Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért henceg a Fidesz a...

Miért henceg a Fidesz a közmunkájával, mikor előttük is volt, csak akkor többet fizettek érte?

Figyelt kérdés
2013. júl. 26. 22:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Másfelől, mint az utánad álló válaszoló is rámutatott, nem egész évre vonatkozik, csak évi 3 hónapot jelent."


Ez így ebben a formában nem igaz. Legtöbb helyen 6, 8, 10, 12 hónapra lehet szerződni. Elhiszem ugyan neked, hogy van ahol ez 3 hónap, de az ilyen nagyon ritka lehet.

2013. júl. 27. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Pro Patria ***** válasza:
43%

Engem konkrétan másfél hónapra hívtak be, napi hat órára. A nap is gyorsan végetért, mert az előtte lévő megbeszélés, meg az utólsó egy órában már csak a hazakészülődés miatt négy - négy és fél óra volt a tényleges munka egy nap. Egyáltalán nem untam bele. És a másfél hónap is gyorsan elment.

A valóban ott dolgozó önkormányzati alkalmazottak ugyanazt csinálták, mint mi, csak ők nem mehettek haza előbb, ahogyan mi, mert nekik 8 órájuk volt egy napra. Igaz, a fizetésük is ehhez igazodott, ők a minimálbért, 90 ezer bruttót kapták, mi 56 ezer bruttót.

2013. júl. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Miskolcon a közmunka minősége és hatásossága 2010 óta romlik de úgy izomból bár amilyen módszeres leépítés megy itt önkormányzati szinten nem csoda.
2013. júl. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Knapp ***** válasza:
100%

A Fidesz azért henceg a közmunkával, mert egy rosszindulatú emberektől hemzsegő országban kormányoz, ahol még a legnyomorultabbakra, a segélyezettekre is irigyek több milliónyian!


Na ezeket a lelki sérülteket kell valamivel vakítaniuk.


...Miközben megaláznak és leértékelnek olyan embereket a közmunkával, akik nem a lustaságuk vagy a becstelenségük miatt kerültek ilyen kiszolgáltatott helyzetbe.

2013. júl. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

"Nem büszkének kell rá lenni, de a társadalom számára erkölcsi jóvátétel, hogy azok, akik eddig életvitelszerűen segélyezésből éltek, most hozzátesznek valamit a közösség értékeihez. Ha csak szemétszedéssel, akkor azzal."


Volt szerencsém belelátni itt felénk a közmunkaprogramba. A legtöbb közmunkásnak egész nap semmi dolga, kivéve a szerencsétlenebbeket, akik az utcákat seprik, DE mivel a cégek támogatást kapnak a felvett közmunkások után, így felvesznek akár többet is, mint amennyire ténylegesen szükségük van. Aztán majd jó lesz valamire... az emberek meg lehet, hogy nyugodtabbak, hogy most aztán a segélyből élők is dolgoznak valamit, de az ő fizetésük nagy része állami pénzből lesz.

Én is dolgoztam közmunkásként, nem azért, mert annyira szerettem segélyből élni, hanem azért, mert nem találtam munkát 7 hónapig. A közmunkásként töltött időm alatt pedig lehetetlen volt a tényleges munkakeresésre koncentrálnom, 4 után maximum már csak a hirdetőújságokat és az internetet tudtam böngészni.


Velünk csináltatták sokszor a cégnél dolgozók vicces születésnapi ajándékait, de az ünneplésen már nem lehettünk ott. Nem volt egy saját asztalunk ahová a cuccainkat tehettük, nem kicsit volt megalázó ez az oda nem tartozás. Eleinte örültem, hogy legalább kicsivel többet tudok majd hozzátenni az otthoni kasszához, ma már inkább lemondanék arról a kis pénzről is amit a munkanélküliség alatt kaptam, minthogy visszamenjek. Nem büdös a munka, de azt mindenkitől elvárom, hogy a minimális emberi tiszteletet megkapjam. Értelmiségi családból származom nem az utcáról löktek be oda, mégis csak egy közmunkás voltam bármit tettem, de akárki is lehettem volna, senkivel nem lehet úgy bánni, mint egy ronggyal, mert nem olyan szerencsés, hogy lehet normális munkahelye.

2013. aug. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Pro Patria ***** válasza:
51%

"A legtöbb közmunkásnak egész nap semmi dolga, kivéve a szerencsétlenebbeket, akik az utcákat seprik, DE mivel a cégek támogatást kapnak a felvett közmunkások után, így felvesznek akár többet is, mint amennyire ténylegesen szükségük van."

- A közmunkásokat az önkormányzatok alkalmazzák. Ha valakit felvesz egy cég, akkor az már nem közmunkás, hanem egy magánvállalat alkalmazottja.

