Konkrétan megfogalmazva mi a különbség a forradalom és az ellenforradalom között?
A forradalom az, amikor sok ember összeröffen, és meg akarja dönteni a hatalmat, és ennek a mindenkori beszélő örül ( a forradalom egy pozitív felhangú kifejezés.)
Ellenforradalom az, amikor sok ember összeröffen, és meg akarja dönteni a kommunista hatalmat, és a mindenkori beszélő kommunista.
Azért hívják így a kommunisták az ellenük szerveződő forradalmakat, mert ők a forradalomban hisznek, a kommunista uralmat úgynevezett "permanens forradalom"-ként látják, tehát az ellenük kirobbant forradalmat mégsem nevezhetik forradalomnak, ezért az az ellenforradalom, mert a saját forradalmuk ellen van :P Kicsit agyrém szerintem is.
Röviden az amikor a forradalmi úton hatalomra kerülő kormány ellen intéznek támadást, többnyire a korábbi legyőzöttek akarják az eredeti helyzetet visszaállítani, de egy harmadik tömb is becsatlakozhat a buliba.
Amúgy a hazai terminológia szerint, a bolsevizmus szülőatyja Lenin szerint a kommunizmus egy permanens forradalom, tehát aki az épülő kommunizmus ellen lázadozott bármilyen (nem feltétlenül erőszakos) formában, a szemükben az kőkemény ellenforradalmár volt, hisz egy forradalom ellen ágált. Amit egy kissé degradáltak is kicsinyessé tettek, de alapvetően a hatvanas évek elejéig komolyan rettegtek a kommunisták a klerikálfasiszta kispolgárságtól meg a kulákoktól, akiknek egyetlen célja volt az hogy a fordulat éve előtt rendszert, úgy ámblokk visszaállítsák.
Leírtam, mi az egyik és mi a másik, és hogy mi az eltérés oka... ennél konkrétabban nem lehet és nem is kell válaszolni...
De akkor írok példát:
1. Kommunisták megdöntik a nem-kommunista hatalmat.
A kommunisták szerint ez forradalom, a nem-kommunisták szerint lázadás.
2. Nem-kommunisták megdöntik a kommunista hatalmat.
A nem-kommunnisták szerint ez forradalom, a kommunisták szerint ellenforradalom.
Bármennyire is meglepő de egyik válasz sem helyes. Persze péntek délután mit várjon az ember? Remélhetőleg a jövő héten-frissen fognak érkezni pontos válaszok is. Egyébként kiderült-a válaszokból...hogy aki bonyolult beállítottságú az képtelen egy konkrét(józan egyszerűséggel megfogalmazott)kérdésre konkrétan-józanul válaszolni! Sebaj...talán jövő héten.
Még annyit hogy...mindegyik válasz tartalmaz részigazságokat(egyik többet-másik kevesebbet)de konkrétan egyik válasz sem hajszálpontos.
De ha te ilyen pontosan tudod, hogy "jók a válaszok, de nem hajszálpontosak", akkor mi a fenéért írtál ki kérdést?
Fogalmazd meg magadnak, ha az amúgy korrekt válaszokat csak fikázni tudod!
G.
Az első jó választ adott, a dolog nézőpont kérdése. De mi is a különbség pl. az 1989 előtti ellenforradalom és az 1989 utáni népfölkelés között? Holott ugyanazon eseményről van szó. Megintcsak nézőpont kérdése. Hej, tiszta szerencse, hogy ez a mérhetetlenül egzakt és objektív történetírás nem fekszik le senkinek :)
A legendárium szerint Castro üdvözölte a magyar 56-os forradalmat, mert nem tájékozódott arról az apróságról, hogy a SzU ellen irányult. 59-es hatalomra jutása után valami nemzetközi találkozón kért elnézést a magyar küldöttségtől (vagy igaz a mese vagy nem :))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!