Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meg lehet élni otthon?

Meg lehet élni otthon?

Figyelt kérdés

Külföldön lakom,de haza akarok költözni,de mindenkitől csak azt hallom,hogy nehogy haza menjek.

Úgy vélem rengetegen túloznak,mert ez a "trendi" manapság Magyarországon.

Szóval teljesen őszintén,meg lehet élni ma Magyarországon,vagy sem?



2014. máj. 31. 10:00
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
44%
Ami nem megy nem kell erőltetni. Másik szakát kell kitanulni és kész.
2014. máj. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Imre Pál ***** válasza:
58%

#9

ÉN nagy nagy cégnél vagyok hegesztő (480 ember dolgozik ott) Még a takarítónők is 120K visznek haza hol itt a gond.


Kilences. Légyszíves írd már le nekem hogy pontosan hol van ez a nagy-nagy cég, és mi a neve. Csak úgy érdekelne.

mert ez a történet nekem eléggé kamu szagúnak tűnik.

2014. máj. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
11%
Csakis otthon lehet megélni.
2014. máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
88%
Minek akarsz haza menni? Én közel 6 éve vagyok külföldön, lassan állampolgárságért is folyamodom majd, otthon nem hagyják élni a vállalkozásokat, stb. Aki nyelvet beszél, van használható szaktudása, annak felesleges Magyarországban gondolkodnia, szerintem.
2014. máj. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

"Szobát bérel (nem lakást) csak szobát közös konyha és fürdő a tulajjal. (mekkora a gazdagság ha egy londoninak közösködni kell a saját házába idegenekkel) "


Ha tisztában lennél a londoni ingatlan árakkal, nem lepődnél meg ilyenen. Rengeteg, relatív sokat kereső ember is szobát bérel, a maradék pénzéből meg utazgat, stb. Amúgy meg egy idő után, ha valakinek a szaktudása engedi, bőven tud keresni annyit, hogy ki tud fizetni egy önálló lakást. Sajnos sok londonban dolgozó aki panaszkodik, az nem beszéli a nyelvet, ezért minimálbérnél többet nem kap, amiből nyilván nem lehet bérelni egy teljes lakást.

2014. máj. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

"Szobát bérel (nem lakást) csak szobát közös konyha és fürdő a tulajjal. (mekkora a gazdagság ha egy londoninak közösködni kell a saját házába idegenekkel)

Megél és havi 50K ftnak megfelelő fontot félre tud tenni.

Na mármost ez Magyarországon segédmunkásnak is megvan. Ezért kár kimenni."


Azért megnézném hogy teszel félre havi 80-ból 50-et, mikor egy szoba bérlése legalább 35-40 ezer, 10 a bérlet, havi 30 a kaja, és akkor még nem voltál sehol, nem költöttél ruhára, gyógyszerre.

2014. máj. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a célod. Milyen szakmád van? Vannak lehetőségek itthon is. Sőt egykori szaktársaim, akik külföldre mentek jönnek haza, mert rájöttek, hogy itthon is keresnek annyi pénzt, mint külföldön betanított munkásként, vagy félállású titkárként.

Még 5 évvel ezelőtt az volt a menő, hogy külföldön dolgozunk, addig ma úgy tűnik az járt jobban, aki itthon építi a karrierjét. Külföldön nem könnyű diplomás állást találni.

2014. máj. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Szép szakmád van, de valóban maradj szépen kint. Itthon nem igazán van szükség ilyen végzettségű emberekre, mert alig vannak beruházások... Én építészmérnök leszek fél éven belül és folyamatosan állást keresek, de nem igazán találok, úgyhogy nekem is marad Ausztria vagy Németország...


Az angol és német nyelvtudásomat meg feldughatom magamnak sajnos, mert általában nem érdekli a munkáltatókat; fontosabb nekik a protekció.


Dél-nyugat Magyarországot pedig főleg felejtsd el. Ott még rosszabb a helyzet, mint itt észak-nyugaton (Ha Szekszárd-Pécs-Kaposvár környékére gondoltál).

2014. máj. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

# 17:

"Külföldön nem könnyű diplomás állást találni."


Én az ismerősi körömben nem ezt tapasztalom... A legutóbbi pont egy mérnökinfós volt, aki 1-2 év magyar munka után fogta magát és kiment Németországba úgy, hogy egy mukkot sem beszél németül; csak az angol megy neki folyékonyan. 2k körül keres most és nem egyedül lakik, de ezzel meg úgy vagyok, hogy nekem sem célom; mert jobb, ha van társaság.

2014. máj. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Ha piacképes vagy, meg lehet, nem is rosszul. Ha nem vagy az, nincs jó világ. Igazad van abban hogy nagyon trendi ma a megélhetésre panaszkodni, de ha megnézed általában azoknak probléma ez akik nem tettek sokmindent azért hogy versenyképes fizetésük és munkájuk legyen és abban a hitben élnek hogy tőlünk nyugatra már a thaiföldi nyaralásukat terveznék holott ez nincs így.
2014. máj. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!