Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Idősebb vagyok, mint Magyarors...

Idősebb vagyok, mint Magyarország?

Figyelt kérdés

Nem nevetségesek ezek az idősebb vagyok, mint Szlovákia pólók?

[link]

Ezzel az erővel én is idősebb vagyok, mint Magyarország, hiszen Magyarország (!) csak 2010 óta létezik.

Ezek meg egyenesen undorítóak:

[link]

Lerí az értelem azokról, akik ezt csinálták, még a bővített szót sem sikerült helyesen leírniuk.

Most komolyan, miért kell gyűlölködni?



2014. okt. 23. 18:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérdező, hogyha elmúltál már 1014 éves, akkor nyugodtan állíthatod, hogy idősebb vagy, mint Magyarország. Ha meg nem, akkor ne.

Én mondhatom, hogy idősebb vagyok, mint Szlovákia, mert igaz is, öcsém már nem mondhatná el ugyanezt magáról. Ezek csak tények.

2014. okt. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
20%
Most lett átkeresztelve az ország. így mindenki idősebb, csak a 2010 után születettek nem. Ebből a szempontból viszont kicsit irritáló a kérdés tartalmi hülyesége. Már bocs!
2014. okt. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
95%
A második képen egy órát szakadtam a röhögéstől :D
2014. okt. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 mustafa33 ***** válasza:
34%

Ki ismerte el az önálló Tiso féle Szlovák államot?

Például Nagy Britannia, Franciaország, Szovietúnió... és naghykövetségük is volt Pozsonyban.

És amit nem kellene elfelejteni: Az első bécsi döntés által megállapított határokon belül!

2014. okt. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
0%

Szlovákok már régen is léteztek de nem váltak el még Csehországtól, ezért hívták Csehszlovákiának.

Most, hogy nem rég különvált a két nemzet, azóta létezik Csehország és Szlovákia külön.

Amúgy a szlovákok ünneplik ezt a napot.

2014. okt. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
73%
Szia!Én nem akarok gyulolkodni de amikor egy Szlovákiának nevezett magyarellenes államban furcsa dolgokat muvelnek veled a származásod miatt az sokkal undoritobb."Szlovákia" 1920 ota létezik.Én csehorzági magyar vagyok(itt se jobb) és mi ugy tanuljuk a torténelmet, hogy a morvák egy része Magyarországr koltozott és a 19 században beoluk alakultak ki a szlovákok.Ennyit errol.
2014. nov. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy Szlovákia, hivatalos nevén Szlovák Köztársaság 1993. január 1-je óta létezik. Előtte 1945 és 1993 között Csehszlovákia része volt. 1945 és 1968 között olyan nem is létezett, hogy Szlovákia. Ugyanis 1968-ban Csehszlovákia két tagból álló föderáció lett, akkor lett Szlovákia Csehszlovákia egyik tagja. De Szlovákia, mint ország csak 1993 óta létezik, mivel előtte jogilag és de facto is Csehszlovákia részét képezte. Ennek ellenére Magyarország, mint ország 1867 óta megszakítás nélkül létezik. Előtte 1000-1526 között mint Magyar Királyság, 1526-1686 között mint Királyi Magyarország létezett. 1686 és 1848 között tényleg nem volt Magyarország, ahogy később 1848 és 1867 között sem. Aztán az újra független Magyarország Ausztriával perszonálunióra lépett és kül - és hadügyeit egy Ausztriával közös külügyminisztérium, illetve hadügyminisztérium kezébe adta.

Tehát a válasz a kérdésedre: Nem tudom. Ugyanis nem tudom, hogy mikor születtél, mivel hogy 1867 előtt születtél, akkor valóban idősebb vagy mint Szlovákia, de hogyha 1867 után, akkor nem. Annak esélye, hogy az utóbbi igaz rád, több mint 99,999%.

2014. dec. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!