Amire te gondolhatsz, az az, hogy a munkáltatók adókedvezményt kapnak, ha regisztrált munkanélkülit vesznek fel, ezért az új állásokra elsőként azoknak van esélyük, akik be vannak jelentve a munkanélküli hivatalban, mint aktív álláskereső.

De ha nem vagy bejelentve oda, akkor munkanélküli segélyt sem kapsz, tehát a kettő összefügg.


"Én is dolgoztam közmunkásként, nem azért, mert annyira szerettem segélyből élni, hanem azért, mert nem találtam munkát 7 hónapig."

- Éppen ez az, ha valaki hét hónapig álláskereső, akkor egyszer ki lehet bírni átmenetiként a közfoglalkoztatást. Ez nem "büntetés". A közfoglalkoztatás legfeljebb csak azoknak számít annak, akik életvitelszerűen nem dolgoznak, csak eltartatták magukat. Akik egyébként hajlandóak dolgozni, csak épp nem tudnak, azok számára nem jelent problémát felvenni a munkáskesztyűt.


"A közmunkásként töltött időm alatt pedig lehetetlen volt a tényleges munkakeresésre koncentrálnom, 4 után maximum már csak a hirdetőújságokat és az internetet tudtam böngészni."

- Miért, egyébként mi mást tudtál volna tenni, mint újsághirdetéseket olvasni, és internetet böngészni?


"Velünk csináltatták sokszor a cégnél dolgozók vicces születésnapi ajándékait, de az ünneplésen már nem lehettünk ott."

- Torz hasonlat, de ez kicsit olyan, mintha kikérnéd magadnak, hogy az általad legyártott autógumiból nem mehetsz haza, vagy hogy hentessegédként nem hívnak meg téged is a grillpartira.


"Nem volt egy saját asztalunk ahová a cuccainkat tehettük, nem kicsit volt megalázó ez az oda nem tartozás."

- Ezt pedig helyszíne válogatja. Nálunk az alagsor volt a "bázis", ahol voltak székek, és fogas is. Ott lehetett étkezni is, sőt, önkormányzati pénzből vettünk instant teát több flakonnal, ami mindig ott volt rendelkezésre, nem mi hoztuk otthonról. Ettől függetlenül mi sepertük ki a nap után a sáros bakancsok nyomait, és gyakorlatilag csak arra használtuk, hogy megmondják, aznap mi lesz a dolgunk.

Ezzel kapcsolatban mindenkinek nyilván más a tapasztalata.


"Nem büdös a munka, de azt mindenkitől elvárom, hogy a minimális emberi tiszteletet megkapjam."

- Sehol, sehol nem fogod megkapni, főleg nem pályakezdőként. De még ha húsz év óta ott vagy, akkor sem, ha alacsonyabb beosztásban szerepelsz. Nagynénémet azért rúgták ki a munkahelyéről, ahol azóta dolgozik, mióta csak belecsöppent a felnőtt életbe, mert túlöltözte a főnökasszonyt. Hallottam nemrég, hogy egy személyt azért rúgtak ki, mert elment a gyerekéhez, aki eltörte a karját. Rendes, hivatalos munkahelyen. Egy másik személy most megy el nyugdíjba, másfél-két hét után, az utódját, akit két év alatt kinevelt egy nem könnyű, és nagyon fontos munkakörben, aminek ő mestere volt, kirúgták, és felvettek a helyére egy friss munkakezdőt, mert annak kevesebb a bérezése. Saját magukkal is simán kiszúrnak a vállalatok, mert csak a költséghatékonyság számít. Az ember másodlagos, de még a munkavégzés is.


"Értelmiségi családból származom nem az utcáról löktek be oda, mégis csak egy közmunkás voltam bármit tettem"

- Én is, és mégsem éreztem megalázónak, hogy gazt kapáltam. Az értelmiségi nem csak egy intellektuális minősítés, az egy bizonyos erkölcsi hozzáállást is jelent. Aki értelmiségi, az a közösségért érez felelősséget, és annak hasznát keresi a neki rendelt, kiemelt tudással. És mint ahogy ez a kijelölt életcél számára, nem okoz problémát, ha kapát kell vennie a kezébe, és nekiesni a munkának. Én sem vagyok kétkezi munkára kifejezetten való. De nem is utasítottam vissza, és lelkiismeretesebben csináltam, mint a többiek. Nem a pénzért, hanem mert tudtam, hogy a havat azért lapátolom el az orvosi rendelő, és az óvoda elől, mert az én szülőhelyem idősei és gyerekei számára könnyítem meg a megközelítését, akár az én nagymamám jut könnyebben az orvoshoz. Amikor összeseprem a levelet a közterületen, nekem lesz szebb a lakhelyem. A szemétszedés ugyanez - ezt pénz nélkül is el kellene végezni.

