagyok kíváncsi: "Hát szerintem sokkal jobb egy családi házban lakni mint egy panelban, ízlések és pénztárcák, amúgy van nekünk debrecenünk pécsünk neg egyéb nagyvárosok egy 10 millós orszagban"


Ez az, hogy a kettő között miért nincs semmi? Belvárosi polgári lét, az itthon miért hiánycikk?


Debrecennel meg Péccsel sem az a gond, hogy kevesen laknak benne. Épp ellenkezőleg, össze lehet hasonlítani egy nyugatabbra (de sokszor keletebbre is) lévő hasonló méretű várossal. Ég és föld. Ezeknek a városoknak (de Budapestnek is!) csak a századforduló előtt kialakított magja az, ami városias, aztán utána csak ad-hoc módon hozzádobált Kádár-kockák (újabban "mediterrán" házak) tengere. Ez utóbbit nem lehet sehol se látni.


Pár példa, mire gondolok.


238 ezres város, Spanyolország: [link]


79 ezres város, Svájc:

[link]


179 ezres város, Olaszország:

[link]


157 ezres város, Fraciaország:

[link]


"az a jó, ha minél több ember lakik házakban és minél kevesebben városi kaptárakban! "


De ez miért jó? Miért gondolja így a magyar emberek jelentős része? Erre szeretnék választ kapni. A nagyobb népsűrűség előnye, hogy az infrastruktúra, a szolgáltatások egy főre jutó költsége jóval alacsonyabb, így sokkal több jut belőle egy városi embernek. Tulajdonképpen ezért kezdtek el az emberek városokba tömörülni.

2014. nov. 4. 23:25
 13/28 anonim ***** válasza:
38%

Én sem tudnék ilyen panelszerű lakásban, társasházban lakni.

Nekem kell zöld terület telekre, meg kell kocsi is.


Társasházaknál nehezebb megoldani az autót.Az utcán tartani nem tanácsos, mert tönkremegy a fényezés.Garázst meg külön kellene hozzá venni, az sem biztos, hogy egyből az utcában talál hozzá az ember.


Meg, aki családot tervez, az általában kertvárosias környéken lakik családi házban.Sokkal család barátabb , csendesebb, mint egy belvárosi lyuk.

2014. nov. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

"Én sem tudnék ilyen panelszerű lakásban, társasházban lakni. "


De próbáltad valaha is? A népsűrűség előnye, hogy igazából kocsit sem kell fenntartanod feltétlen, bár az is megoldható, mint látod. Zöldfelület meg nagyvárosban is van, parkokban, ahol szakszerűen, kertészek gondozzák.


"Meg, aki családot tervez, az általában kertvárosias környéken lakik családi házban.Sokkal család barátabb , csendesebb, mint egy belvárosi lyuk."


Ez az, hogy ezt csak Magyarországon gondolják így sokan. Nem is igazán értem, itthon hogy terjedt el ez. A fentebb linkelt helyeken mind nevelnek gyereket, van játszótér, óvodák, iskolák széles választéka egy köpésre. Kórház, orvos, stb. Ezek szerintem fontosabbak egy gyerekes családnak, mint a "csend".

2014. nov. 5. 00:02
 15/28 anonim ***** válasza:
49%

"Pontosan az ilyen vélemények eredetére vagyok kíváncsi: "Hát szerintem sokkal jobb egy családi házban lakni mint egy panelban, ízlések és pénztárcák"


Én pl. nem szeretem ha belemásznak az aurámba pl. egynek.

Nagyobb a hely is.

2014. nov. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
67%
A panelház az nem igazi otthon.Az csak "embertároló"(sajnos én most ilyenben lakom).
2014. nov. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
32%

Én éltem keretes házban és panelben is.

Egyik sem jó.


Szerintem a legjobbak a jól kiépített társasházak.

2014. nov. 5. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
49%

Debrecen

Györ

ezek magyar viszonylatba nagy varosok

2014. nov. 5. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező amennyire te csodálkozol rajtunk mi annyira rajtad. És ha észre vennéd mi vagyunk többségben. Szerinted melyik falusi vágyik városba ? Aki igen az is jobbára a munka miatt. Tegyük fel fel megyek BP-re mi is van? Zaj bűz rohanó emberek embertelen forgalom szirénázás valamelyik idióta épp le akar ugrani az 5. ről ezért le zárják az utakat. Hajléktalanok kéregetők kutyaszar szmog . Normális ember oda nem vágyik. És ne hozza már fel mindenki a mozit meg szinházat példának mert itt falun is van autó és minden hova el jutok ahova akarok. Panelba az vágyik aki semmit nem akar csinálni munka után csak tv-t nézni. Ha nem igaz minden amit írtam akkor nem lenne annyi városinak tanyája telke nyaralója falun. Nyilván igénylik a csendet és el vágynak a tömegből. Úgy hogy kösz az aggodalmat nagyon jól el vagyunk ennyi várossal ami van.
2014. nov. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Mit gondolsz?


Nem véletlen van horribilis ára a kertvárosias környéken levő családi házaknak.


Jobb egy ilyenben környéken lakni:

[link]

[link]


m [link]


Mint egy ilyenen:

[link]

[link]

2014. nov. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!