A sok Londonba menekült otthon miért nem tud egymással élni?
Ezeken csak nevetni lehet.
Jól látod, kint nem gáz, h 10-en élnek együtt, de itthon ki van akadva, h mi az, h nem tud egy minimum másfél szobás albérletet fenntartani.
Na nem mintha ez Londonban menne egyedül egy embernek, de mindegy.
Ugyan ez a bérlettel.
Itthon ki van akadva, h csak 87%-ot fizetnek, de ott az sem baj, h semmit, az meg szintén mellékes h 20 ezer+ a bérlet így inkább gyalogol fél órát a munkahelyre.
Lehetne sorolni napestig....
Szenvednek, kész.
Úgy emlékszem majd minden generáció irigykedett a nyugati életszínvonalra és nyugati fizetésekért.
Most annyi a különbség, hogy nem kell sokkal több energiát befektetned az otthoni és a külföldi munkavállalásba. Régen nem volt ilyen egyszerű. Ráadásul az induláshoz már vízum, biztosítás se kell elég csak egy repjegy és egy kedves szállást adó ismerős, de gyakran már a munkáltató szállást is biztosít.
Nem is félretevésről van szó, hanem megélhetésről.Nyomort emlegetnek de senkinek se jut eszébe összeköltözni valakivel és hoppá, egyből ki tudna jönni. Amikor arról kérdezgetik őket hogy mennyit költenek kajára, havi 100 eurt/fontot is képesek hazudni!! Érted, 100 eurót/fontot egy nyugati országban, ahol 10 euró egy kiló csirkemell és lehetne sorolni. De ha otthonról van szó ott máris nem elég a 100 euró kajára, mert szerintük havi 30 ezerből nem lehet kijönni a kajával.
Arról nem is beszélve hogy még 80 ezerből is marad több pl kajára ha veszed a fáradtságot és összeköltözöl több emberrel. Egy szobát ki tudsz már venni 30 ezerért is mindennel együtt és lehet "nyomorogni" 50 ezer forintból, amiből ha spórolós vagy simán megtakarítható egy tizes. Na persze otthon senki nem akar spórolni mert menni kell kocsmázni meg minden, de Londonban eszében nem jutna kocsmázni a 4 fontos sörárakkal. Na meg azt is szeretik elfelejteni hogy 10 ezer HUFnak "kicsit" nagyobb a vásárlóereje mint a 10ezernek megfelelő eurnak/fontnak stb.nek egy nyugati országban.Elég ha a szolgáltatásokat nézed.Elég ha beülsz valahová.
6.
Elmondanám neked h ma közelebb vannak a bérek egymáshoz, mint 20 éve.
Egyes hegesztők, ácsok már akkor megkerestek 300-400 ezer forintot.
Londonban az a 100-200 ezer, Magyar viszonyokra átültetve 25-50 ezernek felel meg. Ha a magyar-angol szolgáltatások közötti ár deficittel számolok.
Ennyit itthon is összelehet spórolni, ha valaki nagyon akar és még az is lehet, hogy szakmájában is hamarabb talál munkát. Azért külföldön se könnyű az élet, hiába a diploma, ha 10 angol vár előtted, hogy kapjon szakmában munkát.
persze ami ott keresett és jól fizető szakmának számít az itthon is jó fizetést kaphat.
programozók, mérnökök nem panaszkodhatnak.
Ennek ellenére nem vagyok ellene a külföldi munkának, mert csak tanulhat belőle és pénzgyűjtésnek se utolsó. Főleg diplomás ismerőseim jöttek eddig haza, akinek itthon se lenne jobb munkája vagy több pénze, ők maradtak kint.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!