És igen, nagymamám igencsak szégyellte magát, és ki volt borulva, mikor közmunkásként húztam fel a kantáros nadrágot, és mikor emlékeztettem rá, hogy ő is a répaföldön kapált, azt mondta, "jó, de az unokám az más". Ő engem többre tart méltónak. És nem is téved: a közmunka _nem életcél_, nem innen mennék nyugdíjba, ez egy kis hozzájárulás a társadalom eltartásáért, a munkának pedig nem szabad szégyennek lennie, de ez nem is azt jelenti, hogy "ennyire vittem".


Azt pedig tudja mindenki, hogy a bérezés a befizetett adóból, állami pénzből - tehát végsősoron a mi pénztárcánkból - megy, de a közmunkának nem is az a lényege, hogy értéket állítson elő. Ugyanis ez a pénz eddig is a mi adónkból folyt el, csak eddig nem volt semmi ellenszolgáltatás érte. Most is mi fizetjük, csak némi hasznos visszatérítés van belőle finanszírozva. Több pénzünk nem fogy, mint eddig, csak nem olyan értelmetlenül megy el.

2013. aug. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

"- A közmunkásokat az önkormányzatok alkalmazzák. Ha valakit felvesz egy cég, akkor az már nem közmunkás, hanem egy magánvállalat alkalmazottja."


Magánvállalat alkalmazottjaként meg kellett volna kapnom a minimálbért, ami 98000 Ft. Nem kaptam. Közmunkaprogram keretében foglalkoztatott egy Zrt.


"- Miért, egyébként mi mást tudtál volna tenni, mint újsághirdetéseket olvasni, és internetet böngészni?"


A meghirdetett állásajánlatok nagy részére már megvan az ember. A tényleges munkakereséshez manapság már az utánajárás is szükséges, a személyes felkeresés, még egy munkám sem hullott az ölembe az újságból...


"- Torz hasonlat, de ez kicsit olyan, mintha kikérnéd magadnak, hogy az általad legyártott autógumiból nem mehetsz haza, vagy hogy hentessegédként nem hívnak meg téged is a grillpartira."


Valóban torz. Ezeken az összejöveteleken még a gyakorlaton lévő diákok is részt vettek. Nem azt mondom, hogy nem éltem túl, de az ember önérzetének nem tesz jót ha még a portásnéninél is kevesebbet ér a cégnél. Viszont ugorhatjuk a témát, lehet, hogy ez az én érzékenységem.


"- Én is, és mégsem éreztem megalázónak, hogy gazt kapáltam."


Nem a munka volt megalázó, hanem az, ahogyan viszonyultak hozzánk. Nem én szégyelltem amit csinálok, ők rejtegettek minket minden céghez érkező vendég elől. Továbbá az én munkám semmilyen közcélt nem szolgált.


Nem szeretnék mélyebben belefolyni a témába, eltér a véleményünk, az nem baj. Azért reagáltam, mert úgy éreztem egy-két ponton félreértettél.


Amit pedig a munkáltatókról írtál, azzal tisztában vagyok és elég szomorú, hogy így megy ez nálunk, alulfizetett alkalmazottakkal. Rájöhetnének már a cégek is, hogy ez nekik sem hatékony. Nemcsak az általad említett példa miatt, amikor betanított embertől válnak meg, hanem amiatt is, mert sokkal hatékonyabban dolgozik egy megfizetett, elégedett munkavállaló.

2013. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Pro Patria ***** válasza:

"Nemcsak az általad említett példa miatt, amikor betanított embertől válnak meg, hanem amiatt is, mert sokkal hatékonyabban dolgozik egy megfizetett, elégedett munkavállaló."

- És legfőképp pedig nem öli meg a csapatszellemet az, és teszi jéggéfagyottá a munkavégzés hangulatát, hogy a másikat fúrjuk ki, mert nem tudhatjuk, melyikünk kerül sorra legközelebb.


Viszont ahhoz tartom magamat, hogy ha magánvállalatnál dolgoztál, nem lehettél közmunkás, mert a közmunkás, mint neve is mutatja, közfeladatot lát el, a magánvállalat pedig, szintén a nevéből is láthatóan, magánkézben van. A közmunkás az önkormányzat alkalmazásában végzi a feladatát. Az lehet, hogy regisztrált munkanélküliként vettek fel egy céghez:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__328..

2013. aug. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Ismerem ezeket a kedvezményeket. Közmunkás voltam.


Nem csak az önkormányzatnál lehetnek közmunkások. Bár magánvállalatnál sem, de ezt nem is én említettem fel. [link]


Rögtön az 1.§ tartalmazza, hogy kik lehetnek közfoglalkoztatók. Persze abban igazad van, hogy elméletben valamilyen közcélt kellene szolgálnia ezeknek a munkáknak.

2013. aug. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!