Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarország miért ilyen...

Magyarország miért ilyen hihetetlenül városiatlan?

Figyelt kérdés
Budapesten kívül miért nincs egyetlen nagyváros sem?
2014. nov. 4. 21:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
Magyarország agrár ország, így az évszázadok alatt erre rendezkedett be. Nem olyan könnyű ezt egyik percről a másikra csak úgy ledobni, megváltoztatni.
2014. nov. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy alig 10 milliós ország hova akarsz te még milliós nagyvárosokat?


Ausztriában sincs sokkal több nagyváros Bécsen kívül.


Viszont, ott tartományok székhelyei általában nagyok, Linz, Graz, Salzburg....stb

2014. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
55%
Mert így a jó.
2014. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Magyarmanó ***** válasza:
69%

Miért kellenének nagyobb városok?


Szerintem mondjuk az lenne a normális ha mindenki kis kertes házban lakhatna és ha szeretné maga is termelhetne magának..Itt nincs hely nagy kertvárosokra, panelokba meg felesleges embereket tuszkolni..

2014. nov. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%
Hát szerintem sokkal jobb egy családi házban lakni mint egy panelban, ízlések és pénztárcák, amúgy van nekünk debrecenünk pécsünk neg egyéb nagyvárosok egy 10 millós orszagban
2014. nov. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
51%

az a jó, ha minél több ember lakik házakban és minél kevesebben városi kaptárakban!

a kommunisták által felépített városi kaptárakban egyébként is jobban terjed a liberálfasizmus! de már ott is visszaszorulóban van!

2014. nov. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ausztria még kevésbé városiasabb. Kimész Bécsből, és azt hiszed Magyarországon jársz a 60-as években. Nálunk legalább vannak nagy boltok vidéken, Ausztriában meg csak a rohadt drága maszek, amiben kapható kenyér, tej, vaj, liszt, cukor meg só.
2014. nov. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi a baj Magyarország városiasságával?

Ha azt vesszük, hogy Franciaország népessége és népsűrűsége is nagyobb, mint Magyarországé, egy tucat vidéki városa sincs, ami népesebb volna Debrecennél. Vagyis arányaiban ugyanazzal a "problémával" küzd.

2014. nov. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

7: Pont én is ezt akartam írni. Németország egyes részei is olyanok, hogy kimész a városból és néha látsz egy-egy házat és csókolom. Mint az alföldi tanyavilág.


De egyébként kérdező, ez miért probléma? Én így szeretem ezt az országot.

2014. nov. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Városiatlan? Itt van Budapest, hivatalosan ugyan csak 1,6-1,7 millió ember van ide bejelentve, de simán élnek itt 2-2,3 millióan. Egy 10 milliós országnak eléggé nagy ez is, hány Budapest méretű várost akarsz te ide? Máshol sincs ennél több. De amúgy magyar viszonylatban Debrecen is elég nagy.


"Magyarországon 2009. július 1-jén 328 település rendelkezik városi ranggal, beleértve a fővárost és a 23 megyei jogú várost is. A városok jelentős része (mintegy 280 település) az utóbbi 100 évben nyerte el a városi rangot. A teljes népesség 64,6%-a él városban, ezzel hazánk közepesen városiasodott országnak számít."

2014. nov. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!