Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nagyapámra és a sorstáraira...

A nagyapámra és a sorstáraira mikor fognak megemlékezni? Mikor csinálnak nekik emlékművet?

Figyelt kérdés

A nagyapámat besorozták a második világháború alatt.Kiküldték a frontra de Balatonnál elfogták elvitték hadifogolytáborba valami bányába.Ott is halt meg rengeteg sorstársával együtt.

Rájuk miért nem emlékeznek meg méltóan?Miért csak a zsidókra?


2014. febr. 11. 11:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Ez sajnos egy örök talány. Pedig mindenki megérdemelné.
2014. febr. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%

Mikor fogjátok már fel, hogy ez a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" logika amellett, hogy igazán magyarosch semmire se jó, csak a posványban tart minket?


Van két, egymással alig érintkező tragédia, és te az egyiket azért akarod lehúzni, mert a másikra szerinted nincs elég emlékezés? Legyél politikus, lobbizz a kormánynál, netán privát forrásokból szponzoráld a Gulág-emlékmű létrehozását. Senki nem fog megállítani, a zsidók főleg nem.

2014. febr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

"Mikor fogjátok már fel, hogy ez a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" logika amellett, hogy igazán magyarosch semmire se jó, csak a posványban tart minket?

an két, egymással alig érintkező tragédia, és te az egyiket azért akarod lehúzni, mert a másikra szerinted nincs elég emlékezés? Legyél politikus, lobbizz a kormánynál, netán privát forrásokból szponzoráld a Gulág-emlékmű létrehozását."


Miért ilyen "logikához" tartozik mert sérelmezi, hogy a nagyapjáék pl. nem érdemelnek meg semmi emlékművet?


Szóval szerinted nem is érdemelnék meg?

Ott is magyarok voltak az áldozatok.

Vagy az már nem számít nektek?

2014. febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes. Nálunk van emlékművük a háborúban elesett katonáknak.
2014. febr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

4.

Speciel nem arra gondoltam.Kis emlékművek elvétve vannak.De én nagyra gondoltam.Országosan mint a holokauszt megemlékezés.

2014. febr. 11. 11:30
 6/19 anonim ***** válasza:
46%

64%, imádom az ilyen kötözködésmániás frusztrált nácikat. Semmi olyat nem írtam, amire utaltál, hogy írtam.


Ha képzelegsz, pszichiáterhez járj, ha a szövegértés nem megy, akkor jobban figyelj nyelvtanórán.


Pontosan az ellenkezőjét mondtam: ők is megérdemelnek. De az a logika nevetséges és csőlátású, hogy mások, akik szintúgy megérdemlik azért NE kapjanak, mert őrájuk még nem jutott sor. Tehát kb. olyan, mintha egy családnak azt mondanád, hogy ne menjen el nyaralni, mert a szomszéd nem tudja fizetni a villanyszámlát.

2014. febr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%
Magyaroknak emlékművet állítani az nem ciki. Ha cigány, vagy más lett volna, már kapott volna.
2014. febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%
érdekes. mi nem kisvárosban lakunk de a főtéren nálunk is a katonáknak van emlékműve, nem a zsidóknak. ezt a kérdést megint valami tudatlan 16 éves jobbikos tette fel?
2014. febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
Van emléknap a kommunizmus áldozatainak is... csak szrunk rá.
2014. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
24%

"64%, imádom az ilyen kötözködésmániás frusztrált nácikat. Semmi olyat nem írtam, amire utaltál, hogy írtam."


Aha, szóval biztos én vagyok a "náci" mert megjegyeztem, hogy akkor miért nem kap senki egyformán? :)


Na ez a csőlátás!

2014. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!