Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki mit tenne, ha egyik napról...

Ki mit tenne, ha egyik napról a másikra csökkentenék a cégénél a fizetését? Elfogadható az elv a mai világban?

Figyelt kérdés
Maradna,vagy mindenáron váltana munkahelyet?
2014. ápr. 4. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én kimennék külföldre.

Lenne 2-3 haverom, aki menne, akkor már nem itt tartanék.

2014. ápr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Én maradnék, de követném a kis pénz - még kisebb munka elvet.
2014. ápr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jó. Most én is ezt csinálom.

Puskás Öcsi bácsi mondta: "Kis pénz kis foci,nagy pénz nagy foci"Kinek jó ez hosszú távon?

2014. ápr. 4. 15:13
 4/13 anonim ***** válasza:
Indoktól és mértéktől függ. Amúgy mennék alapvetően.
2014. ápr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Én maradnék, de követném a kis pénz - még kisebb munka elvet."


Akkor meg azért leszel kicsaparintva, mert nem dógozó eleget.

2014. ápr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A munkabért a munkaszerződés rögzíti, a munkabér megváltoztatása a munkaszerződés módosítását jelenti, és ehhez a munkavállaló hozzájárulása is szükséges.

Önnél hogyan történt, ha szabad érdeklődni?

Attól függ, hogy maradnék-e, hogy a cég kompenzálná-e valamivel (extra szabadidő, kedvezményes étkezés, egyyéb valami, ami nem pénz), és hogy milyen mértékben csökkenne személyi alapbér. Nézelődni biztos, hogy nézelődnék.

2014. ápr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Chikky-Börger: Igen kompenzálta. Elém dugtak egy új munkaszerződést,és benne 25 %-os fizetéscsökkentéssel,és csökkentett munkaidővel/pénteken már nem kell bemenni/.

Btt 181 helyett btto 141 ezer lett,a munkaidő meg 36 órára változott,igy részmunkaidős lettem Jó, mi?

Mindenesetre a mérték brutál. Gondoldd el most a Lufthansánál 1-2 %-ért megy a harc,mi lenne ott 25 %-ös csökkentéssel? Valószínűleg a Reichstag megint égne 60 év után....

2014. ápr. 4. 15:42
 8/13 anonim ***** válasza:

Szóval át lett rakva részmunkaidőbe. És ha nem írja alá, elküldik?

Hát, bruttó 141 az nem egy eget verően nagy pénz, ez esetben próbálnék jobbat találni.

2014. ápr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen,csak azért mondom hogy már ezzel is próbálkoznak a cégeknél.A magasabb béreseket meg először küldték el. Nem elküldik,mert akkor végkielégítést kell fizetni,hanem ellehetlenítik,mint ahogy engem is akarnak.

Bár olyanról is tudok,hogy egyszerüen felmondtak azoknak,ahol a magasabb a bruttó bér./más cégnél-multinál hallottam/,csak az alacsonyabb "béresek" maradhattak.

Félő,hogy efelé mozdul minden,ezért olyan kevés a bejelentett állás,és sok a jutalékos.

2014. ápr. 4. 15:59
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, annak idején erre találták ki a szervezett munkaerőt. Egy ember ellen fel lehet lépni, de a "dolgozó réteg" ellen kicsit nehéz. Akkor profit se lesz. Se kicsi, se nagy. De ennek még az eszméjét is lejáratták, elvégre káros - a munkaadónak.
2014. ápr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!