Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A fejlett államokban (Európába...

A fejlett államokban (Európában, USA, Kanada, Japán, stb. ) csökken a népesség. Szerintetek ez nem törvényszerű?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy egy civilizáció technikailag és jólétileg minél fejlettebb szintre lép, a benne élő emberek annál inkább törekednek a függetlenségre és önállóságra, hogy minél inkább és minél tovább élvezni tudják a rendszer nyújtotta élvezeteket.

Nem beszélve arról, hogy egy fejlettebb társadalom fenntartása is sokkal nagyobb energiákat emészt fel, mint egy fejletlené, így a társadalmi kötelezettségek is megnövekednek és megnehezednek, mint egy kevésbé fejlett civilizáció esetében.


Mivel az embernek egyre több a társadalmi feladata és kötelezettsége és a megnövekedett feladat- és kötelezettségtöbblet mellett minél inkább akarja élvezni a fejlettség nyújtotta kikapcsolódási és szórakozási lehetőségeket (ezeket lényegében szintén lehet társadalmi kötelezettségnek tekinteni, hiszen ha nem teszed, akkor nem is vagy igazán a közösség része, kinéznek téged), így lényegében nem akar családot, nem akar házasodni, mert az rengeteg energia, idő, pénz és figyelembefektetést igényel.


2011. szept. 12. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Ez így van.

Továbbá a fejlett államokban az emberek megtervezik a családot: hány gyereket, milyen színvonalon tudnak/akarnak eltartani.

Az emberek tanulnak (sokáig), majd elindítják a karrierjüket.


Ez mind-mind azt eredményezni, hogy kevesebb gyerek születik, viszont ők általában egészségesebbek, okosabbak (legalábbis megvan rá az esélyük, mert mindent megkapnak).

2011. szept. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek ez nem törvényszerű?"


Ez nem véleménykérdés ("szerintünk"), hanem közismerten törvényszerű.


Egy paraszti társadalomban a gyerek befektetés, egy fejlett ipariban luxus. Minél elmaradottabb egy társadalom, annál magasabb a gyerekek száma családonként.

2011. szept. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

11.10


"a fejlett államokban az emberek megtervezik a családot: hány gyereket, milyen színvonalon tudnak/akarnak eltartani."


A fejletlenekben is megtervezik.


Egy paraszti társadalomban a gyerek 6 évesen már elküldhető libát őrizni, 12 évesen már napszámba, 16 évesen már önálló életet élhet. Mire megkapja az első csizmáját, már dolgozó, és a csizma árát is behozza. Később pedig a családi gazdaságot továbbviszi, amikor a szülője 60 körül megrokkan.


Paraszti társadalomban általában racionális sok gyereket csinálni, de ha valamiért mégsem, akkor a parasztok is szabályozzák a születésszámot, ld. egyke.

2011. szept. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez részben a tanulmányok kitolódásával is magyarázható. Jó esetben ugye minimum 23 éves korig jár valaki egyetemre, utána munkába áll, de ha ezt már megtette, a munkáltató nyíltan közli a nőkkel, hogy lehetőleg ne is tervezzen gyereket, csak a karrierjének éljen. A PR-osok (ismerős elmondéása alapján) pedig úgy néznek az interjún a munkavállaló gyerekes asszonyokra, mint a véres rongyra. Plusz, családalapításhoz tőke is kell, így néhány évig biztosan várnak a gyerekvállalással, amíg a munkával nem sikerül legalább részben megteremteni a feltételeket. Sok esetben ez már annyira kitolódik, hogy sok nő legfeljebb egy gyereket szül.
2011. szept. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Ez nem véleménykérdés ("szerintünk"), hanem közismerten törvényszerű."


Hát, ahhoz képest, hogy ez annyira egyértelmű, nem igazán hallom annyira életbevágó prolémaként emlegetni, mint a globális felmelegedést, vagy a gazdasági válságot. Sőt, eddig nem is igazán hallottam ilyet sehonnan, ez nekem jutott eszembe és én gondoltam végig.


A kérdés már csak az, hogy miért nem lehet erről hallani sehonnan és miért nem hallani erről sehonnan, miért nem akkora beszédtéma, mint a többi globális probléma.

2011. szept. 12. 13:43
 6/9 anonim ***** válasza:

"Hát, ahhoz képest, hogy ez annyira egyértelmű, nem igazán hallom annyira életbevágó prolémaként emlegetni, mint a globális felmelegedést, vagy a gazdasági válságot."


pedig emlegetik rendszeresen, csak "öregedő népesség" "nyugdíjválság" stb. címszavak alatt lehet találkozni vele.

2011. szept. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

13:43


"Hát, ahhoz képest, hogy ez annyira egyértelmű, nem igazán hallom annyira életbevágó prolémaként emlegetni"


1. Elég gyakran emlegetik.


2. Pedig valójában nem akkora probléma, mint amekkorának beállítják :))))


"Sőt, eddig nem is igazán hallottam ilyet sehonnan"


Ne viccelődj, ezzel van vele a sajtó Tokiótól New Yorkig évek óta.


"A kérdés már csak az, hogy miért nem lehet erről hallani"


Mert nem olvastál eleget.

2011. szept. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Hát, ahhoz képest, hogy ez annyira egyértelmű, nem igazán hallom annyira életbevágó prolémaként emlegetni, mint a globális felmelegedést, vagy a gazdasági válságot."

Én nem értem ez miért gond?! Mit kellene tenni? Szaporodóversenyt rendezni az afrikaiakkal? Jobb lenne, ha a világ népessége 10 milliárd lenne, 20 milliárd? Nem megy a végtelenségig a szaporodás.

Te tipikusan azt a nézetet képviseled, mint a tanulatlan parasztok. Már bocs. Az afrikaiak is csak annyit látnak a szemükkel, hogy gyereketgyártani! Fel kéne fogni, hogy mi nem állatok vagyunk. Volt egy eset, amikor egy ismeretlen szarvasfajt telepítette egy élőhelyre, mivel nem volt ragadozó, ezért ők letarolták a szigetet és úgy elszaporodtak, hogy mind megdöglött.

2011. szept. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez lesz a civilizált élet bukása. A fejletlen társadalmak illetve társadalmi rétegek lassan kiszaporodnak minket. De ez nekik sem jó hosszú távon. Ez a "sok gyereket szülök, akik majd eltartanak" (tipikusan afrikai) mentalitás azt eredményezi, hogy a sok gyereknek majd mégtöbb, mondhatni rengeteg gyereke lesz. Exponenciálisan növekszik a létszám, és csökken az életszínvonal. Mert minél többen vannak, annál kevesebb jut mindenkinek, az erőforrásokért jobban meg kell kűzdeni. Ez a növekedésre alapozás a gazdaságban sem tartható egy bizonyos szint felett (lásd: usa államcsőd helyzete augusztusban), a népességgel ugyan ez a helyzet. Egymást ölik az emberek mindenért.
2011. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!