Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az anarchizmus és a liberalizm...

Az anarchizmus és a liberalizmus gyakorlatilag ugyanaz?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy az anarchizmus teljesen ugyanaz, mint a kommunizmus, csak állam nincs benne, de véletlen bukkantam rá, hogy az anarchizmus jórészt libertariánus szemléletű egyedekből áll, akárcsak a libsizmus.

Mellesleg ismerek anarchistákat - nem mintha sok lenne xd - is, és közel sincsenek olyan szélsőségesek, mint a libsik...


2014. szept. 20. 18:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Liberalizmus: Növeljük a szabadságot egy lépéssel mindig jobban. De azt is (elvileg) csak annyira, hogy senkinek a szabadság ne korlátozódjon a másik javára meg blablabla...


Anarchia: Nincs hatalom, mindenki azt csinál amit akar.

2014. szept. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ja, de legalább az anarchiában nincs korrupció :D
2014. szept. 20. 19:55
 13/17 anonim ***** válasza:
Létbiztonság se...
2014. szept. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nem baj xD

Szerintem is hülyeség, szóval kb. majdnem egy szinten áll a liberalizmussal. Ha a szellemi és gazdasági alapok teljesen mások is, a végeredmény ugyanaz.

2014. szept. 20. 19:59
 15/17 anonim ***** válasza:

"Szerintem is hülyeség, szóval kb. majdnem egy szinten áll a liberalizmussal. Ha a szellemi és gazdasági alapok teljesen mások is, a végeredmény ugyanaz."


Mi is a hülyeség szerinted a szabadságjogokkal kapcsolatban? Engem érdekelne, fejtsd már ki. A liberalizmusnak ugyanis ez az egyetlen "alapvető" jellemzője, összes többi kérdésben sok eltérés van az ideológia követői között is.

2014. szept. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Arról, hogy mi a bajom a "szabadság"jogokkal? Hát, pl. ha mindent szabad, amit a törvény nem tilt, akkor az emberek azt fogják keresni, hogy ezáltal, hogyan lehet a törvények alól kibújni. Pl. egy építőipari vallalkozó elkezd felújítást, majd otthagyja az egészet, és lelép az állami támogatással...

Lehet van jobb példa is, de a libsikkel nem lehet vitatkozni normálisan :d

2014. szept. 21. 07:49
 17/17 A kérdező kommentje:
*elkezd egy felújítást
2014. szept. 21. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!