Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A bank felülvizsgálhatja a...

A bank felülvizsgálhatja a hitel szerződésében megállapított törlesztési limiteket?

Figyelt kérdés
Egy barátomnak nagy segítségre lenne szüksége. 18 éves korában a családi házukon 2,5 millió hitel volt. Mivel nem tudták fizetni a magas törlesztéseket, a nevezetesen unicredit bank elakarta venni a házat. A szülei mindent meg akartak tenni, hogy megtarthassák a házat, ezért a bankhoz fordultak. Ott azt tanácsolták, hogy ajándékozzák át a házat a fiuknak, ezzel a hitel is átszáll és időt is nyernek, viszont a hitel 5 millióval emelkedik. (Ez még az idézőjeles gazdasági válság előtt volt 2 évvel, a barátom keresőképtelen volt...) Lényeg a lényeg, hogy a barátomn 25 éves most, a nevén van a ház és a már 11 millió hitel, egy éve nem fizetnek semmit... A szülei elváltak a válság idején, az anyja elköltözött, az apja munkanélküli már 10 éve. A barátomnak 8órában bejelentett munkahelye van, de az is úgy, hogy négy különböző cégnél 4*2 órában van bejelentve. Papíron bruttó 49500FT-ot keres, a fizetését kézhez kapja. Szerintem minden fontos információt leírtam, csak a normális hozzászólok véleményére lennénk kíváncsiak. Tavaly télen se áram, se gáz nem volt náluk és most se ígérkezik sokkal jobbnak a helyzet. Szeretné megmenteni a házat, havi 200.ezret kellene fizetni. Gondoljatok bele, nem is tehet az egészről, fél éve van munkahelye, kb 30-35ezret tudna havonta a házra fizetni, úgy hogy valójában napi 16 órákat dolgozik, heti egy szabadnappal. Ez is törvénytelen amennyire én tudom, de ez van...Mit tegyen szerintetek? Kihez forduljon? Milyen lehetőségek, kiskapuk lehetnek?
2013. okt. 27. 11:47
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Hát az a helyzet, hogy akkor kellett volna megszabadulni a háztól amikor még csak 2.5 millió volt a hitel azzal, hogy eladja, nagyon más lehetőséget nem nagyon látok most se.
2022. aug. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!