Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az oktatásunk tényleg rossz...

Az oktatásunk tényleg rossz és le kellene cserélni?

Figyelt kérdés
[link]

2013. aug. 19. 21:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Igen. Rengeteg a felesleges tananyag, ami részben értelmetlen elmélet, részben olyan, aminek az adott területhez semmi köze. Ez még a felsőoktatásban is így van. Pl. egy informatikusnak mi értelme közgázt tanulni, főleg úgy, h közben nem tanul meg összerakni egy gépet?
2013. aug. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Amerikában még rosszabb, mert nagyon hiányos és csak arról az államról tanulnak, ahol élnek. Ezt hallottam. Sokan nem is tudják pl., hogy Anglia egy sziget, ki volt Hans Christian Andersen, stb.


Ami a mi oktatásunkat illeti: jó lenne, ha jobb matek tanárok lennének, mert úgy vettem észre, nem minden iskolában oktatják jól ezt a tantárgyat. Amikor gimis voltam, nagyon rossz tanárunk volt, ezért az osztályomban kivétel nélkül mindenki külön matek tanárnál tanult! Emlékszem, volt egy helyettesítő tanárunk, aki olyan jól tanított, hogy kértünk az ofőnket, hadd legyen a mi tanárunk, de ő azt mondta, hogy sajnos nem lehet.

És valóban vannak olyan tantárgyak, amik fölöslegesek a továbbképzőkben. Számítástechnikát tanultam és senki nem értette, miért kellett a sikerlélektant tanulnunk, pedig annak semmi köze nem volt az informatikához, a programozáshoz.

2013. aug. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Csak nekem tűnt fel, hogy a cikk a 23 évvel amerikai közoktatásról szól, amit egyetlen zseniális mondattal megfeleltettek a 2011-es magyar oktatási rendszernek?


A pedagógus beszédéből a nyolc pont volt a legviccesebb. Összefoglalva lényegében annyi, hogy nem érdekli őket felnőttek világa, ami szembe megy a többezer éves tapasztalatokkal, mégis úgy akarnak viselkedni a felnőttek valamilyen érthetetlen okból. Néhány szintén több ezer éves jelenségre rácsodálkozott, valamint mondott valami olyasmit, hogy nem éreznek szánalmat társaik iránt kicsúfolják a gyengét, kegyetlenek satöbbi, ami egyrészt egy több ezer éves jelenség, másrészt nemigazán értem a problémáját hisz valami ilyesmire vágyott nem?


Mert többek között ez is benne volt a beszédében:


"Társadalmunk azonban szétesőben van, és egy ilyen társadalomban csak az önálló, magabiztos és individualista emberek sikeresek – hiszen halott az eltartottakat és a gyöngéket óvó közösségi élet."


Különben kevés konkrétum hangzik el a szövegben, bár a lényeg annyi, hogy individualistább oktatásra kéne szerinte törekedni, mert az jobb. Ami alapvetően igaz is csak intézményes körökben nehéz levezényelni pláne hogy a gyerek igényeihez is igazodjon. De megoldották ezt huszonhárom év alatt úgy ahogy, az eredmény kézzelfogható. Semmit nem értek el vele semmilyen téren nem javult az amerikai közoktatás, aminek a "No left behind" elv szolgai követése, illetve maga a tananyag és az által generált elvárások a diákok felé a probléma. Egyszerűen nevetséges szinten van az egész.


Amúgy a magyar oktatás az OECD vagyis a világ legfejlettebb országainak középmezőnyében van, pedig gazdaságilag nem tartozunk közéjük sőt a 33 tagállam közül mi költünk legkevesebbet az oktatásra.


Azt hogy miért nincs finn szintű közoktatásuk a gyalázatos ráfordítási arányon túl (bölcsitől az egyetemig mindössze csak a GDP 4,6%-t fordítjuk)


[link]


Egy kis olvasgatnivaló a legutóbbi PISA felméréssel kapcsolatban:


[link]


Ezenkívül a magyar ügyeskedésnek hála ezen kevés adomány része is eltűnik az éterben, valamint a szociális és kulturális háttér sem a legjobb épp Magyarországon.


Tehát inkább a vezetést és nem a pedagógusgárdát kéne lecserélni, bár az utóbbira is ráférne egy alapos rostálás.

2013. aug. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A nyelvoktatásunk mindenképpen sima tagozaton közép érettségire készít fel, emelt tagozaton emelt érettségire, ez a szint lószarra sem elég. Valamint az általános műveltség,olvasottság,filmkultúra,egyéb kultúra sem burjánzik különösképpen, amíg egyeseknél az Amazonas, Afrikában van addig..érettségink, meg lószart nem ér, az egész oktatást át kéne szervezni IB szintre.
2013. aug. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!