Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Más országokban is van olyan...

Más országokban is van olyan hogy "hungarikum"?

Figyelt kérdés

Magyarországon a FIDESZ alatt már törvényt is hoztak a hungarikumokról (2012:XXX.), most egy marha fontos kormányzati ügynek tűnik ezek védelme, és az embereknek is úgy látom, hogy tetszik. Most viszont azt mondta egy Ausztráliában élő magyar szociálpszichológus, hogy ez az egész hungarikum dolog nevetséges, beteges. És tényleg, erről jutott eszembe, hogy máshol se hallottam ilyenről. Vagy lenne germanikum, amerikanikum, polianikum stb.? Talán nincs is máshol ilyen szó.


Itt van a hungarikumok listája:


[link]



2014. júl. 14. 18:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%

legalább írd le normálisan, ha ennyire véded

Nem védem annyira,csak példának hoztam fel.Jó, kihagytam egy betűt,de a többség mégis megértette.

2014. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
2014. júl. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Szerintem van csak éppen nem emlitik ugy hogy pl svédikum de attól még van :-D
2014. júl. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Talán nincs is máshol ilyen szó.

Szó biztos nincs,de ilyet jelentő biztos van.Tehát egy adott országra jellemző,és csak oda, le is védett, az biztos hogy van.De miért kellett,kiemelni,hozzátenni a szociálpszichológust?Nem elég,hogy "Ausztráliában élő magyar ismerősöm???és miért is nevetséges pláne beteges??

2014. júl. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem az én ismerősöm, a Klubrádióban beszélt, de ezt tényleg nem írtam, bár kellett volna a forrás miatt, és szoktam is, csak most lemaradt. Ha utána akarsz járni, a júl. 14-én a 18. óra után kezdődő Szabad sáv című műsorban volt a vendég ez a pasas. A nevére nem emlékszem, és már sem, hogy a műsoron belül kb mikor hangzott el ez a megjegyzése.
2014. júl. 17. 07:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!