Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Menyit kéne keresnie egy...

Menyit kéne keresnie egy tanúló orvos gyakornoknak?

Figyelt kérdés
Nagyon szép hogy valaki orvosnak tanul. Viszont reális hogy diploma, gyakorlat nélküli fiatalok többet keresenek egy 20 éves tapasztalattal bíró nővérnél aki többet tud náluk többet dolgozik és családgya van akiket támogat. Az egyetemisták 95%-a azért kap családi hátteret.
2009. nov. 13. 23:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Azért az orvosoknál, ápolóknál emberekről van szó közvetlenül.

Gondolom a hidak ritkábban szakadnak le, minthogy egy orvos hibázzon.

Ha valakinek volt már műtétje stb.. ezt közelebbről is megtapasztalhatta., hogy szó szerint az orvosok, nővérek kezében volt az életem.

2009. nov. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Neked is a tervező mérnök kezében van az életed, csak a mérnökök ritkábban hibáznak, ezért észre sem veszed. Szoktál pl közlekedni? Van autód? Ültél már repülőn? Vonaton? Ha ezek nem lennének úgy megtervezve ahogy, és nem 99,9999%-ban a sofőrök hibái miatt lennének balesetek, akkor egészen máshogy festene ez a világ. Pl milyen lenne már az, hogy "Elnézést kérünk kedves utasainktól, de a xzy-137-es járat műhiba miatt lezuhant, a temetést természetesen társaságunk állja" Sőt, a mentőautó be sem érne a beteggel az orvoshoz, ha nem lenne minden megtervezve, kiszámolva, bebiztosítva.

De nem azt mondom hogy az orvosok feladata nem fontos, hanem azt hogy ezek kiegészítik egymást. Neked akármit is csinálsz, akármit is gondolsz ugyanúgy a mérnökök kezében van minden pillanatban az életed - különben összedőlne a házad, felrobbana a kocsid, stb.

2009. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Biciklizni szoktam, nincs autóm, nem ültem repülőn.

De sok hülye autós van aki nem tud rendesen vezetni miattuk inkább orvosok kezébe kerülök!

2009. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Műegyetemes!

Ha már ennyire lecsupaszítod a dolgokat akkor például egy egyszerű állattenyésztő, növénytermelőtől is függhetnek életek.

Leszedik idő előtt a permetezett zöldséget, gyilkos galócát veszel a piacon. Madárinfluenzás csirkét eszel, kínai tejpor botrány stb.

És akkor kiderül, hogy Te is az "én kezembe vagy"!

rajtam is múlhatnak életek!

A mérnökök is olyan rosszul keresnek mint az orvosok?

2009. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Viszont reális hogy diploma, gyakorlat nélküli fiatalok többet keresenek egy 20 éves tapasztalattal bíró nővérnél"


Nem reális. Ezért kellene az orvosgyakornokoknak nettó 100-120 körül, a nővéreknek pedig 200 körül keresniük, minimum.


Amikor az állam ingyenes orvosképzést nyújt, akkor nem ajándékban részesít valakiket, hanem befektet abba, hogy az országban legyen orvos. Ez a befektetés ugyanis megtérül az állam számára, és így az adófizetők számára is. Ezt a fejlett országok felismerték, és ezért az olyan országokat leszámítva, mint az élenjáró Burundi vagy a fejlett Mozambik, az államok támogatni szokták az egyetemi képzéseket.


Az az elképzelés, hogy az államilag támogatott diplomákat játékból fizeti az állam, az összefüggéseket nem látó, csőlátású ember "bölcsessége".


(Az államok az USA-ban is támogatják az állami egyetemeket, helyenként eltérő mértékben ugyan, de nem úgy van, mint egyesek képzelik, hogy csak magánegyetemek léteznek ott.)

2009. nov. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
persze, az állattenyésztők és a növénytermesztők is fontos részei a társadalomnak én erről nem vitatkozom. De ha rossz a csirke, akkor jön az ÁNTSZ, én megbüntet. Megint más ha gyilkosgalócát adsz el, de az már szándékos emberölés és nem hasonlítható a gondatlansághoz.
2009. nov. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Jaj értem amit Te csinálsz az gondatlanság amit én az emberölés!

No nem offolok tovább

2009. nov. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene igy összehasonlitgatni,hogy mennyit tanult egy nővér meg egy orvos,mert lehet hogy az orvos 12őt tnault,de nem takaritja fel a hányást a szaros pelenkát meg véágképp nem cseérli ki ha 70 éves leszel (ezeken nem függ az életed,de a minőségén sokat lendit). Ugyanugy a nővérke sem fog rajtad agyérmütétet elvégezni,de arra is szükség van.

Ez az állam,az egészségügyi rendszer hibája,nem a dolgozóké.

2009. nov. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A korábbi vitához hozzászólnék. Tehát akkor az orvosoknak van csak felelőssége, a pilótáknak és mozdonyvezetőknek csak a kart kell tologatniuk, ugye? Az orvosnak meg csak műtenie kell és gyógyszert felírni. Nem akarok vitát, de a társadalom nagy tévedésben él. Hol vetekszik egy orvos felelőssége egy légiirányítójéval?
2009. nov. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egyébként meg mindenki vállalja azt, hogy sajnos csak ennyit keres. Ha valaki most orvosi egyetemre megy, tisztában van vele, hogy nem fog 500 ezret keresni. Ezt ő bevállalja, ahogy a nővérek is tudják, hogy lesz olyan, hogy hányást kell takarítani. Ha ez valakinek nem fekszik, ne menjen orvosnak, vagy nővérnek. Ez sajnos nem Ausztria, ahol a kezdő orvos is 250-et keres, a nővér meg kb. ugyanennyit. Itt sajnos ez van.
2009. nov. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!