Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják a románok és a...

Miért utálják a románok és a magyarok egymást?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem csaladi kapcsolatok, hanem embertársi kapcsolatok de ilyen nincs a menüben.

Szoval arrol van szo hogy en magyar vagyok és romániaban élek, és az ittlévő románok nem szeretnek mindket, megkülömböztetnek stb.

De ha kimegyek magyarországra, pl. kirándulás, látogatás, bevásárlás, vagy koncertre, akkor ott is eszrevettem már hogy ott meg románnak néznek, es "fújjj..." - ez megy ott is.

Szoval romaniaban magyarnak néznek, magyarországon meg büdös románnak. Mi az Istenért van ez az ellentét???


2010. ápr. 25. 10:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"már magyarok sem akarnak lenni"


- Akkor minek nekik kettős állampolgárság? :)

2010. ápr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Egyébként meg a kettős állampolgárság az, amit állandóan hajtigatbak, miközben a legtöbben elismerik, hogy nem volan több egy gesztusnál. De érdekes módon, nem hallom, amikor különböző programokkal segítik őket itthonról... Nem, nem, az ő fejükre tojnak, bla, bla... Azt is érdemelnék sokan, de tudom, hogy nem mindenki ilyen...
2010. ápr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ez a viselkedés kb. olyan, mitn amikro egy gyereket normálsian nevelnek a szüelik, megadják enki, amire szüksége van, de ha egy valamit nem kap meg, már elkezdenek hisztizni, hogy őket utálják a szüleik, és milyen igazságtalanok.
2010. ápr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Úgy beszélsz, mintha az itthoniak mindent megtennének értük és csak ők lennének a hibásak, hogy nem elégedettek.

Azért a mi fejünk sem káptalan.


L

2010. ápr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Anyósom Székely származású.Aradtól Bukarestig vannak rokonok. Ez a "kis" csoport is megosztott.Vannak, akik felismerik a gazdasági, és egyéb lehetőségeiket, vannak akik nem.

Előzőek békében tudnak élni a környezetükben lévő emberekkel származásuktól függetlenül.Utóbbiak nem.Saját kudarcaik okát nem magukban keresik.És ez igaz a határ mindkét oldalán élő magyarokra.

2010. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
55%
Ha Nagyvaradra koltoznel biztos nem lenne problemad a romanokkal , sot meg nagynak tarnananak ha te leforditasz nekik egy roman szot magyarra.
2010. máj. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
ez nem igaz , h nem akarnak magyarok lenni! Ti else tudjatok kepzelni . h egy parciuminak milyen sokat jelentene ,h o is magyar lehetne (mivel regebben az volt)
2010. jún. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én is romániai magyar vagyok és engem nem néznek emiatt másnak,sehol,csak a kifejezetten bunkó, nemnormális,abszolút kicsinyes és rosszindulatú emberek,akár román , akár magyar.
2012. jan. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!