Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mi ez az ideológia?

Szerintetek mi ez az ideológia?

Figyelt kérdés

Nem régiben olvastam egy oxfordi politológus cikkét egy bizonyos eszméről és kíváncsi vagyok, hogy a válaszolók ki tudják-e találni miről olvastam az alábbi leírásból:

A nézet két központi eleme a nemzeti mítosz és a folyamatos forradalom. A nemzet hagyományaira építkezve alakítanak ki egy idealizált képet a nemzetről (gyakran a történelemből merítve) és ezt állítják szembe az aktuális társadalom stagnálásával. Félreértések elkerülése végett: a hagyományok megőrzése nem a végcél, azok csupán tetszés szerint eldobható és eltorzítható eszközök a cél elérése végett. A cél a nemzeti újjászületés. A mítosz szerepe ebben az, hogy a cél elérése után a mítosz és valóság egyesül, a nemzet társadalma a saját idealizált képévé válik. Ennek fő eszköze a folyamatos forradalom. Az eszme uralma alatt a társadalom egyfajta folyamatos dinamizmusban, mozgásban van. Ennek során paradox módon a régit átalakítják vagy elpusztítják, hogy az új, idealizált nemzet valóssággá váljon. A tömeget úgy mozgósítja az eszme, hogy aktívan bevonja őket az evolúcióba.Az alsó vagy közép-osztálybeli kisember is egy mitikus figurává válik aki hősiességével és önfeláldozásával segíti a mítosz eljövetelét.

Ha nem sikerül elsőre, további adalékokkal fogok szolgálni.


2014. szept. 1. 20:05
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

10-es:

A precizitás hiánya az értelem hiányához vezet, az értelem hiánya a kommunikáció hiányához vezet. A kommunikáció hiánya pedig szükségtelen szenvedéshez vezet.

2014. szept. 1. 21:02
 12/16 anonim ***** válasza:

"Sok nacionalisztikus eszme csupán megőrizni, konzerválni akarja a kultúrát, nem pedig újat teremteni."


Meggyőződésem, hogy ez csak a felszínen van így.

2014. szept. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Hát, ez szociális nacionalizmus.
2014. szept. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Shai-Hulud ***** válasza:

Vagy ha megcseréled a két szó, nemzeti szocializmus. :-)


De egyébként tévedsz, ez a klasszikus definíció szerinti fasizmus. A kérdező azt írta le, én annak a jellemzőit írtam le a #6-os válaszomban, és még többen felismerték, ahogy a válaszokat olvasom.


Nem kell szépíteni, a fasizmus jellemzői sajnos egyre inkább jellemzőek a magyar viszonyokra. Persze, lehet mondani, hogy ez itt kicsit eltér, meg hogy ott is kicsit másféle, meg az sem pontosan ugyanolyan, de az a baj, hogy az általános tulajdonságok sajnos egyre jobban passzolnak.

2014. szept. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Orbán és a Fidesz nem nacionalista, kedves utolsó, csak úgy tesznek, mintha.


Inkább oligarchikus , pol.korrekt pártnak hívnám őket.

2014. szept. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Shai-Hulud ***** válasza:

Bocs, én ezt nem is határoztam meg.

Csak olvasd végig a jellemzőket a kérdésben is, a válaszomban is, és szerintem be kell látnod, hogy a főbb jellemzők sajnos megegyeznek, és egyre inkább jellemzőek a magyar viszonyokra.

2014. szept. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!