Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti hisztek ezekbe a dolgokba?

Ti hisztek ezekbe a dolgokba?

Figyelt kérdés
Ti hiszitek a demokráciába és a liberalizmusban? Vagy csak én látom azt hogy nem egy járható út? Mindig lesznek hatalomra vágyó emberek így a liberalizmus semmiféleképpen nem fog működni pláne, hogy ahoz hogy liberalizmus legyen mindenki hasonló gondolkodásmóddal kellene rendelkeznie ami lehetetlen mint a világbéke.Őszinte leszek hozzám néhány Fidesz és Jobbik (jobb oldali politika) a szimpatikus de mindegyikbe látok hibát/ ami számomra ellenszenves. A jobbikba szimpatikus a fiatalokra való építkezés és a radikális változtatások amik érzésem szerint szükségesek (ha egy szélső oldali párt erősődik azt is jelzi valami az adott országba nincs rendben). Miért van az hogy nem képesek együttműködni mint pl a német kormány? Hogy lehet valaki ilyen kapzsi és aljas mint a mi "politikusaink"(párttól függetlenül)? Ezáltal azt érzem miért a saját berkekből kerülnek ki az emberek és pályázat nyertesek? Illetve miért kell más JÓ ötletét egyből leszavazni csak azért mert "ellenzéki"? Hogy később picit módosítva előadják? Hogy lehet egy olyan országot demokratikusnak titulálni ahol a "szólás szabadság" mint fogalom gyakorlatba sem képes megvalósulni? Legyen diktatória én nem bánom szerintem egységes dolog kell az előre mozduláshoz, ha az emberek önös érdekeit tartják csak szemük előtt ez így járhatatlan út minek erőltetik?
2014. okt. 18. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

A demokráciában talán....de, nem a mostaniban.

Szerintem egy becsületes, átlátható közvetlen demokrácia kell, és a politikából ki kell vonultatni a gazdasági lobbiszervezetek.


De, a liberalizmusban nem, manapság nem kommunizmus meg nemzetiszocializmus van, hanem liberális totalitarizmus.

És, ami vele jár, genedrpolitika, multikulturális fertő...stb


Az embereknek nincs beleszólása a dolgokba.


Ha egy átlag európai beleszólhatna, akkor nem lenne bevándorlás, nem lenne elcigányosodás meg hasonlók.

2014. okt. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

Nem hiszek. Ott van például az USA, ami úgy tartja fent a rendszerét, hogy eladósodott Kínának.


A járható út a kínai modell, puhadiktatúra+államkapitalizmus+szociális intézkedések minimalizálása.


A jövőben a legtöbb ország úgy fog kinézni, hogy a Párt megmondja mi lesz, lesznek mindenféle multicégek pl. Tesco, Meki stb., viszont nem lesz TB, GYES, munkanélküli segély és ilyesmik.


Amelyik ország nem ezt az utat követi, az vagy eladósodik, vagy összeomlik.

2014. okt. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Valószínűleg keményebben kell majd dolgozni, akár 12 óra lesz a normális munkaidő, és a körmére fognak csapni annak aki az irodában a munkatársaival röhögcsél, facebookozik, viszont meg fog szűnni az eladósodás.
2014. okt. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Azért nem képesek együttműködni, mert ha képesek lennének rá, akkor nem külön pártokban lennének, hanem egyben.

Azért szavazzák le az ellenfeleik javaslatait, mert nem akarják, hogy az ország úgy lásson egy-egy pozitív intézkedést, hogy az az ellenzék ötlete volt, mert akkor az nem őket tüntetné fel jó színben, hanem az ellenzéket. De azt hiszem, hogy kicsit is gondolkodó ember számára ez egyértelmű.

Szólásszabadság meg gyakorlatilag megvan, csak éppen szinte az összes médium fideszes kézben van és az ő süketelésüket lehet hallani mindenhonnan.


"Legyen diktatória én nem bánom szerintem egységes dolog kell az előre mozduláshoz, ha az emberek önös érdekeit tartják csak szemük előtt ez így járhatatlan út minek erőltetik?"


Ez a mondatod meg teljesen értelmetlen. A diktatúra éppen arról szól, hogy egy szűk csoport az önös érdekeit tartja szem előtt. Erre te írod, hogy legyen nyugodtan diktatúra, csak ne tartsák az önös érdekeiket szem előtt.


Ez olyan, mintha húslevest akarnál csinálni víz nélkül.

2014. okt. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 BlackSword ***** válasza:
83%
Igen, valóban a kínai modell az etalon, a hú de jó... A Tienanmen téri vérengzéssel, az internet cenzúrázásával, a dolgozók elnyomásával, a bányakatasztrófákkal, és az egész mesterségesen fenntartott rendszerükkel... Mellesleg ha olyan jó ott kínában, akkor miért van itt európában annyi kínai??? Ja... Nem is jó ott nekik...
2014. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

A liberalizmus egy mondatban:

Addig terjed az én szabadságom, amíg azzal nem korlátozom valaki más szabadságát.


Nem látom be, mi kivetnivaló van ebben? Miért ne működhetne?

2014. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%
Az Európa költözött kínaiak nagy része nem a Népköztársaságból származik, hanem Hong Kongból, Makaóból és Tajvanból. A Népi Kína lakói elvannak otthon és nem jellemző a kivándorlás.
2014. okt. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

"A liberalizmus egy mondatban:

Addig terjed az én szabadságom, amíg azzal nem korlátozom valaki más szabadságát.


Nem látom be, mi kivetnivaló van ebben? Miért ne működhetne?"


Ki az, aki megállapítja, hogy mi korlátozza más szabadságát és mi nem?

2014. okt. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

# 8


Te magad állapíthatod meg, mi korlátozza a szabadságodat.

Ha például nem utazhatsz külföldre, mert az állam megtiltotta neked, az a szabadságod korlátozása.


De, ha nemed ez így jó, mert amúgy sem akarnál menni, sőt iszonyodsz az utazástól, akkor számodra ez nem korlátozás.


Ez eddig megvan?



Ha én szeretek hangosan zenét hallgatni otthon, akkor azt csak addig tehetem, ameddig a szomszédokat nem zavarja, hiszen nekik is joguk van a saját komfortzónájukhoz. Viszont, ha a szomszédaim mind süketek, akkor üvölthet a zene naphosszat.


A liberális azt mondja: ha fontos nekem a hangos zene, akkor olyan helyre költözök ahol ezzel nem zavarom a szomszédaimat.


A jobbikos meg azt mondja: Nekem fontos a hangos zene, ezért a szomszéd viselje az el, különben megjárja.


Ez a különbség.

2014. okt. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor a liberális miért támogatja például az egyneműek házasságát, amikor az sok embernek nem tetszik?
2014. okt. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!