Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem bírják egymást a...

Miért nem bírják egymást a románok és a magyarok?

Figyelt kérdés
2008. jún. 29. 17:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
a válasz: Trianon
2008. jún. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
60%
Plusz átjönnek ide hozzánk, szarért-hugyért elvállalják a munkát (ezért nekünk nem jut) ja és még verekednek meg késelnek egy szó nélkül. Boccs. Volt egy idős házaspár nagy házzal, meg minden. Betörtek a házba, megölték őket és vígan élnek a házban. A rendőrség meg nem tesz semmit. És egyre több ilyen van, ugyanabban a faluban. Ezek után ne utáljam őket?
2008. jún. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ti a romániai romákra gondoltok, mondjuk azokat én se bírom, de a románokkal nincs bajom.
2008. jún. 29. 19:40
 4/18 anonim válasza:
88%

Én úgy hallottam, hogy a probléma régebbre nyúlik vissza, és kapcsolatban van a Dák-Román kontinuitás elmelettel, miszerint a románok a dákok leszármazottjai, és a románok szerint Magyarország nagy része dák szállásterület volt, ezt azzal próbálják magyarázni, hogy több helyen is Magyarországon "Dák csészéket" találtak, amik kifejezetten a dákokra volt csak jellemző.

Szerintük a magyarok csak ki túrták őket a Kárpát-medencéből.

Állítólag ezt így tanítják a románoknak az iskolában, én nem tudom mi ott a szitu, nekem is csak a töri tanárom mesélte az egészet, remélem nem írtam égbekiáltó baromságot.

2008. jún. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

sajnos a helyzet az, hogy tenyleg igy tanitjak.

en romaniai vagyok (szatmar megye), s nekunk tanitottak egy tajban kulon roman es magyar tortenelmet, neha bizony ellentmondtak egymasnak a tenyek :))

amugy altalaban nincs gond veluk, nem igazan verengzo vadallatok vagy ilyesmi. vannak koztuk is notorius szelso jobboldali nacionalistak akik mindenki mast utalnak, dehat melyik nemzetben nincsenek?? amugy a tobbsegre hal istennek nem jellemzo.

viszont a ciganyokkal itt is baj van :(

2008. jún. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Állandóan ellenünk lázítottak az összes népnél, és amúgy is egy seggbenyaló elvtelen köpönyegforgató népség, és nem mellesleg az oláh kokerók mindegyike onnan zúdult át mikor megtudta hogy itt a semmiért segélyezik őket, az a vicc hogy azokat a férgeket még a magyar cigány is mélyen megveti, mert van pár régi magyar cigány zenész ismerősöm, csak köpni tudnak már az emlegetésükre is, meg mellesleg képtelenek belátni hogy Erdély még mindig egy jó darab magyar föld a bennelevőkkel együtt csak izomkodni tudnak pár szerencsétlen magyar paraszttal ott akiknek amúgy is megvan a maga baja és a magyar búcsún a legemberségesebb, összetartóbb magyaroknak ismertem meg őket. És ezt képtlenek elviselni hogy nagyobb nemzeti identitás van az országuk jelentős részében mint amit őmaguk valaha fel tudtak vagy fognak tudni mutatni.
2008. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

A szerbes, és szlovákos kérdést is te írtad?

Ha igen, körbe járod a szomszédos országokat?

Magyarország egyedülálló abban hogy szinte az összes szomszédja utálja, és viszont! Itt egy nép, akiről senki se tudja biztosan, hogy honnan jött, beékelődva szláv, és germán népek közé (+ kicsi latin beütés), akik inkább egymással összetartók, mint velünk!

Árpád Szvatoplukon keresztül tőlük vette el a földet!

Mellesleg ha igaz a sztori, nagyon jól csinálta! Valahogy nem lenne kedvem visszamenni Ázsiába!

2008. jún. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
46%
Mert Magyarország elég cudarul bánt a Monarchia alatt a kisebbségeivel.
2008. jún. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%

Hát azért nem teljesen van úgy, ahogyan fennebb írták sokan.

A romániai román magánembereknek általában semmi bajuk a magyarokkal és vicaverza. Ez egy gerjesztett hőbörgés egy szűk körben, amit könnyű általánosítani.

Egy időben sok erdélyi céggel és magánemberrel voltunk üzleti kapcsolatban.

És lám, lám, minő érdekes: kik voltak korrektek? A románok. Velük soha semmi baj nem volt, sok barátság is született. Ellenben a székely magyar? Sír rí és a szemedet is kilopja vagy legalábbis ott nyúl le, ahol tud. Tisztelet a kivételnek.

Konkrét esetpéldáim és tapasztalataim alapján írtam, higgyétek el!

2008. jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
75%

ha te nem a romákra gondolsz,akkor romániai magyarokrol beszélünk.ök nem románok,hanem magyarok,csak éppen a határtúlsó felén élnek és ugyan olyan magyarok,mint mi(ha nem jobban).

én egy faluban lakom,ahol vannak jopáran.Otthon náluk volt egy ép.ipari cég,de ott nem tudott megélni se a cég,se a munkások(havi 20.000ft-bol sztem senki sem tudna,az árak meg elég magasak...),igy átjöttek magyarországra,hogy ne haljanak éhen(szó szerint).itt a 85-öt már meg tudják keresni(az sem sok,a párom is kömüves,de ö megkapja a 150-et...),és nagyon örülnek neki,merzt ennyi pénzt addigmég látni sem láttak.

a faluban persze ennek nem örülnek,mert h a "rohadt románok,idejönnek,elveszik a munkát,stb,stb...".lenézik öket nagyon és ez bántja öket,mert ilyen tiszta szivü emberekkel én még nem találkoztam,amilyenek ök,igazi egyszerü székelyemberek,nagyon segitökészek,csak jot tudok mondani roluk.

itthon szolják szarják öket,hogy mi a francnak jönnek ide,holott mindenki oda megy,ahol boldogulni tud.angliában sem szolnak le más népeket,hogy minek dolgoznak náluk,pedig azok tényleg idegennépek.

szégyelhetnénk magunkat,mert én voltam romániában székelyföldön és csodálattal tekintenek a magyarországi magyarokra,nagy szeretettel fogadnak minket.

mi tudunk ott házat venni,mert ott csak 3millioba kerülnek a házak,de a legtöbb öttani embernek erre nem telik.

ezért odamegyünk miés felvásároljuk az ingatlanjaikt.ök mégsemszolnak le minket.

ezen kéne elgondolkodni...

2008. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!