Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elfogadható, ha igen milyen...

Elfogadható, ha igen milyen esetben más emberek kínzása?

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Már hol? Magyarországon minden esetben bűncselekmény. Észak-Koreában az államérdek néha megkívánja.
2013. júl. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hááát van ország ahol legálisan is engedélyezett a kínzás bizonyos bűncselekmények gyanúja esetén (terrorizmus, nemi erőszak, egyéb szexuális bcs-k ... stb nemtom pontosan és persze országonként eltérő).


jó a kérdésed egyébként, mert ahol alkalmazzák, ott persze esküsznek a hatékonyságukra, és én is sokszor elgondolkodtam már rajta. aztán a nyilvános megszégyenítésen alapuló büntetések a következő lépcsőfok. sztem igen nagy az elrettentő ereje annak ha tudják h lopásért a piactéren nyilvánosan lesznek megkorbácsolva vagy 100 botütés jár de nem cicáznak ám, gatya le, aztán a nyomok egy életre szólnak. egészen a nyilvános akasztásoki Iránban pl vagy a szudáni börtönviszonyokig ahol aztán évekig se látnak ruhát a rabok, és rendszeresek az esti kínzások az őrök szórakoztatására.


ezek után talán már nem is kérdés, h vajon elrettentő-e és van-e értelme. persze ez itt, európai környezetben nem elképzelhető.


vagy te pl pontosan mire gondoltál?

2013. júl. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem a legalitás, illegalitás szempontjából érdekel, hanem, hogy pl. olyanok, akik megérdemlik, vagy bizonyos információkat ezáltal ki lehet csikarni valakiből, akkor is elfogatható-e, például terroristákból. Sokan azt mondják, hogy agresszióra agresszióval nem lehet válaszolni, én meg azt, hogy fogat fogért...
2013. júl. 22. 21:50
 4/5 Salamon Bálint ***** válasza:
A kérdező félreérti a kínzás célját. Nem büntetésként alkalmazzák, hanem információszerzésre.
2013. júl. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hát ..


ha mindenre fogat fogért elv működne, akkor durva világ lenne itt. de persze a legszélsőségesebb iszlám országokban ma is gondolkodnak és tesznek is így.

2013. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!