Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják a románok és a...

Miért utálják a románok és a magyarok egymást?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem csaladi kapcsolatok, hanem embertársi kapcsolatok de ilyen nincs a menüben.

Szoval arrol van szo hogy en magyar vagyok és romániaban élek, és az ittlévő románok nem szeretnek mindket, megkülömböztetnek stb.

De ha kimegyek magyarországra, pl. kirándulás, látogatás, bevásárlás, vagy koncertre, akkor ott is eszrevettem már hogy ott meg románnak néznek, es "fújjj..." - ez megy ott is.

Szoval romaniaban magyarnak néznek, magyarországon meg büdös románnak. Mi az Istenért van ez az ellentét???


2010. ápr. 25. 10:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
ez az ellentét elülni látszik, most inkább a szolvákokkal megy a hidegháború. A válszt a kérdésedre az 50' és 60' években történt román betelepítés erdély területére ad választ, hiszen e miatt nem jöhet szóba erdély etnikai alapú revíziója.
2010. ápr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%
én csak személyes tapasztalatból beszélek. én azért nem nagyon kedveltem a romániai magyarokat mert mikor egy cégnél dolgozott anyukám,(és én is nyári munkán) egyre többet vettek fel , ők hozták a rokonaikat pereputtyukat. a cégen belül a rendes magyarok ellen voltak állandóan, és rettenetesen SUNYI módon. és nem csak egy kettő. komolyan mondom, hogy volt vagy 20 és mind olyan volt. nem hogy örültek volna hogy itt lehetnek magyarországon, még követelőztek, szídtak mindenkit. a végén már rendes magyar nem is dolgozott ott. Jó tudom ez általánosítás, de nekem ez volt a tapasztalatom.
2010. ápr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek csak én szlovákiai vagyok.Én sem örülök ennek az egésznek,de nemigen tudunk rajta változtatni.:(
2010. ápr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

Te nem utálnád azokat, akik sunyi módon betelepülnek a hátsó kertedbe és aztán követelik, hogy add nekik, mert hogy az mindig is az övék volt, már azelőtt is, hogy te oda mentél? Na ezt csinálták a románok Erdéllyel.

Ők meg azért utálnak minket, mert félnek, hogy egyszer megtámadjuk őket, hogy visszavegyük Erdélyt.


Amúgy a második válaszoló szavaiból látszik, hogy ő sem tartja az erdélyi magyarokat "rendes" magyarnak. Azt persze elfelejted, hogy a "rendes" magyarok között is vannak hasonló, sőt, még nagyobb taplók.

Szerintem az a legundorítóbb, amikor az ember arról prédikál, hogy "mindent vissza", aztán lebüdösrománozza az erdélyi magyarokat és lebüdösszlovákozza a felvidékieket. Akkor meg milyen alapon követeli vissza?


L

2010. ápr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szeritnem a második azért használta a "rendes" jelzőt, mert nem akarta háromszor leírni, hogy "magyarországi"... nem kell mindent belmagyarázni.
2010. ápr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem látok bele a fejébe, úgyhogy nem tudom mit gondolt, de akkor is ez eléggé visszásan hangzik.


L

2010. ápr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
második vagyok. a "rendes" alatt a magyarországi magyarokat értettem. nem akarok senkit megsérteni! én mint ember néztem akkor is őket. nem tettem különbséget, de amit műveltek (és nem csak egy-kettő!!) az sajnos csak rájuk volt jellemző abban a közösségben. ezért írtam le ezt a tapasztalatot. ha most megismerkednék egy romániai magyarral akkor nem utálnám azért mert ő romániai magyar. ha rendes ember semmi bajom nem lenne vele! sőőt.
2010. ápr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%

Én eddig csak nagyon kedves és rendes erdélyi magyarokkal találkoztam. De hát köztük is biztos van elmebeteg. A nagy számok törvénye miatt muszáj, hogy legyen. De hol nincs?


L

2010. ápr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én sokszor tapasztaltam - tisztelet a kivételnek -, hogy idejönnek erdélyi magyarok, midnent fikáznak, semmi sem jó, tisztában vannak azzal, mennyit tesz Magyarosrszág értük, de mindig csak azt hangoztatják, hogy őket magukra hagyták. Persze találkoztam már ellenkezőjével is, ezért nem is általánosítok.


Egyébként a kérdezőnek tisztában kell lennie azzal a jelenséggel, miszerint vannak olyan erdélyiek, akik elmondásuk szerint "székelyek, nem pedig magyarok"...

2010. ápr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

És ez vajon miért van?

Csak nem azért, mert az itthoni magyarok tojnak a fejükre és nem szavazzák meg nekik a kettős állampolgárságot?

Románok ettől még nem lesznek, de már magyarok sem akarnak lenni.


L

2010. ápr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!