Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meg lehet élni otthon?

Meg lehet élni otthon?

Figyelt kérdés

Külföldön lakom,de haza akarok költözni,de mindenkitől csak azt hallom,hogy nehogy haza menjek.

Úgy vélem rengetegen túloznak,mert ez a "trendi" manapság Magyarországon.

Szóval teljesen őszintén,meg lehet élni ma Magyarországon,vagy sem?



2014. máj. 31. 10:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
65%

Képzettségtől és várostól függ. Természetesen ha sikerül egy jó állást találnod akkor igen, de ha nem akkor tényleg semmi értelme itt vegetálni.


A hitelek vágták haza a legtöbb családot. Ez az igazság. A pénzgyártás legegyszerűbb - értéket nem teremtő - módja, ha kiszervezed a pénzed hitel formájában és év végén még több pénzt szedsz be.

Így lesz egy csomó biorobotod, akik éhbérért neked termelnek. Nekik semmi nem marad, te meg lógatod a lábad és számolod a pénzed. Na meg teleszóród hitelreklámmal a tv csatornákat, hogy legyen utánpótlás.

2014. máj. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
74%

Meglehet.


Viszont, több tényezőtől is függ, a végzettségedtől, hány nyelvet, milyen szinten beszélsz, az ország melyik részén laksz.

Budapest és Nyugat-Magyarország nem olyan rossz.


Ha jó a végzettséged, van tapasztalatod, beszélsz nyelveket, akkor két kézzel fognak utánad kapni és válogathatsz az állásokban.

2014. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2014. máj. 31. 10:12
 4/30 A kérdező kommentje:

Földmérő,térképész és térinformatikai technikus vagyok,angol kíváló,német társalgási,dél-nyugat Magyarországra mennék.

Így esetleg mi lenne a vélemyény?

2014. máj. 31. 10:33
 5/30 anonim ***** válasza:
85%

Ha találsz egy jó állást akkor szerencséd van, de jövő építés céljából jobb külföldön, ahhoz kétség nem fér.

Egyetemista vagyok, de néhány ismerősöm egész korrektül kap kézhez, kint se kuporognak, így is marad pénzük. Itthon azért elég jó "múltad" kell legyen. Nyilvánvalóan ennek is van ára, adott esetben távol vagy a családodtól, ami azért valamennyire érvágás, nem az anyanyelvedet beszéled.

Meg kell tudni, itthon mennyit tudnál keresni, mi maradna meg.

2014. máj. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
20%

Nem rég láttam egy riportot magyarokról Londonban.


Szobát bérel (nem lakást) csak szobát közös konyha és fürdő a tulajjal. (mekkora a gazdagság ha egy londoninak közösködni kell a saját házába idegenekkel)

Megél és havi 50K ftnak megfelelő fontot félre tud tenni.

Na mármost ez Magyarországon segédmunkásnak is megvan. Ezért kár kimenni.

2014. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
61%

Magyarországon a többség alig tud megélni. Ha nincs protekciója, nem Fideszes, akkor ritka, aki jó álláshoz jut.

A munkanélküliség pedig egyre nagyobb. Nem véletlen, hogy sokan mennek vagy készülnek külföldre.

2014. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%

Ezekkel a végzettségekkel nem fogsz úgy megélni itthon, mint külföldön, még munkát sem fogsz találni valószínűleg, szóval jobban jársz, ha külföldön maradsz.


Megélni meglehet itthon, csak gazdagodni nem nagyon fogsz, akkor már szerencsésnek mondhatod magad, ha értelmes összeget félre tudsz tenni.

2014. máj. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
50%

ÉN nagy nagy cégnél vagyok hegesztő (480 ember dolgozik ott) Még a takarítónők is 120K visznek haza hol itt a gond.


Bizt őrők (240 órával 140K)

Raktárosok festők 168ó 140K)

Összeszerelők 168ó 160k 2 műszak)

Hegesztők (168ó 180-220 nettó)

cnc marósok, esztergályo,s robot hegesztők 250-280K nettó 168ó)

Meósok 180-200K



+ szombat 100% vasárnap 150%


+ Erzsébet 15K mindenikek.


Kicsi a parkoló most bővítik mert mindenki kocsival jár dolgozni-



Aki meg panaszkodik hogy 80K keress gondolkodjon már el kicsit.

2014. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%

Földmérő mérnöknek tanultam, de félbehagytam 2 év után anyagi okok miatt, meg azért is, mert nem voltak túl jók az esélyeim ezzel a szakmával.


Egyik ismerősöm elvégezte, és elment havi netto 90-ért mérnökösködni, de a gyárban ahol dolgozok láttam már földmérő mérnököt operátorként.


Nem mondom azt, hogy nem tudsz majd elhelyezkedni, de 120 ezer forint nettonál többre ne tervezz, kivéve ha szerencséd vagy vállalkozásod van.


Talán a nyelvtudásoddal tudsz kezdeni valamit.

2014. máj. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!