Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Idősebb vagyok, mint Magyarors...

Idősebb vagyok, mint Magyarország?

Figyelt kérdés

Nem nevetségesek ezek az idősebb vagyok, mint Szlovákia pólók?

[link]

Ezzel az erővel én is idősebb vagyok, mint Magyarország, hiszen Magyarország (!) csak 2010 óta létezik.

Ezek meg egyenesen undorítóak:

[link]

Lerí az értelem azokról, akik ezt csinálták, még a bővített szót sem sikerült helyesen leírniuk.

Most komolyan, miért kell gyűlölködni?



2014. okt. 23. 18:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Magyarország nem 2010 óta létezik te szerencsétlen.
2014. okt. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
61%
Nem mondott akkor baromságot. Viktornak a nagy átnevező kedvében jött az ötlet, hogy "hivatalosan" is legyünk csak Magyarország, ennyi semmi köztársaság vagy birodalom vagy akármi.
2014. okt. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
93%

Ilyen alapon "Szlovákia" nem is létezik, mivel a hivatalos neve Szlovák köztársaság :)

[link]

2014. okt. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%

"Nem nevetségesek ezek az idősebb vagyok, mint Szlovákia pólók?" Nem. A tények bizony makacs dolgok.

"Ezzel az erővel én is idősebb vagyok, mint Magyarország, hiszen Magyarország (!) csak 2010 óta létezik." Nem az a lényeg, hogy mi az ország neve, hanem az, hogy de facto mióta létezik az adott ország.

"Ezek meg egyenesen undorítóak" Ld. az 1. választ.

"Most komolyan, miért kell gyűlölködni?" A kérdés kiírása előtt ezt te is átgondolhattad volna, mielőtt gyűlölködni kezdtél.

2014. okt. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

A nevét tekintve igen.

Először:

- Magyar Királyság

- Magyar Köztársaság

- Magyar Népköztársaság

- Magyar Köztársaság


És csak azután Magyarország. Természetesen az államforma köztársaság, de a nevében már nem szerepel, tehát ezzel az erővel...

2014. okt. 23. 18:49
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
Mint mondottam, az számít, hogy de facto mióta létezik az adott ország önálló formában. Ha már vita: a "Magyar Királyság" egy újkeletű elnevezés, mert igaz ugyan, hogy az államforma királyság volt, de akkoriban nem volt alkotmány, sem hivatalos állásfoglalás arról, hogy az ország neve "Magyarok Országa", "Magyarország" vagy "Magyar Királyság" legyen. A túlszabályozottság inkább modern társadalmunk jellemzője.
2014. okt. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%

Nem nevetségesek mivel a sajnáltatott szlovákiád 93-óta létezik önállóan, és maguk felé ferdítik kicsit a történelmet.

Na ezért csinálnak ilyen pólókat pölö.

2014. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Szlovákia miniszterelnökeként Tiso már 1939 március 14-én kikiáltotta a független Szlovákiát.

A pittsburgi egyezményben pedig már kikiáltották a szlovákok és a csehek közös államát 1918-ban, szóval...

2014. okt. 23. 18:59
 9/27 A kérdező kommentje:

"Nem nevetségesek mivel a sajnáltatott szlovákiád 93-óta létezik önállóan, és maguk felé ferdítik kicsit a történelmet.

Na ezért csinálnak ilyen pólókat pölö."


Akkor most kezdjek gyártani olyan pólókat, hogy a 4< éves lányom/fiam, idősebb, mint Dél-Szudán?

2014. okt. 23. 19:01
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

"Szlovákia miniszterelnökeként Tiso már 1939 március 14-én kikiáltotta a független Szlovákiát." Ha csak 1939 előtt születetteken látnál ilyen pólót, akkor nem zavarna? :) Arról is van adatod, hogy hány ország ismerte el ezt a független Szlovákiát?

"A pittsburgi egyezményben pedig már kikiáltották a szlovákok és a csehek közös államát 1918-ban, szóval..." A kulcsszó a "közös".

2014. okt. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!