Törvényszerű a történelemben, hogy a liberális
demokráciák szépen lassan hanyatlani kezdenek, ezért a
szélsőségek kerülnek hatalomra?
Figyelt kérdés
Romlik az anyagi helyzet, a közbiztonság, szépen lassan széthullik a társadalom, az állami szervek nem végzik el a feladatukat, egyre nagyobb lesz a diszharmónia, szorul a hurok az emberek nyaka körül és ez egészen addig tart, míg radikális csoportok nem lépnek fel, akik megnyerik maguknak az embereket és ők megoldják a gondokat.
Aztán persze idővel ezek a diktatúrák is szépen felengednek, demokráciák lesznek vagy békés úton vagy erőszakosan, majd az újonnan létrejövő demokráciák szépen lassan, évtizedről évtizedre haladva egyre liberálisabbak lesznek és újra kezdődik minden elölről.
Nem, ugyanis olyan liberális demokráciák, amikről sejtésem szerint beszélsz most léteznek először a történelem során, így nem lehet megtippelni a sorsukat. Mármint hacsak nem az az előre eltervezett szándékunk, ugyebár.
2014. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 anonim válasza:
Valami ilyesmi körforgás mindenben megfigyelhető, de azért ez egyszerűen úgy is elképzelhető (és általában úgy is történik), hogy a liberális demokráciából kicsit kevésbé liberális demokrácia lesz (ez történik most a világban), nem rögtön diktatúra, a diktatúrából meg mondjuk puha diktatúra (pl Kína). És aztán vagy visszakeményedik vagy felbomlik. Szóval azért nem kell mindig szélsőségeknek kialakulnia és nem is alakulnak.
2014. jan. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 anonim válasza:
Lehet hogy lesz ilyen, de eddig fordítva volt: a liberális demokráciák hozzák most rendbe a diktatúrák romjait.
2014. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 anonim válasza:
Nem kellene, hogy törvényszerű legyen, de sajnos, akik hatalmat kapnak a kezükbe, azok legtöbbje nem tudja ezt normálisan "kezelni", jó dolgokra használni, mert buták..:(
2014. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 anonim válasza:
Egyetértek az elsővel, liberális demokráciák először vannak, tehát még egyiknek sem lett vége.
Szerintem Te nagyon tágan értelmezted a liberális demokrácia fogalmát, pl.: köztársaság-kori Róma, ami valójában teljesen más.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!